Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Na chodnik na ulicy Bagiennej na razie nie ma pieniędzy

Dodał: red Data: 2017-12-25 16:25:32 (czytane: 1814)

Do naszej Redakcji zgłaszają się mieszkańcy Osiedla Bagienna, podnoszą, że po połączeniu ulicy Bagiennej z obwodnicą zwiększył się kilkukrotnie ruch na osiedlowych ulicach, a kierowcy za nim mają sobie przepisy o ograniczeniu prędkości.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajWykonanie łącznika ulicy Bagiennej z obwodnicą na pewno ułatwiło komunikację nie tylko mieszkańcom Osiedla ale także mieszkańcom północnej części Miasta. Inwestycja, która przez jednych była oczekiwana, przez innych krytykowana została już zrealizowana. Co było do przewidzenia, zwiększył się w związku z tym natężenie ruchu na ulicy Bagiennej i ulicach Osiedla Bagienna. -Ruch wzrósł kilkukrotnie, więcej niż się spodziewałem - zaznacza jedne z mieszkańców Osiedla Bagienna chcący zachować anonimowość. Jak zaznaczają mieszkańcy tej części Biłgoraja wzrost natężenia ruchu to jednak nie wszystko, prawdziwym problemem są kierowcy nie przestrzegający przepisów ruchu drogowego, którzy z ulicy Bagiennej zrobili "tor wyścigowy" i braki chodników w ulicy Bagiennej i ulicach sąsiednich.

ulica_bagienna_bilgoraj.jpg

-Strach dzieci same do szkoły puszczać, na bagiennej jest tylko odcinek starego chodnika obok nieczynnego boiska, natężenie ruchu i prędkość pojazdów zatrważa. Dzieci do szkoły, ale także osoby dorosłe i starsze muszą iść ulicą by wyjść z Osiedla. Idą więc między pędzącymi pojazdami "kierowców rajdowych", którzy za nic mają pieszych i rowerzystów. Jeśli już jest to połączenie,którego konsekwencją było zwiększenie natężenia ruchu, winno zadbać się o chodniki i bezpieczeństwo pieszych - podnoszą mieszkańcy. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Burmistrzem Miasta Biłgoraj. Janusz Rosłan informuje, że ulica Bagienna jest drogą powiatową, jeśli miałby być w niej prowadzone jakieś inwestycje to wspólnie z Powiatem Biłgorajskim. -Budżet na 2018 rok nie zakłada realizacji inwestycji w postaci chodników w Osiedlu Bagienna, jednak będziemy przyglądać się sytuacji finansowej Miasta i prowadzić rozmowy z władzami Powiatu. Na chwilę obecną nic nie mogę obiecać - dodaje Burmistrz Rosłan.

Wśród propozycji mieszkańców jest także zamontowanie w ulicy Bagiennej progów zwalniających, decyzja ta jednak należeć będzie do ZDP w Biłgoraju. Kwestie związane z przestrzeganiem przepisów prawa monitoruje KPP w Biłgoraju. -Nasi funkcjonariusze pełnią służbę na różnych odcinkach dróg wojewódzkich powiatowych i gminnych. Gdy jednak jesteśmy świadkami łamania prawa należy niezwłocznie skontaktować się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji przez numery alarmowe i zgłosić zdarzenie. Warto także łamanie przepisów prawa zgłosić na Krajową Mapę Zagrożeń, wówczas będą tam wysyłane dodatkowe patrole, które zweryfikują zgłoszenie i przeciwdziałać łamaniu prawa - informuje sierżant sztabowy Joanna Klimek.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: osiedle bagienna   przekroczenie dozwolonej prędkości   policja biłgora   chodni w ulicy bagiennej

Zobacz także

"Na podwójnym gazie" i bez uprawnień

Dodane: 2019-01-14 13:32 - Komentarze  (1)  czytane (330)

TAGI: pijany kierowca, józefów, policja biłgoraj, kontrole policyjneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.64.30

yeti (2017-12-26 20:38:43)

Na 200m ul.Nowakowskiego też nie ma pieniędzy

(2017-12-26 09:06:56)

Bagienna dalej niech glosuje na swojego fana

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Ogłoszenia