Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Na szlak pamięci, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę'

Dodał: red Data: 2018-06-14 16:11:02 (czytane: 1109)

Uczniowie szkół w Gminie Tarnogród wzięli udział w przedsięwzięciu pn. "Święto historii". To inicjatywa nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej, realizowana od czterech lat. W tym roku odbywa się "na szlak pamięci, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę".

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj-Organizatorami tego wydarzenia są nauczyciele Anna Kuziak i Joanna Karczmarzyk. Tegoroczna edycja poświęcona jest 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkół z terenu naszej gminy, zostali zaproszeni na "ścieżkę dydaktyczną" wokół Tarnogrodu, w miejsca, gdzie odbywały się ważne wydarzenia związane z nasza historią - wyjaśnia Urszula Fedec, dyrektor tarnogrodzkiej podstawówki.

gra_terenowa_tarnogrod.JPG

W programie wydarzenia znalazł się gra terenowa „Miejsca Pamięci Narodowej w Tarnogrodzie”, posadzenie Dębu Niepodległości oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Drogi do wolności”. -Zarówno w samym Tarnogrodzie, jak i na jego obrzeżach jest bardzo dużo miejsc pamięci narodowej, związanej z trudna historią Polski i Regionu. Chcemy by dzieci je poznały, wiedziały, co one upamiętniają i z czym są związane. Do tego są jeszcze zadania do rozwiązania, co ma utrwalić przekazaną wiedzę - dodaje Anna Kuziak.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: na szlaku pamięci   święto historii   gmina tarnogród   oświata biłgoraj

Zobacz także

Studenci z Indii i Peru w I LO im. ONZ w Biłgoraju

Dodane: 2019-01-18 16:01 - Komentarze  (0)  czytane (140)

TAGI: wymiana młodzieży, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, aiesecKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.203.245.76

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Studniówka ZSBiO 2019 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących rozpoczęli studniówkowy maraton. W jednym z lokali w Janowie Lubelskim bawili się na balu maturalnym. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia dyrektora szkoły i tradycyjnego poloneza. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia