Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mobilny Punkt Informacyjny w Biłgoraju i czek na 12,5 mln zł wsparcia dla przedsiębiorców z powiatu biłgorajskiego

Dodał: red Data: 2020-06-19 13:28:25 (czytane: 3076)

Informacje o działalności tarczy antykryzysowej, pomoc w wypełnianiu wniosków, rozwiewanie wątpliwości i porady ekspertów. To tylko niektóre działania Mobilnego Punktu Informacyjnego, który stanął dziś w Biłgoraju dzięki współpracy Wojewódzkiego Urząd Pracy w Lublinie oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Biłgoraju.Przez kilka godzin pracownicy merytoryczni udzielali informacji o możliwości korzystania ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej, w tym w szczególności z mikropożyczki - 5 tys. dla samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców oraz dofinansowania części kosztów do wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne. O otwarciu punktu informowaliśmy Państwa w artykule Mobilny Punkt Informacyjny w Biłgoraju.

mobilny_punkt_informacyjny_2.JPG

-Chcielibyśmy dotrzeć do wszystkich, najmniejszych nawet firm i pracodawców z oferta konkretnej pomocy. Stąd Mobilny Punkt Informacyjny, stąd wizyta specjalistów, stąd zachęta by odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy i zyskać wsparcie - mówi Magdalena Stachyra wicedyrektor ds. EFS Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Obok informacji urzędnicy z Lublina przywieźli także konkretne środki finansowe. -To kwota ponad 12,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego i będą przeznaczone na dofinansowanie do wynagrodzeń dla jednoosobowych działalności, dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców - dodaje Stachyra.

mobilny_punkt_informacyjny_3.JPG

Z informacji przekazanej przez Danutę Łagożną dyrektora PUP w Biłgoraju wynika, że w pomoc lokalnemu biznesowi rozdysponowane zostały dziesiątki milionów złotych. Wsparcie realizowane jest od drugiej połowy kwietnia i zawartych już zostało 3 420 umów na pożyczki dla przedsiębiorców. To przede wszystkim wsparcie na pokrycie działalności gospodarczej. -Łącznie na ten cel wydatkowaliśmy ponad 17 mln zł. Również prawie 190 pracodawców skorzystało z pomocy dofinansowania wynagrodzenia do zatrudnionych pracowników. Dzięki tym środkom prawie 950 miejsc pracy zostało uratowanych. Trzecia pomoc to pokrycie kosztów prowadzenia działalności osobom fizycznym niezatrudniającym pracowników. Takiej pomocy udzieliliśmy prawie 400 pracodawcom. Łączna kwota wydatkowanych środków na realizację tarczy antykryzysowej w powiecie biłgorajskim to ponad 19 mln zł - wylicza dyrektor PUP Biłgoraj. Jak podkreśla nadal przyjmowane są wnioski i są one realizowane na bieżąco. Skorzystać można także pomocy przy wypełnianiu wniosków czy przy sprawach dyskusyjnych. -Wszystko po to, by ta pomoc jak najszybciej i kompleksowo trafiła do przedsiębiorców - zapewnia dyrektor Łagożna.

mobilny_punkt_informacyjny.JPG

-Obawy były wielkie, ale dziś widzimy, że czarny scenariusz na rynku pracy powiatu biłgorajskiego się nie spełni - podkreśla Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip. Jak przekonuje, ta sytuacja się rozwinęła w dobrym kierunku, a to w dużej mierze zasługa tarczy antykryzysowej, sprawnie działającego Urzędu Pracy i lokalnych przedsiębiorców. -Dziś już wiemy, że skutki kryzysu będą odczuwane w mniejszym stopniu. Pomoc była bardzo skuteczna i trafiła bardzo szybko do przedsiębiorców. Dzięki temu ten przestój i niepewność wywołana pandemią nie odcisnęła się mocno na naszym rynku pracy - dodaje Andrzej Szarlip. W ocenie Grzegorza Wróbla, radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, ochrona miejsc pracy to priorytet. -Chroniąc miejsca pracy, chronimy konkretnych pracowników i pracodawców, a przez to utrzymujemy jako samorządy płynność finansową. Przecież ci pracownicy i pracodawcy płaca podatki, inwestują, podejmują działania prorozwojewe - zauważa radny Wróbel.

mobilny_punkt_informacyjny_4.JPG

Rządową tarcze antykryzysową uzupełniły środki Lubelskiego Pakiety Antykryzysowego dla przedsiębiorców zarezerwowanych zostało 118 mln zł. -Region lubelski jest trzecim w kraju jeśli chodzi o wysokość tych środków, przed nami są tylko województwa śląskie i dolnośląskie. Przedsiębiorcy mogą te pieniądze pozyskiwał z Powiatowych Urzędów Pracy i są to środki m. in. na tzw. postojowe czy mikropożyczki. Obok zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny, bardzo ważne dla nas jest ratowanie każdego miejsca pracy - zapewnia wicemarszałek Michał Mulawa. Przypomniał także, że w ramach tarczy antykryzysowej do spółki Black Red White, za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy trafiło ponad 29,5 mln zł na utrzymanie setek miejsc pracy. -To ważna firma nie tylko dla powiatu biłgorajskiego ale całego Regionu - przekonuje.

Reklama.

Z mikropożyczki i tzw. postojowego skorzystał Damian Beksiak. Łącznie otrzymałem niespełna 8 tys. zł. -Oczywiście każdy grosz się liczy, ja mam koszty miesięczne około 45 tys. zł i nie udało mi się ich zredukować trzeba było sobie radzić inaczej. Na pewno dobrze, że rząd i samorząd interesuje się przedsiębiorcami i że wsparcie jest. Oczywiście są pewne niedociągnięcia, dotyczą one choć osób takich jak ja, czyli tych którzy działają na franczyzna czy na umowach im pochodnych. FV wystawiamy za poprzedni miesiąc, a obroty na kasach fiskalnych są za ten miesiąc. Może należałoby zmienić okres porównywania obrotów - podkreśla. Ze wsparcia skorzystała także firma TRANSPIN z Biłgoraja. Już otrzymaliśmy środki z mikropożyczki, w tej chwili jesteśmy w trakcie wypełniania wniosku o dofinansowanie na miejsca pracy. Dodatkowe fundusze, które wpływają w sytuacji gdy nie ma zamówień i nie wpływają środki o klientów to nieoceniona pomoc - zaznacza Anna Pińczyńska - Rapa z Firmy TRANSPIN.

mobilny_punkt_informacyjny_1.JPG

Wicemarszałek Mulawa zachęca by przedsiębiorcy korzystali ze wsparcia, a w razie wątpliwości kontaktowali się z urzędnikami Powiatowych Urzędów Pracy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: mobilny punkt informacyny   wojewódzki urząd pracy   powiatowy urząd pracy   tarcza antykryzysowa powiat biłgorajski

Zobacz także

Piknik firmowy - bezpieczny event dla Twojej firmy!

Dodane: 2021-06-08 14:18 - Komentarze  (0)  czytane (1294)

TAGI: piknik firmowy, event firmowy, firma, impreza firmowaKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.124.77

iza (2020-06-23 10:29:52)

Dobrych mamy gospodarzyBrawo

.... (2020-06-20 17:59:20)

300 % normy nic tylko brakuje Birkuta z "człowieka z marmuru"

Łubu dubu (2020-06-20 15:58:48)

Łubu dubu łubu dubu niech żyje nam hehe

Teresa (2020-06-20 10:13:58)

Starosta jest niesamowity. Znakomite notowania naszej władzy Powiatowej. Super działania i duże środki dla przedsiębiorców. Super

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wyłoniono kandydatów na dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat

Na stronie internetowej starostwa powiatowego w Biłgoraju, ukazały...

Biłgoraj pożegnał ks. Bogusława Wojtasiuka (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego oraz ponad 60 księży...

Powiatowi radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu (VIDEO)

Dziś odbyła się absolutoryjna sesja Rady Powiatu. radni zapoznali...

78. rocznica wysiedleń

W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości związane z 78. rocznicą...

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Ogłoszenia