Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Moc dobra, czyli XVI 'Dzień Jesiennego Liścia' (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2017-11-18 12:55:21 (czytane: 6908)

W tym roku w Biłgoraju odbyło się już po raz szesnasty, wydarzenie które skupia społeczność Miasta Biłgoraj we wspólnej akcji pomagania osobom potrzebującym - Dzień Jesiennego Liścia. To akcja charytatywna, która ma na celu zjednoczenie społeczności lokalnej w niesieniu pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajjesienny_lisc_bilgoraj.JPG


W piętnastu minionych edycjach zebrano ponad 410 tys. zł, przeznaczając zebrane środki m. in. na pomoc dziecięcemu hospicjum, czy chorym dzieciom z terenu Powiatu Biłgorajskiego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju im. ks. Jana Twardowskiego. W akcję włączają się także wolontariusze, rodzice i zaproszeni goście. Wydarzenie to występy artystyczne dzieci i młodzieży, blisko 30 stoisk kiermaszowych, konkursy i licytacje przedmiotów ofiarowanych przez znane i szanowane osoby, loteria fantowa, sklepik różności, ale przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym, w którą włączyć się może każdy.

teresa_bogdanowicz.JPG

-Dzień Jesiennego Liścia to jest taka specyficzna, akcja charytatywna, w którą angażuje się bardzo wiele osób, w tym społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 i przyjaciele szkoły, firmy, instytucje, osoby fizyczne. Wszyscy tu chcemy pomagać chorym dzieciom. Zarówno zaangażowanie jak i cel wpływa na to, że jest to wydarzenie bardzo duże. My wszyscy mamy wielkie, otwarte serca i chcemy pomagać innym, osobom potrzebującym i to sprawia nam radość - uważa Teresa Bogdanowicz - Bordzań dyrektor Szkoły podstawowej Nr 5 w Biłgoraju.

Impreza jest nie tylko doskonałą lekcją wychowawczą dla dzieci i młodzieży, ale także pokazuje, że z dobrem może przyjść serce choćby najmniejsze, a każdy dar dla osób potrzebujących, każde wsparcie, każda pomoc jest bezcenna. Wydarzenie łączy więc uczniów, rodziców, nauczycieli, mieszkańców Miasta we wspólnej akcji niesienia pomocy. Zaangażowanie się osób znanych, szanowanych i będących autorytetami nie tylko w społeczności lokalnej Miasta Biłgoraj, ale i Województwa Lubelskiego czy całego kraju, pokazuje, że zapoczątkowana przed laty w szkole akcja, przekroczyła progi nie tylko szkoły ale także i Regionu, umacnia organizatorów w kolejnych przedsięwzięciach i pozwala do grona darczyńców zaangażować kolejne osoby, instytucje i organizacje, co owocuje większą możliwością pomocy potrzebującym.

dzien_jesienego_liscia_2017.JPG

Jestem dumny z tego, że mamy taką szkołę, która organizuje tak wspaniałą akcję w czasach kiedy na drugiego człowieka jest zobojętnienie. Często o tym donoszą nam media, że ludzie przechodzą obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. bardzo ważne jest by uczyć od dziecka tej wrażliwości i empatii na los bliźnich. Ta szkoła i jej działania jest bardzo dobrym przykładem na to, że rzetelna edukacja i wychowanie przynoszą efekty. Ta szkoła przez wiele lat zbierała na hospicjum dla chorych dzieci, a od kilku lat robione są zbiórki dla potrzebujących dzieci z Biłgoraja. Cieszę się, że w ta akcją włączają się rodzice i osób spoza społeczności szkoły - podkreśla Janusz Rosłan Burmistrz Biłgoraja.

Reklama.

"Dzień Jesiennego Liścia" jest także mocnym sygnałem wsparcia dla rodzin dzieci potrzebujących, że nie są same, że są życzliwi ludzie, którzy organizując tę imprezę, czy też uczestnicząc w licytacjach pokazują, że głos potrzebujących w Biłgoraju jest słyszalny. -Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu Igi, że mogliście Państwo się tutaj zebrać i pomóc naszej córce w walce o zdrowie. Patrząc na to, jakie efekty przynosi rehabilitacja, którą współfinansujemy ze środków zebranych przez mieszkańców Biłgoraja jestem przeszczęśliwa. Dziękujemy za włączenie się w akcję "Dzień Jesiennego Liścia", to co się dzieje, jest fenomenalne, jest mnóstwo osób, rodziców, dzieci, ludzi życzliwych, to strasznie buduje - Barbara Pawelec.

piotr_i_barbara_pawelec.JPG

W akcję włączyli się także m. in. Prezydent RP wraz z małżonka, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Ministrowie, posłowie, europosłowie, sportowcy i przedsiębiorcy. Mnóstwo pracy wykonali rodzice wraz z dziećmi przygotowując stoiska i kiermasz oraz przedstawiciele szkoły którzy przygotowali sklepiki "Pod złotą rybką". Podczas akcji udało się pobić rekord z poprzednich lat, zebrano łącznie 79 158,22 zł.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 114

Tagi: dzień jesiennego liścia   szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   akcja charytatywna   iga pawelec

Zobacz także

40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Papieża i Dzień Papieski w biłgorajskim 'Katoliku'

Dodane: 2018-10-17 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (80)

TAGI: jan paweł ii, pontyfikat, dzień papieski, katolik biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.163.105

Telewizja

Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

Koncert patriotyczny w Soli

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dożynki Powiatu Biłgrajskiego - Księżpol 2018

75. rocznica wysiedlenia Bukowiny

Wspólny koncert pieśni żołnierskich

Konkursy

Voucher do food trucka
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

25-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Za posiadanie narkotyków przed Sądem odpowie 25-latek z Gminy Księżpol. Mężczyzna przy sobie oraz w miejscu zamieszkania posiadał...