Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nadleśnictwo w Biłgoraju wspiera Szkolny Program Edukacyjny w RCEZ

Dodał: red Data: 2017-03-28 14:58:18 (czytane: 3537)

Jak już informowaliśmy na naszym Portalu nauczyciel RCEZ Mirosław Późniak zainicjował akcję zbierania rowerów w formie pomocy rzeczowej lub finansowej na potrzeby programu promującego turystykę rowerową po szlakach Puszczy Solskiej i Roztocza.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNadleśniczy Piotr Mróz jest kolejną osobą, która przeznaczyła znaczne środki finansowe na wsparcie Szkolnego Programu Edukacyjnego „Rowerowa Klasa”. -Decyzję o wsparciu Programu podjąłem po zapoznaniu się z jego ideą. W założeniach programowych jest m.in. promocja aktywnego wypoczynku, poznawanie walorów przyrodniczo - krajobrazowych Puszczy Solskiej i Roztocza oraz pokazanie odbiorcom szerszego kontekstu wykorzystywania roweru i jego oddziaływania na nasze zdrowie i środowisko - stwierdza Piotr Mróz.

rowerowa_klasa_elektryk.JPG


-Ponadto program oprócz wymiaru turystycznego i poznawania Małej Ojczyzny, aspektu ochrony środowiska, kształtowania zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, uczy młodzież odpowiedzialności za dobro narodowe, którym są lasy państwowe - dodaje Nadleśniczy. Jak wyjaśnia dyrektor RCEZ Jerzy Buczko, za przekazane środki dokonywane są zakupy sprzętu rowerowego dla uczniów "Elektryka" z przeznaczeniem na realizację przedmiotowego Programu.

Reklama.

-Od rozpoczęcia akcji w lutym br., pozyskaliśmy od sponsorów środki finansowe, które pozwalają nam na zakup około 10 sztuk rowerów. Bardzo liczymy na wsparcie przez kolejnych potencjalnych sponsorów. Jestem po wstępnych rozmowach, które są obiecujące i dodają optymizmu w naszych staraniach. Mamy nadzieję, że do sezonu rowerowego uda się skompletować odpowiednią liczbę 30 szt. rowerów - informuje Mirosław Późniak.

nadlesniczy_piotr_mazur.JPG


-Korzystając z okazji w sposób szczególny dziękujemy panu Nadleśniczemu za wsparcie naszego Programu - podkreśla dyrektor Buczko.

Jako Redakcja, o dalszych efektach i zakończeniu akcji będziemy Państwa informować na Portalu bilgoraj.com.plZobacz także:

Uczniowie RCEZ-tu na wodnym szlaku

Powiat i Miasto na 'dwóch kółkach'

O bezpieczeństwie i szkoleniu rowerzystów

‘Rowerowa Klasa’ w akcji

‘Rowerowa Klasa’, czyli autorski program w RCEZ


Poseł Piotr Olszówka wspiera akcję '30 rowerów dla Rowerowej klasy'

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rowerowa klasa   rcez biłgoraj   nadleśnictwo biłgoraj   rowery dla rcez

Zobacz także

Spotkanie z dziedzictwem i święto czytelników w Aleksandrowie

Dodane: 2018-06-20 09:31 - Komentarze  (0)  czytane (31)

TAGI: gmina aleksandrów, biblioteka w aleksandrowie, podsumowanie czytelnictwa, czyetlnictwo aleksandrówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.255.17

bardzo dobry pomysł (2017-03-31 11:52:03)

korzystać z tego będą kolejne roczniki uczniów Elektryka

(2017-03-30 16:02:22)

Doskonała inicjatywa, gratulacje.
A żałosnym malkontentom typu "ja" i jemu podobnym - współczucie, bo wredni, wiecznie niezadowoleni.

Rodzic (2017-03-29 16:10:33)

Byłam na zebraniu rady rodziców i bardzo mi sie podobało jak Pan Mirosław przedstawiał program i jaki ma pomysł na jego realizację.
Pytam: Co ma do rzeczy praca 3 lata temu w samorządzie?

Samorząd (2017-03-29 16:05:13)

Moim zdaniem był bardzo dobrym przewodniczącym !

do poniżej (2017-03-29 15:45:57)

Możesz zadać to pytanie osobiście przecież pracujecie w jednej szkole. Jestem przekonany, że otrzymasz wyczerpującą odpowiedź. Prawda Panie R. ?

(2017-03-29 15:40:16)

Kabaret przed wyborami? Późniak jak był przewodniczącym w powiecie moim zdaniem najgorszym w historii ile dał na te rowery ze swojej diety? Niech powie.

Agh (2017-03-29 14:35:50)

Dobra robota Panie Mirku. Świetny pomysł.

JA (2017-03-29 08:27:09)

CZYŻBY WYBORY W PRZYSZŁYM ROKU?
PAMIĘTAJ PAN ŻE DZIĘKUJEMY JUŻ POWIEDZIANO.

K18 (2017-03-29 05:50:05)

Zgadzam się z poprzednikiem. Obecnie rowy wzdłuż szlaków turystycznych i szos są bardzo zaśmiecone. Z moich obserwacji wynika, źe czynią to"niedzielni" turyści, w lecie jagodziarze. Większość rowerzystów korzysta z bidonów, przynajmniej jeśli chodzi o napoje.

obserwator (2017-03-28 22:30:20)

To ja też coś dodam: zarówno rowerzyści jak i zmotoryzowani uczęszczający "szlaki turystyczne" regionu (i wszystkie inne) -NIECH PAMIĘTAJĄ żeby NIE ZAŚMIECAĆ ŚRODOWISKA i ZABIERAĆ po sobie WSZYSTKIE swoje ŚMIECI i ODPADKI. A leśnikom radzę, żeby to kontrolowali na maxa -z nagrywaniem TYCH ŚMIECĄCYCH. Może zmieni to nawyki Tych nie wychowanych?! Bo inaczej będzie co raz gorzej i przyroda tego nie wytrzyma....

, (2017-03-28 19:29:16)

Tak przy okazji, czy można prosić Nadleśnictwo o wyznaczenie niewielkich parkingów przyleśnych, bo nie ma gdzie zostawić legalnie auta idąc na leśny spacer.

bart (2017-03-28 19:09:07)

Dobry pomysł, tym bardziej, że niedługo wszystkie lasy będą pokryte gęstą siecią kamienistych dróg. Ciągle buduje się nowe, podczas gdy te z ubiegłego roku i wcześniejsze składają się z samych dziur.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia