Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Można już na nich polegać, jak na Zawiszy (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-04-06 11:48:21 (czytane: 3623)

Członkowie, 13. Drużyny Starszoharcerskiej "Pochodni" działającej przy MZS w Biłgoraju, 5 kwietnia br. złożyli - w obecności rodziców, braci harcerskiej i swych opiekunów - uroczyste przyrzeczenie harcerskie. -Od tej pory można na nich polegać jak na Zawiszy - podkreśla Dorota Woźniak drużynowa biłgorajskiej "13".

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajUroczystość przyrzeczenia harcerskiego miała miejsce późnym wieczorem 5 kwietnia br. w Biłgoraju. Uczestniczyli w nim obok harcerzy z Miejskiego Zespołu Szkół także ich rodzice, opiekunowie, harcerze z Powiatu Tomaszowskiego oraz harcerze seniorzy. Przyrzeczenie harcerskie jest uroczystą deklaracją składaną przy otrzymywaniu krzyża harcerskiego i jest równoznaczne z przyjęciem do harcerstwa. Potwierdzeniem złożenia przyrzeczenia harcerskiego jest wręczenie  krzyża harcerskiego, który od tej pory będzie przypięty na piersi każdego harcerza.

harcerze_mzs_bilgoraj.JPG


-Dzisiaj mamy najważniejszy dzień w życiu drużyny harcerskiej, dzień w którym nasi harcerze złożyli przyrzeczenie stając się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Od dziś na piersi każdego z 20 harcerzy należących do mojej drużyny zawisł harcerski krzyż, z tym momentem można na każdym z nich polegać jak na Zawiszy - przyznaje podharcmistrz Dorota Woźniak, drużynowa 13. Drużyny Starszoharcerskiej "Pochodni" działającej przy MZS w Biłgoraju. Od złożenia przyrzeczenia każdy biłgorajski harcerz powinien żyć zgodnie z punktami prawa harcerskiego. -Winni teraz tak żyć i postępować by w całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce oraz nieść chętną pomoc bliźnim - dodaje Woźniak.

Reklama.

Na przyrzeczenie zaproszeni zostali rodzice i opiekunowie młodych harcerzy, a także harcerze seniorzy z Biłgoraja, który mają z drużyna z MZS współpracować. Jak bowiem wiadomo, nie da się tworzyć przyszłości bez pamięci o przeszłości. Seniorzy przygotowali gawędę i krótki montaż słowno - muzyczny. O historii słynnej Czarnej 13. z Biłgoraja opowiadał jednej z jej pierwszych członków Stanisław Niespodziewański. Dostarczono także rozkaz L 4/2017 Komendanta Hufca ZHP Tomaszów Lubelski zamykający okres próbny i przyjmujący w poczet drużyn Hufca ZHP Tomaszów Lubelski drużynę starszoharcerską z Biłgoraja i nadający jej numer 13 oraz nazwę 13. Drużyna Starszoharcerska "Pochodni" z Biłgoraj, a także mianujący podharcmistrz Dorotę Woźniak drużynową.

anna_rojek.JPG


-Przyrzeczenie harcerskie jest ogromnym wyzwaniem, jest to także dążenie do ideałów. To wydarzenie będzie dla nich niezapomniane, określili się bowiem, jaka droga przez życie będą kroczyć i co na tej drodze będzie im przyświecać i co będzie ich cechować. Na Ziemi Biłgorajskiej harcerstwo przeżywa swój rozkwit, mamy drużynę w MZS i ZSZiO liczymy na kolejne szkoły. Dziś już mogę powiedzieć, że przymierzamy się do powołania gromad zuchowych. Jesteśmy na dobrej drodze i liczymy na tych, którzy dziś złożyli przysięgę, że iskrą harcerstwa rozpalać będą innych - przyznaje z Portalem bilgoraj.com.pl podharcmistrz Anna Rojek komendant Hufca ZHP Tomaszów Lubelski.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 32

Tagi: przyrzeczenie harcerskie   harcerze biłgoraj   dorota woźniak   anna rojek

Zobacz także

Opowieść o niepokornej młodzieży i zapominalskich dorosłych

Dodane: 2020-05-27 10:36 - Komentarze  (0)  czytane (70)

TAGI: niepokorna młodzież, czemu frampol, gmina frampol, epidemiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

(2017-04-06 21:08:28)

Dzięki pisowi wzrasta patriotyzm.Nawet ci co wcześniej byli poprawni w lewą stronę nagle stali się patryjotami .Szkoda mi tych dzieci bo mam nadzieje że nie będą wykorzystywane jako marionetki do czyjejś polityki.

(2017-04-06 18:28:32)

no to narybek do oddziałów obrony terytorialne Macierewicza już jest

(2017-04-06 14:45:19)

Gonić tego Stanisława pisiora bo jeszcze dzieciaki zepsuje!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia