Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Można zarabiać i jednocześnie pomagać!

Dodał: red Data: 2017-05-23 13:02:59 (czytane: 2558)

Z jednej strony pomoc osobom potrzebującym to odruch serca i czynienie dobra, z drugiej - zwłaszcza w przypadku podmiotów zinstytucjonalizowanych część misji. I w jedno i w drugie wpisuje się Bank Spółdzielczy w Łukowej, pokazuje, że instytucja finansowa może mieć "ludzką twarz".

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Gabinet Psychologiczny mgr Lidia Przybylska
,psycholog, psychologia, uzależnienia, Lidia Przybylska, kryzysy, leczenie zaburzeń depresyjnych, badanie osób ubiegających się o broń, opiniowanie psychologiczne Biłgoraj, bilgoraj, badanie na broń, badania broń,

ul. Poprzeczna 16/4. 23-400, BiłgorajBank Spółdzielczy w Łukowej, którego misją, od momentu powstania, jest niesienie pomocy potrzebującym, w ostatnich latach rozszerzył zakres swej działalności prospołecznej między innymi o wspieranie działalności powstałego w 2007 roku Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz współuczestnictwo w organizowaniu akcji poboru krwi w Gminie Łukowa. -Od 2008 roku Bank współfinansuje działalność Klubu, a od 2014 roku, raz w roku Rada Nadzorcza Banku jest organizatorem akcji poboru krwi. Swój udział w organizowanych akcjach poboru krwi mają członkowie Zarządu Banku, jego pracownicy, a także członkowie Banku, którzy od lat zauważają potrzebę dzielenia się z potrzebującymi - przyznaje Robert Chmiel prezes łukowskich krwiodawców.

bank_spoldzielczy_lukowa.jpg


Wspieranie finansowe działalności Klubu, uczestniczenie w organizowaniu akcji poboru krwi nie jest statutową działalnością, ale w ocenie władz Banku jest niezwykle ważną i potrzebną, bo na taką pomoc jest wielkie zapotrzebowanie. -Bank Spółdzielczy w Łukowej od początku swojej działalności, a istnieje już 80 lat aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i gospodarczym naszej Gminy. Od początku w miarę swoich możliwości finansowych wspiera różne inicjatywy społeczno - kulturalne, działalność istniejących w Gminie Łukowa jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, zespołów śpiewaczych, młodzieżowego Chóru "Harmonia" czy Klubu Sportowego "Victoria", szkół, a także Klub Honorowych Dawców Krwi im. ks. Marka Sobiłło - podkreśla Zdzisław Szostak prezes Zarządu Banku. Już w najbliższą niedzielę - 28 maja br. - w Łukowej odbędzie się akcja poboru krwi pod patronatem Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Łukowej. Krew można będzie oddać w godzinach 8:30 - 14:30, w łukowskim gimnazjum.

Reklama.

Bank Spółdzielczy w Łukowej powstał w marcu 1938 roku, jako Kasa Stefczyka w Łukowej. W 1950 roku Kasa przyjęła nazwę Gminnej Kasy Stefczyka, a w 1968 roku przekształcona została w Bank Spółdzielczy. W 1976 roku w wyniku zmian administracyjnych w kraju i połączeniu Gmin Łukowa i Obsza, połączono w jeden działające dotychczas Banki, który przyjął nazwę Bank Spółdzielczy w Łukowej z siedzibą w Obszy. Taki stan istniał do 11 lipca 1983 roku, kiedy po podziale Gmin utworzono ponownie dwa odrębnie działające Banki. W 1995 roku Bank zrzeszył się w Lubelskim Banku Regionalnym, a od 2002 r. w Banku Polskiej Spółdzielczości S. A. w Warszawie. Z dniem 22 lutego 2010 roku Bank uruchomił swoją filię w Chmielku.

Bank ma bogata ofertę, zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych.  Bank otwiera i prowadzi dla klientów instytucjonalnych m, in. rachunki bieżące i pomocnicze w złotych płatne na każde żądanie oraz rachunki lokat terminowych. Dla klientów indywidualnych dostępne są rachunki oszczędnościowo - rozliczeniowe, oszczędnościowe lokaty terminowe i oszczędnościowe. -Posiadamy także ofertę dla rolników, w tym rachunek podstawowy - rozliczeniowy dedykowany dla rolników, których podstawowym źródłem dochodów jest działalność rolnicza oraz osobom fizycznym prowadzącym działy specjalne produkcji rolnej, osiągających wysokość rocznych przychodów do 1 200 000 EURO - informuje prezes Szostak. Bank oferuje także kredyty dla klientów instytucjonalnych, rolników i klientów indywidualnych. -Depozyty zgromadzone w Banku Spółdzielczym w Łukowej są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, zgodnie z Ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji - dodaje Szostak.

/bilgoraj.com.pl/
Tagi: bank spółdzielczy w łukowej   gmina łukowa   klub honorowych dawców krwi   rada nazdrocza banku spółdzielczego w łukowej

Zobacz także

Biłgorajskie obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK (FOTO)

Dodane: 2017-11-23 18:55 - Komentarze  (1)  czytane (1251)

TAGI: dzień honorowych dawców krwi pck, pck biłgoraj, promocja honorowych dawców krwi, krwiodawcy biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.156.82.247

No proszę (2017-05-23 15:30:25)

Wystarczy chcieć, a ja się zapytam, gdzie banki spółdzielcze z innych miejscowości, gdzie banki z Biłgoraja? Gdzie pomoc od nich? Brawo Łukowa!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe , księgowość, doradztwo.

Ul. Komorowskiego 3/113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107, 23-400 Biłgoraj

Zarezerwuj nocleg

Tragedia w Biłgoraju. Jeden 15-latek nie żyje, drugi przebywa w szpitalu (AKTUALIZACJA)

Do tragicznych wydarzeń doszło w dniu 21 listopada br. w Biłgoraju. Z wstępnych informacji wynika, że dwóch 15-latków miało zażyć nieznane substancje. W wyniku czego jeden z nich zmarł, drugi trafił do szpitala w Lublinie. -Zarządzona została sekcja zwłok, która ma dać odpowiedz na pytanie o przyczynę zgonu tego młodego człowieka - zaznacza Prokurator Rejonowy Marek Głowala. więcej»

Tragedia w Biłgoraju. Jeden 15-latek nie żyje, drugi przebywa w szpitalu (AKTUALIZACJA)

Do tragicznych wydarzeń doszło w dniu 21 listopada br. w Biłgoraju. Z wstępnych informacji wynika, że dwóch 15-latków miało zażyć nieznane substancje. W wyniku czego jeden z nich zmarł, drugi trafił do szpitala w Lublinie. -Zarządzona została sekcja zwłok, która ma dać odpowiedz na pytanie o przyczynę zgonu tego młodego człowieka - zaznacza Prokurator Rejonowy Marek Głowala. więcej»

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

bilgoraj.com.pl poleca

45-lecie biłgorajskiej 'Czwórki' (FOTO)

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju powołana została decyzją Urzędu...

Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju (FOTO)

W dniu 16 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami...

Nasz człowiek w pierwszej dziesiątce świata!

W Portugalii zakończyła się największa impreza kierowców kartingowych...

Talent - wieść życie zgodnie z szansami i możliwościami

Poczucie niedowartościowania powoduje tendencję do zachowania...

Moc dobra, czyli XVI 'Dzień Jesiennego Liścia' (FOTO, VIDEO)

W tym roku w Biłgoraju odbyło się już po raz szesnasty, wydarzenie...

200 harcerzy na biwaku w Księżpolu (FOTO)

Blisko 200 harcerzy ZHR, przyjechało do Księżpola, by wziąć udział...

Ogłoszenia