Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Najlepsi zagrali w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-07-25 23:19:29 (czytane: 3647)

Finał projektu „Łada Junior Camp 2016” za nami. W niedzielę na głównej płycie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zmierzyli się ze sobą najlepsi młodzi piłkarze z regionu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolDrużyny złożone z zawodników wyłonionych podczas obozów "Łada Junior Camp" walczyły na boisku z piłkarzami ze szkółki piłkarskiej OSiR Biłgoraj. Jako przystało na finał emocji nie zabrakło. Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze z roczników 2004/2005. Zespół OSiR-u Biłgoraj reprezentowali młodzicy młodsi trenowani przez Marka Kłoska i Grzegorza Kominka - zespół Łada Junior Camp Team tworzyli zawodnicy z Frampola, Aleksandrowa i Tereszpola, a ich szkoleniowcem był Krzysztof Pardo na co dzień trenujący juniorów starszych Łady 1945 Biłgoraj. Mecz rozgrywany był systemem ośmiu zawodników w polu + bramkarz, 2x20 minut. Gospodarze pokazali, że doskonale się rozumieją i na boisku nie mają sobie równych - OSiR Biłgoraj pokonał ambitnie walczących rywali 4:0.

W drugim finałowym meczu drużynę OSiRu Biłgoraj tworzyły dwa zespoły: rocznik 2003/2004 (trener Łukasz Mazurek) oraz rocznik 2002 (trener Sergiej Sawczuk). Po drugiej stronie boiska stanęli ich rówieśnicy tworzący zespół Łada Junior Camp Team. Pojedynek starszych grup rozgrywany był na pełnowymiarowym boisku i trwał 2x25 minut. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem piłkarzy z Frampola, Tereszpola i Aleksandrowa. W drugiej części meczu trener Sergiej Sawczuk wprowadził do gry piłkarzy z rocznika 2002, którzy zdołali zdobyć trzy gole i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na stronę OSiRu Biłgoraj.

final_lada_junior_camp_2016.JPG


Obu finałowym meczom towarzyszyła sportowa, przyjazna atmosfera, ale i duże emocje wywołane wieloma znakomitymi akcjami, pięknymi golami i doskonałymi interwencjami.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali od organizatorów złote medale ufundowane przez starostwo powiatowe w Biłgoraju. Dekoracji młodych piłkarzy dokonali: wicestarosta powiatu biłgorajskiego Jarosław Piskorski, członek komisji sportu starostwa powiatowego Krzysztof Iwaniec oraz prezes Łady 1945 Biłgoraj Dariusz Bednarz. -To bardzo dobra inicjatywa. Życzyłbym sobie jak najwięcej takich projektów przeprowadzanych na terenie naszego powiatu. Gratuluję zwycięzcom dzisiejszych zmagań, czyli wszystkim drużynom, ponieważ w rywalizacji takiej jak ta wszyscy jesteśmy zwycięzcami - mówił po meczach wicestarosta Jarosław Piskorski, który słusznie zauważył, że boiskowe rezultaty wielkiego finału „Łada Junior Camp 2016” były sprawą drugorzędną.

Reklama.

-Najważniejsze, że dzieci i młodzież z naszego regionu oraz ich rówieśnicy z Biłgoraja na kilka tygodni przed rozpoczęciem zmagań ligowych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i w przyjaznej atmosferze spędzić wakacyjny dzień. Dopisała pogoda, były emocje i piękne bramki. Nikt też na szczęście nie doznał kontuzji. Dziękujemy młodym piłkarzom za wspaniałą walkę, dziękujemy też rodzicom, którzy przybyli na stadion wraz ze swoimi pociechami - podsumował niedzielny finał prezes Łady Biłgoraj Dariusz Bednarz. Po zakończeniu zmagań i wręczeniu medali piłkarze i rodzice mogli wymienić się swoimi wrażeniami z rywalizacji przy wspólnym grillu.

Niedzielne mecze finałowe zakończyły trwający od połowy czerwca projekt „Łada Junior Camp 2016”. W tym czasie ponad stu młodych zawodników i zawodniczek podczas wyjątkowych jednodniowych obóz piłkarskich miało okazję szkolić swoje piłkarskie umiejętności pod okiem trenerów Łady 1945 Biłgoraj - Krzysztofa Pardo i Ireneusza Zarczuka oraz seniorów i juniorów starszych biłgorajskiego klubu. Wspólne działania Łady 1945 Biłgoraj, Biłgorajskiej Telewizji Kablowej oraz klubów sportowych Włókniarz Frampol, Orzeł Tereszpol i Aleksandria Aleksandrów miały na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania piłki nożnej i ułatwienie młodym sportowcom dostępu do profesjonalnego szkolenia sportowego.

Tego rodzaju wspólne działania w naszym powiecie prowadzone były po raz pierwszy. Organizatorzy już dziś zapowiadają, że w przyszłości również planują organizację podobnych obozów. Projekt „Łada Junior Camp 2016” dofinansowany był ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj przy wsparciu finansowo - organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Urzędu Miejskiego we Frampolu, Urzędy Gminy Tereszpol oraz Urzędu Gminy Aleksandrów, a także Biłgorajskiego Centrum Kultury i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

/Mariusz Polowy/
Foto: Karol Kotwis

Zdjęć w galerii: 135

Tagi: łada 1945 biłgoraj   łada junior camp 2016   piłka nożna   zawody piłkarskie

Zobacz także

Specjalne pakiety mają wspierać Ładę Biłgoraj

Dodane: 2020-05-27 11:18 - Komentarze  (3)  czytane (482)

TAGI: koronawirus, łada 1945 bilgoraj, sport biłgoraj, piłka nożnaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

(2016-07-26 13:41:54)

Zdjęć będzie mniej jak podwójne usuniecie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia