Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Na szlak pamięci, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę'

Dodał: red Data: 2018-06-14 16:11:02 (czytane: 1034)

Uczniowie szkół w Gminie Tarnogród wzięli udział w przedsięwzięciu pn. "Święto historii". To inicjatywa nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej, realizowana od czterech lat. W tym roku odbywa się "na szlak pamięci, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę".

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj-Organizatorami tego wydarzenia są nauczyciele Anna Kuziak i Joanna Karczmarzyk. Tegoroczna edycja poświęcona jest 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkół z terenu naszej gminy, zostali zaproszeni na "ścieżkę dydaktyczną" wokół Tarnogrodu, w miejsca, gdzie odbywały się ważne wydarzenia związane z nasza historią - wyjaśnia Urszula Fedec, dyrektor tarnogrodzkiej podstawówki.

gra_terenowa_tarnogrod.JPG

W programie wydarzenia znalazł się gra terenowa „Miejsca Pamięci Narodowej w Tarnogrodzie”, posadzenie Dębu Niepodległości oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Drogi do wolności”. -Zarówno w samym Tarnogrodzie, jak i na jego obrzeżach jest bardzo dużo miejsc pamięci narodowej, związanej z trudna historią Polski i Regionu. Chcemy by dzieci je poznały, wiedziały, co one upamiętniają i z czym są związane. Do tego są jeszcze zadania do rozwiązania, co ma utrwalić przekazaną wiedzę - dodaje Anna Kuziak.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: na szlaku pamięci   święto historii   gmina tarnogród   oświata biłgoraj

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (304)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.36.60

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia