Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Na czym polega dobry video marketing?

Dodał: red Data: 2019-06-17 10:21:38 (czytane: 599)

Prognozy obserwatorów marketingu wskazują, że do końca 2019 roku aż 80% ruchu w sieci wygenerują materiały wideo. Trend jest więc jasno wytyczony i należy z niego korzystać, lecz pomimo raportów wielu marketerów wciąż nie rozumie, na czym polega dobry wideo marketing. Oto najważniejsze aspekty.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPrzede wszystkim zaciekawia
Dobry wideo marketing przykuwa uwagę. Wyróżnia się w zalewie treści wideo, które wypełniają Facebook oraz Instagram, są obecne na Twitterze, jak również tworzą integralną całość z materiałami dziennikarskimi, czyli z tekstem. Medium zdawałoby się biegunowo odległym od filmu. Należy jednak pamiętać, że content niejedno ma imię, a z pewnością niejedno oblicze, stąd łączenie wideo z tekstem jest dziś wręcz obowiązkiem marketera.

Materiały wideo najczęściej publikowane są na portalu YouTube, na którym swoje konta mają wszystkie liczące się marki. Nie oznacza to bynajmniej konieczności kierowania użytkownika wyłącznie na YouTube, bo dzięki wtyczkom zaimplementujemy film choćby do artykułu.

Po krótkim, 2-3 zdaniowym wstępie, użytkownik może wcisnąć play i przystąpić do oglądania. Film musi mieć przy tym chwytliwy tytuł, który zaciekawi widza i skusi do obejrzenia od pierwszej do ostatniej sekundy.

Wideo, które zaciekawia przedstawia usługę lub produkt w sposób nietuzinkowi, czasami wręcz abstrakcyjny, ale nadal trafiający w gust i oczekiwania widza. Może to być również poradnik, czy wręcz nagranie z cyklu Zrób to sam.

video_marketing_001.jpg

Wzbudza emocje i angażuje
Ludzie lubią oglądać filmy, które wywołują emocje. Dlatego dobry wideo marketing musi nieść ze sobą ładunek emocjonalny na tyle silny, by po zakończonym seansie w głowie widza wciąż pozostały wartości, jakie chcemy mu przekazać, przede wszystkim nasza marka (produkt, usługa, strona internetowa).

Równie istotne jest zaangażowanie, które zmobilizuje do kolejnego ruchu. Tym ruchem jest odwiedzenie witryny albo fanpagea, złożenie zamówienia, zrozumienie, że nasza marka ma coś, czego widz od dawna poszukiwał albo skrycie potrzebował, ale nie wiedział, gdzie może to znaleźć. Co więcej, emocjonalne zaangażowanie może przekonać do sięgnięcia po nasze rozwiązanie, mimo że ktoś wcześniej w ogóle nie zakładał, że mógłby go potrzebować.

Skłania do dzielenia się z innymi
Kiedy nasze wideo skupi na sobie uwagę widza, i gdy wzbudzi w nim emocje, wówczas może narodzić się w nim chęć podzielenia się obejrzanym materiałem z innymi. Naprawdę warto to zobaczyć albo Mocne, serio, robi wrażenie – chyba każdy z nas widział tego typu tekstu w postach znajomych na Facebooku. To znak, że film spełnił pokładane nadzieje i stał się viralem.

Ma coraz więcej odtworzeni, zdobywa reakcje, generuje komentarze, wreszcie zarabia dzięki wyświetleniom. Co ważne, jego emisja nic nie kosztuje. Zainwestować trzeba w realizację i produkcję materiału wideo, ale unika się kosztów emisji, które w przypadku reklam telewizyjnych sięgając setek tysięcy złotych. Dobry wideo marketing będzie za to oglądany na monitorach, ekranach laptopów, jak również na urządzeniach mobilnych, a więc praktycznie wszędzie i w dowolnym momencie.

Więcej na temat realizacji videomarketingu - znajdziesz na: https://www.krotkieformy.pl/videomarketing.html

* Artykuł sponsorowany

Tagi: video marketing   marketing   promocja   reklama

Zobacz także

Nowa fala oszustw „na ZUS” w internecie

Dodane: 2019-10-15 12:55 - Komentarze  (3)  czytane (332)

TAGI: zus biłgoraj, zus otrzeżenie, fałszywe emaile, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica bombardowania Frampola

Premier i wicepremier w Biłgoraju

Koncert Jarząbek - Jurkiewicz

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wiceminister w Biłgoraju zainicjował kampanię wyborczą

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Partyzancka droga krzyżowa w Osuchach otwarta (FOTO)

Czternaście dębowych krzyży z orzełkami wojskowymi, tabliczkami wzorowanymi na stacjach drogi krzyżowej Prymasa Wyszyńskiego i taliczki...