Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nagroda dla Stasia...

Dodał: red Data: 2018-04-16 12:36:35 (czytane: 1148)

Stanisław Pindor, reprezentujący pracownię plastyczną Tęczowa Malarnia działającą w MDK w Biłgoraju, został laureatem XV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej zatytułowanego „Świat w oczach najmłodszych - Rodzinne pasje”.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Na jubileuszową, piętnastą edycję konkursu nadesłano 859 prac plastycznych z 58 placówek oświatowych. Autorami prac są dzieci z całej Polski w wieku od 3 do 9 lat a także z Kijowa. Jury w składzie: dr hab. Adam Panek - artysta grafik, wykładowca Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Łukasz Głowacki - artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Nałęczowie i Zbigniew Strzyżyński - artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Nałęczowie przyznało 1 nagrodę specjalną, 20 równorzędnych nagród i 20 wyróżnień. Na wystawę zakwalifikowano 27 prac.

Jedną z dwudziestu przyznanych nagród zdobyła praca ośmioletniego Stasia Pindora. Staś uczęszcza na zajęcia plastyczne, odbywające się w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju, od piątego roku życia, a jego nauczycielką jest Anna Świca. Chłopiec nie po raz pierwszy zdobywa laury w zmaganiach konkursowych. Jego prace plastyczne to efekt własnych przemyśleń, które dzięki wyobraźni pokazują wyjątkowe spojrzenie na otaczający świat. Fantazja pozwala chłopcu na swobodne, twórcze, a jednocześnie budowane bardzo konsekwentnie, kreowanie własnego dziecięcego świata. Chłopiec nie boi się eksperymentować, ale najbardziej lubi malować pastelami. Na wystawie pokonkursowej została zaprezentowana także praca siedmioletniego Adasia Badaszka. Temat rodzinnych pasji to dla obu małych artystów obrazy związane z majsterkowaniem i fascynującym światem techniki.

nagroda_stas_pindor.jpg

W miniony czwartek, w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie miała miejsce impreza podsumowania piętnastej edycji konkursu, którego początek sięga 2003 roku. Spotkanie laureatów stało się okazją do pięknej i radosnej uroczystości. Przybyłych gości, przyjaciół, sponsorów, a przede wszystkim dzieci nagrodzone i wyróżnione w konkursie, oraz ich opiekunów, powitała dyrektor szkoły Anna Szczęsna. Rozdanie nagród zostało poprzedzone wspomnieniami kilku uczestniczek pierwszych edycji konkursu oraz występami uczniów szkoły, którzy zaprezentowali swoje  taneczne i wokalne zdolności. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich ludzi i instytucji wspierających te wspaniałą imprezę.

Reprezentantem Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju był laureat nagrody - Staś Pindor, który osobiście mógł wziąć udział w uroczystości. Dzieciom przybyłym na uroczystość nagrody wręczał Andrzej Ćwiek - Burmistrz Nałęczowa, który objął imprezę swoim patronatem. Pisemne podziękowania - „za pracę na rzecz kształtowania wśród dzieci wrażliwości plastycznej” -  otrzymali także nauczyciele. Zwieńczeniem wizyty w Nałęczowie i dodatkową atrakcją był spacer po budzącym się do życia, wiosennym, pełnym słońca Parku Zdrojowym. Dla Stasia była to jeszcze chwila zabawy. Nad stawem spotkanie z kaczkami, takimi prawdziwymi i kroczącymi chodnikiem małymi rzeźbami tych sympatycznych ptaków, a na koniec lody.

/Anna M. Świca/

Tagi: staś pindor   mdk biłgoraj   tęczowa malarnia   anna świca

Zobacz także

Mają indeksy na AGH

Dodane: 2019-04-18 14:15 - Komentarze  (0)  czytane (559)

TAGI: i lo im. onz, agh, oświata biłgoraj, akademia górniczo - hutniczaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.234.111.56

No, no, no ... (2018-04-17 12:11:53)

...normalnie PICASSO!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia