Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Na zdrowie'

Dodał: red Data: 2013-06-05 13:03:48 (czytane: 10115)

Festynu prozdrowotny „Czas na zdrowie”, to impreza, której celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia, poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, organizacja zdrowych posiłków zawierających produkty ekologiczne i regionalne oraz zabaw ruchowych o średniej aktywności. Pomysł wyszedł od społeczności SP Nr 5 w Biłgoraju.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolTak naprawdę na Festyn Prozdrowotny "Piątki" złożyły się święta, które na początku czerwca łącza i jednoczą całą wspólnotę szkolną. 1 czerwca przeżywaliśmy Dzień Dziecka, szkoła także świętuje Dzień swego Patrona. To wszystko postanowiono połączyć i zorganizować w oprawie Festynu Prozdrowotnego.

festyn_prozdrowotny_bilgoraj.JPG

Jak podkreślała Teresa Bogdanowicz, Festyn ma popularyzować zdrowy stylu życia, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia oraz zachęcić uczniów i rodziców by sięgali po owoce i warzywa częściej niż po chipsy czy inne kaloryczne i nie najzdrowsze produkty. Organizatorzy by przekonać dzieci do zdrowego stylu życia przygotowali także atrakcje sportowe, były zajęcia fitness i zumby. Festyn odwiedzili także przedstawiciele służb na co dzień stojących na straży zdrowia i życia ludzkiego. Dzieci więc miały możliwość rozmowy z policjantem, zwiedzenia radiowozu, wozu strażackiego, czy karetki pogotowia. Przed "małymi odkrywcami" ostrowem stanął sprzęt strażacki służący do gaszenia pożarów i pomocy poszkodowanym w wypadku. Można było sprawdzić, co takiego znajduje się w karetce pogotowia ratunkowego oraz włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne policyjnego radiowozu.

festyn_prozdrowotny_sp_nr_5.JPG

-Dla dorosłych radiowóz, wóz strażacki czy karetka pogotowia to zwykłe rzeczy, dla dzieci miejsca, które można odkryć, dotknąć zobaczyć z bliska. Brawa dla grona pedagogicznego szkoły za pomysł i podziękowania dla służb za pomoc i cierpliwość. Patrząc na dzieci mierzące z uśmiechem strażackie hełmy, czy na przejętych "małych kierowców" policyjnego radiowozu, widać, że pomysł był trafiony - komentował w rozmowie z bilgoraj.com.pl Stefan Oleszczak były Burmistrz Biłgoraja.

Reklama.

Niemałą atrakcją dla uczniów "Piątki" była wizyta ich starszych kolegów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Technikum Leśnego oraz Medycznego Studium Zawodowego. Pierwszej pomocy uczyli także przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, a o wypoczynku na łonie natury oraz pięknych zakątkach Ziemi Biłgorajskiej, które poznać można przemierzając szlaki naszego Regionu mówiła Stanisława Dzikoń z Punktu Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Biłgoraju.

festy_piatka_bilgoraj.JPG

Po takiej porcji atrakcji i zjeść sportowych uczestnicy Festynu mieli możliwość - w ramach swoich klas - zjeść zdrowy posiłek, złożony m. in. z owoców i warzyw oraz zdrowych przekąsek, w atmosferze szkolnego pikniku na świeżym powietrzu. -Super, było naprawdę super - odpowiadają chóralnie na pytanie o to jak się bawili uczniowie klasy czwartej. I to niech będzie najlepszym podsumowaniem Festynu.

Festyn Prozdrowotny „Czas na zdrowie”
Partnerzy: 1 Zespół  Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Biłgoraju , 2 Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, 3 Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju , 4 Komenda Powiatowej Policji w Biłgoraju, 5 ZR PCK Biłgoraj, 6 Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Biłgoraju, 7 Punkt informacji kulturalnej i turystycznej przy Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, 8 PGK w Biłgoraju , 9 Rejonowe Pogotowie Ratunkowe i Transport Sanitarny w Biłgoraju , 10 Nadleśnictwo Biłgoraj, 11 KAPKA – Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego, 12 Pan Tomasz Obszański – „Barwy zdrowia” Tarnogród, 13 Pan Józef Bryła i Agnieszka Bryła – Zakład Młynarsko – Piekarniczy, 14 Pani Ewa Kozyra – lody Józefów, 15 Forever, 16 Eko-red-ox- woda źródlana Śnieżniczanka, 17 Pan Tomasz Przytuła – spływy kajakowe, 18 Pani Małgorzata Ważna – Jadłodajnia „Domowe obiady”, 19 Pani Dorota Żołopa – kosmetyczka, 20 Pani Marta Łubiarz – Zumba, 21 Pani Aleksandra Gontarz – Step,
Patronat medialny: 22 Biłgorajska Gazeta ”Nowa”, 23 Biłgorajska Telewizja Kablowa, 24 biłgoraj.com.pl, 25 biłgorajska, 26 Pan Piotr Mazurek „Foto AGFA”.


patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 48

Tagi: festyn prozdrowotny   szkoła podstawowa   biłgoraj   sp nr 5 w biłgoraju

Zobacz także

Scena letnia BCK zainaugurowała nowy sezon (FOTO)

Dodane: 2020-07-05 19:10 - Komentarze  (0)  czytane (874)

TAGI: biłgorajskie centrum kultury, scena letnia bck, podwieczorek muzyczny, kultura biłgorajwięcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę....

Mord partyzantów na Rapach k/Biłgoraja. Mieszkańcy powiatu oddali cześć żołnierzom AK i BCh (FOTO)

4 lipca 1944 roku, Niemcy w bestialski sposób nieopodal Biłgoraja...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia