Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nagroda Rady Miasta dla bohatera ratującego starszego pana z pożaru

Dodał: red Data: 2017-12-20 17:04:13 (czytane: 4202)

20 grudnia br. - w pierwszy wolnym terminie, gdy Robert Myszka był w Biłgoraju - władze Miasta Biłgoraj wręczyły mu nagrodę pieniężną i złożyły publiczne podziękowania za pomoc w ratowaniu z pożaru Bolesława Ćwieka. Podziękowanie Robertowi Myszce składał także poszkodowany w pożarze.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolrobert_myszka__1_.JPG

O pożarze domu na ulicy Moniuszki w Biłgoraju, który wybuchł w połowie września br. informowaliśmy Państwa w artykule pt. Pożar domu jednorodzinnego w centrum Biłgoraja. -Pan Myszka kilkukrotnie wchodził do palącego się domu, by ratować pana Ćwika. Był jednym z pierwszych kierowców, którzy zauważyli pożar, nie bacząc na własne zdrowie ruszył z pomocą. Inni kierowcy nie wykazali się taką odwagą. Doceniając jego poświęcenie - zwłaszcza, że sam musiał skorzystać z pomocy medycznej. To był gest prawdziwej odwagi. Dlatego postanowiliśmy panu Myszce publicznie podziękować, przyznaliśmy mu także nagrodę w wysokości 1 tys. zł - mówił podczas uroczystości Burmistrz Janusz Rosłan.

robert_myszka__2_.JPG

-Cóż mogę powiedzieć? Warto pomagać, więc jeśli mamy tylko taką możliwość, spieszmy z pomocą innym - mówił Robert Myszka. Przewodniczący Rady Miasta Biłgoraj podkreślał, że postawa Roberta Myszki to dostrzeganie drugiego człowieka. Mówił także, iż bardzo dobrze wyszło, że tę uroczystość udało się zorganizować przed świętami Bożego Narodzenia.  -Pan uratował mi życie, gdyby nie Pan, nie byłoby mnie tu dziś. Serdecznie i z całego serca dziękuję. Dziękuję także wszystkim tym, którzy po tym pożarze pospieszyli nam z pomocą. Dzięki pomocy wielu osób dom jest już w stanie surowym. Dziękuję wszystkim za okazane serce - mówił Bolesław Ćwik.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rada miasta biłgoraj   pożar na ulicy moniuszki   nagroda rady miasta biłgoraj   robert myszka

Zobacz także

Konferencja metodyczna policealnych szkół medycznych (FOTO)

Dodane: 2018-12-05 15:21 - Komentarze  (0)  czytane (570)

TAGI: konferencja metodyczna, medyczne studium zawodowe w biłgoraju, zmiany w kształceniu zawodowym, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.84.236.168

kolega (2017-12-21 14:12:11)

pan jerzy obok Zawiślaka , a kto jeżdzi karetką,,czy pan jezry dostał też paczkę?

Vqurviony (2017-12-21 13:27:12)

do "Uwaga: Tylko dla mężczyzn! (2017-12-21 09:01:44)"
Jak chcesz promować czyjąś książkę, to z pewnością pomyliły ci się fora dyskusyjne.
Książka może i dobra, ale nijak się ma do powyższego artykułu.

Tomek (2017-12-21 09:38:00)

Odwaga jest jedna, bohaterstw tysiące.

Uwaga: Tylko dla mężczyzn! (2017-12-21 09:01:44)

Wreszcie książka dla mężczyzn, którą ostatecznie mogą przeczytać kobiety! Autor poradnika w otwarty i szczery sposób przedstawia panom siedem praktycznych wskazówek, dzięki którym małżeństwo i relacja męża z żoną zmienią się na lepsze. I to na pewno! Na końcu książki znajduje się rozdział, który należy przeczytać wspólnie z żoną. A zatem jeśli chcesz zrozumieć proste sposoby mówiące o tym, jak inwestować w małżeństwo, i stać się bohaterem swojej żony, to znajdziesz tutaj doskonały plan!
„Bijące serce wystarczy do tego, żeby się zakochać. Podczas gdy trwanie w tej miłości to już zupełnie inna historia. Tutaj potrzebny jest jakiś plan i pewne wyuczone umiejętności” – pisze Fields.

Tytuł książki: 7 sposobów jak zostać jej bohaterem.
"""Bądź mężem, o którym marzy twoja żona"""

wtedy zostajesz bohaterem ... (2017-12-21 08:46:27)

.... Poprawnością polityczną czyli gloryfikacją Burmistrza Rosłana.

Silk (2017-12-21 07:18:48)

Reasumując, aby zostać w Biłgoraju nagrodzonym za czyn bohaterski, to nie wystarczy być bohaterem. Oprócz tego, i to chyba ważniejsze, trzeba się wykazać poprawnością polityczną. Niestety w inny sposób, nie da się tego wytłumaczyć. Ale, róbta tak dalej... :(I)

P.S (2017-12-21 06:50:02)

dla Pana Roberta Myszki dużo zdrowia z okazji świat Bożego Narodzenia i szczęścia w Nowym Roku

Zak (2017-12-20 21:00:40)

No niestety!!! TVN wyróżnił Krzysztofa. W Biłgoraju tego nie widzieli

(2017-12-20 19:57:48)

kiedyś radny Iwaniec ratował i nagrody od Rosłana nie dostał

Danuta z Moniuszki (2017-12-20 19:54:35)

Dzisiaj widziałam jak na śniegu runął człowiek i uderzył głową o chodnik. Przechodziły 2 osoby obok poszkodowanego jako pierwsi i ominęli Pana przyśpieszając trucht. Przykre, że jest taka znieczulica społeczna ludzi.
Zadzwoniłam po karetke

Jan (2017-12-20 18:47:27)

Nie zdziwię się jak Robert wystartuje teraz z listy Komitetu Wyborczego J.Rosłana w wyborach samorzadowych.

wp (2017-12-20 18:45:47)

_To Nie Był Strażak

Jaro (2017-12-20 18:43:56)

Przecież Robert był na służbie w straży pożarnej.
To był jego z-a-s-r-a-n-y obowiązek w pracy.
Dobrze rozumiem?

Renata (2017-12-20 18:40:36)

Brawo Robercie! Brawo Krzysztofie!

Piotrek (2017-12-20 18:39:13)

Na pogrzebie Ojca Pana Krzysztofa było bardzo dużo ludzi. Delegacja z Urzędu Powiatowego, PKS itp. Pracownicy ZNTK i Mewy. Osoby prywatne
Delegacji z Urzędu Miasta nie widziałem.
Więc widoczne burmistrz wybiera zaszczyty dla osób sobie ściśle wybranych,.,.,.

info z TVN (2017-12-20 18:26:38)

"Zwykły Bohater" to akcja zorganizowana już po raz trzeci, a prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. Każdego roku nagradzani są ludzie niezwykli, którzy zachowali się fair, wykazali się inicjatywą albo odwagą w niesieniu pomocy innym. Dzięki akcji może o nich usłyszeć cała Polska.

Krzysztofa I. do akcji zgłosił Jacek Strzęciwilk. Przytacza on kilka epizodów z życia swego przyjaciela. - Krzysztof, społecznik, skromny niewyróżniający się z tłumu mieszkaniec małego miasteczka Biłgoraj, bezinteresownie, z narażeniem własnego zdrowia staje w obronie słabszych, nie odmawia pomocy potrzebującym - przyjaciel charakteryzuje Krzysztofa I. Opisuje sytuację, która miała miejsce zimą, na drodze w kierunku Warszawy. "Zima wczesny ranek, oblodzona droga, jedziemy razem na uczelnię w kierunku Warszawy. W pewnym momencie nieroztropny kierowca, jak się później okazuje ojciec dzieci, pasażerów auta, dokonuje niebezpiecznego manewru wyprzedzania nas, co kończy się katastrofą, zjazdem z drogi, kilkakrotnym dachowaniem i zatrzymaniem auta na dachu. Krzysztof zachowując zimną krew, wyskakuje pospiesznie z auta, nie zważając na niestabilną pozycję kopcącego wraku, szybko ocenia sytuację, wydobywa zszokowaną i poranioną rodzinę z auta, udziela pierwszej pomocy po czym pomaga mi przetransportować najbardziej pokrzywdzoną osobę, małe dziecko do miejscowego szpitala. Działanie to okazuje się trafne dziecko, niebawem odzyskuje siły" - opisuje zdarzenia Jacek Strzęciwilk. Podkreśla, że nie były to jedyne bohaterskie czyny Krzysztofa. Twierdzi, że stanął on także w obronie dzieci atakowanych przez pijanego opryszka. Przyczynił się do ujęcia go przez policję. Innym razem ruszył w pogoń za złodziejem telefonu komórkowego, doprowadzając do ujęcia sprawcy i zwrotu wartościowego telefonu właścicielowi.

Celem akcji "Zwykły Bohater" jest szukanie zwykłych ludzi, którzy w codziennym życiu zachowali się uczciwie, wykazali się odwagą oraz spontaniczną chęcią niesienia pomocy innym, bądź byli po prostu fair w stosunku do innych.

(2017-12-20 18:19:03)

NIE WIDZIAŁ BO RADNY BYŁ PRAWICOWY.
ROSŁAN WRĘCZNA ORDERY LEWICOWYM I TYLKO SOBIE WYBRANYM

Strzęciwilk (2017-12-20 18:17:46)

Brawo Robi!
Burmistrzu czy pamiętasz np.Radnego Krzysztofa???
Złapał złodzieja drogiej komórki.
Obronił dzieciaka przed wandalem gdzie wszyscy uciekali.
Uratował dziecko w wypadku udzielając 1 pomocy!!!

Pamięta Pan - czy nie chce pamiętać...

Był Radnym Miasta a Pan tego nie widział ...

Ewa (2017-12-20 17:29:02)

Brawo Robert !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Spotkanie samorządowców w Wicewojewodą Lubelskim

Ku czci świętej Cecylii

XIV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

I sesja inaugurująca VI Kadencję Rady Powiatu

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie

Biłgoraj. Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Biłgorajskiego w 2018 roku

Na terenie naszego Powiatu prowadzone będą 4 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Dwa punkty na terenie Miasta Biłgoraj prowadzone...