Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Najciekawsza Praca Roku'

Dodał: red Data: 2018-01-04 12:10:45 (czytane: 1254)

W grudniu 2017 roku w salach wystawowych Hrubieszowskiego Domu Kultury rozstrzygnięty został konkurs „Najciekawsza Praca Roku” odbywający się w ramach Jesieni Plastycznej - Hrubieszów 2017. Jedną z nagród otrzymała praca malarska autorstwa Anny Świcy.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolInauguracja Jesieni Plastycznej to okazja do dokonania podsumowania pleneru, oraz wręczenia przyznanych nagród i wyróżnień prac zgłoszonym do corocznego konkursu na „Najciekawszą Pracę Roku”. Komisarzem pleneru, organizowanego już po raz trzydziesty dziewiąty, i jednocześnie głównym organizatorem imprezy ze strony Hrubieszowskiego Domu Kultury jest Andrzej Marut. To on przywitał wszystkich przybyłych gości reprezentujących fundatorów nagród, sponsorów, a przede wszystkim artystów i liczne grono przyjaciół.

anna_swica.jpg

Jesień Plastyczna to odbywająca się cykliczne impreza dla twórców. Pozwala na konfrontację i prezentację różnych form i technik plastycznych - prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej. Jesienna ekspozycja umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk. Każda praca ubiega się o miano NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU. Główna nagroda - NAJCIEKAWSZA PRACA 2017 ROKU ufundowana jest przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Pozostałe nagrody przyznawane są przez Starostę Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Hrubieszów i Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury. Na tegoroczną wystawę złożyły się prace artystów m.in. z Hrubieszowa, Lublina, Biłgoraja, Zabrza, Łodzi, Świdnika, Wrocławia.

Reklama.

Wśród nagrodzonych przez Jury konkursowe znalazła się Anna Świca reprezentująca Biłgoraj. Na co dzień malarka pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju jako nauczycielka plastyki. Trzykrotnie jej prace były doceniane i wyróżniane, tym razem swoją Nagrodę przyznał jej Starosta Hrubieszowski. Komisja pod przewodnictwem artysty plastyka Dariusza Piekuta doceniła obraz Anny Świcy przedstawiający „Bramę Pałacu w Narolu” za - jak napisano w uzasadnieniu - „zrównoważoną gamę kolorystyczną w odcieniach zieleni i brązów, łączenie elementów architektonicznych z urokiem krajobrazu”.

Obraz powstał podczas pleneru, który w lipcu odbył się w Suścu. To tam artyści malarze szukali inspiracji i natchnienia do swoich prac. Tym razem były to niepowtarzalne zakątki Roztocza, jego przyroda i wyjątkowo urokliwe miejsca – szumy na Tanwi, przydrożne krzyże i kapliczki, lasy, przepiękny - wciąż remontowany – barokowy pałac w Narolu, czy stary drewniany młyn wodny. O plenerze można przeczytać zaglądając na strony Hrubieszowskiego Domu Kultury oraz przeglądając wiadomości z terenu Hrubieszowa.

/AMŚ/

Tagi: najciekawsza praca roku   anna świca   jesień plastyczna   biłgoraj

Zobacz także

Wigilijne spotkanie seniorów z tradycją w tle (FOTO)

Dodane: 2018-12-11 20:16 - Komentarze  (0)  czytane (346)

TAGI: seniorzy, biłgoraj, wieczerza wigilijna, spotkanie opłatkoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.91.245.237

(2018-01-05 16:34:52)

Gratulacje Pani Aniu

zwykły amator (2018-01-04 22:04:04)

Z zazdrości (zdrowej)....chyba sam wystartuję w plenerze na drugi rok ?! Takie malarstwo nie wymaga aż tyle kunsztu, może i mnie zauważą? Może GOK albo BCK zorganizowałoby na miejscu taki plener (warsztaty), na wzór amatorskiego teatru ? A prace wzbogaciłyby nasze urzędy albo wykorzystane na licytacjach na szczytny cel -np.WOŚP.

(2018-01-04 19:15:25)

Znowu Świca sama o sobie napisała artykuł?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Szlachetna paczka. Ogrom darów trafił do potrzebujących rodzin (FOTO)

W Biłgoraju odbył się dziś kolejny wielki finał akcji "Szlachetna...

Dla bezdomnych zwierząt (FOTO)

Przedświąteczną akcję zbiórki karmy i środków finansowych na opiekę...

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Katolickim Przedszkolu w Biłgoraju (FOTO)

Wizycie świętego Mikołaja w Katolickim Przedszkolu w Biłgoraju...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Czy chcesz być święty? (FOTO)

-Mamy zły obraz świętości. Uważamy, że „być świętym”...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia