Szykuje się rowerowe szaleństwo. "/>

Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Najazd mieszczuchów na Roztocze

Dodał: AK Data: 2007-04-17 19:09:01 (czytane: 1429)

roztocze.jpg
Szykuje się rowerowe szaleństwo.Trzystu zamojskich cyklistów przekroczy w weekend majowy wschodnią granicę. Zdobędą m.in. Rawę Ruską i Żółkiew. Dla tych, którzy zdecydują się pozostać w kraju, atrakcji także nie brakuje. Na Zamojszyźnie rozpoczął się już sezon turystyczny.

Mieszkańcy Zwierzyńca, Krasnobrodu i Suśca już w weekend "odparli” pierwszą falę turystów. Zaroiło ich się od nich m.in. nad zwierzynieckim stawem "Echo” i w okolicznych lasach. Właściciele gospodarstw agroturystycznych, ośrodków wypoczynkowych oraz samorządowcy byli tym trochę zaskoczeni. Trwa jeszcze sprzątanie szlaków, malowane są płoty, odkurza się rowery, dokręca śruby w bryczkach i czyści kajaki. Gości ma być mnóstwo.
- Na majowy weekend większość miejsc jest już zarezerwowana - mówi Marian Koman, ze Stowarzyszenia Kwaterodawców w Zwierzyńcu. - Za nocleg trzeba u nas zapłacić od 18 do 30 zł, a za obiad do 15 zł. Zainteresowanie jest ogromne, bo ceny są raczej przystępne. Oferujemy turystom też m.in. przejażdżki bryczkami po lesie, kajaki, rowery i riksze. Jeśli ktoś chce w Zwierzyńcu na początku maja wypocząć, powinien się z rezerwacją noclegów pośpieszyć.

W Krasnobrodzie większość domków wypoczynkowych jest na majowy weekend zajęta. W Ośrodku "Pszczeliniec” są jeszcze tylko wolne pokoje (kosztują 40 zł od osoby). Trafiają się także pojedyncze miejsca w kwaterach agroturystycznych. To tzw. oferty last minute.
- U mnie są już nawet rezerwacje na lato, ale zdarza się oczywiście, że turyści rezygnują z noclegów - mówi Franciszek Kawa, wójt gminy Susiec oraz właściciel gospodarstwa agroturystycznego "Bocianie Gniazdo” w Ciotuszy Starej.
To gospodarstwo jest niezwykłe. Wójt wybudował m.in. dwa domy, altanę, letnią kuchnię i domek na drzewie. Na podwórku ustawił wielkie świątki, stare łóżka i pługi. Wykopał też sadzawkę, a pośrodku usypał wyspę. W sezonie może przyjąć ponad 20 gości. "Bocianie Gniazdo” słynie ze znakomitych pierogów i naleśników. Za obiad trzeba tam zapłacić 15 zł, a nocleg kosztuje 25 zł.

- Mamy w gminie 30 gospodarstw agroturystycznych - podkreśla Kawa. - Nie tylko u mnie są dobre warunki.
Dla miłośników aktywnego wypoczynku także szykuje się nie lada gratka. Lubelski Urząd Marszałkowski, PTTK oraz m.in. Roztoczański Park Narodowy organizują wielki, ponad 300-osobowy, rajd rowerowy. 1 maja jego uczestnicy zwiedzą m.in. Lubyczę Królewską i Hrebenne (trasa wynosi ok. 35 km). Następnego dnia pojadą na Ukrainę. Obejrzą m.in. Rawę Ruską, Potylicz, Krechów i Żółkiew. Ta zaplanowana na drugi dzień trasa wynosi 82 km (powrót zaplanowano pociągiem).

- To będzie wspaniała impreza - mówi Tadeusz Grabowski, organizator rajdu, pracownik RPN. - Uczestnikom zapewnimy bezpłatne noclegi i posiłki. Muszą tylko pamiętać o zabraniu paszportów.

Zgłoszenia na rajd będą przyjmowane tylko do 27 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim. Bliższe informacje pod tel. (081) 44 167 87.

Źródło: Dziennik kwschodni

Zobacz także

Apel Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do osób sprzedających napoje alkoholowe

Dodane: 2020-08-05 15:34 - Komentarze  (0)  czytane (174)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna mammografia tylko do czwartku

Już kilkaset mieszkanek powiatu biłgorajskiego skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych prowadzonych przez Przychodnię Profilaktyki...