Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Młodzież z Różańca na 'urodzinach' Witosa i spotkaniu z Prezydentem RP

Dodał: red Data: 2018-01-27 13:06:28 (czytane: 2896)

W drugiej połowie stycznia br. Koło Historyczne z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu brało udział w ogólnopolskich obchodach 144. rocznicy urodzin Patrona w Jego rodzinnej wsi Wierzchosławicach pod Tarnowem.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZorganizowała je Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność”, której przewodniczy poseł Teresa Hałas. Gościem honorowym był Andrzej Duda Prezydent RP. Patronat medialny objęło Radio Maryja i TV Trwam. Uroczystość wpisała się w uchwalony przez Sejm RP Jubileusz Stulecia Odzyskania Niepodległości.

spotkanie_z_prezydentem__2_.jpg

Rozpoczęła ją Msza święta w intencji Ojczyzny i polskich rolników w kościele parafialnym, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej ks. Leszek Leszkiewicz. Piękną oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowały zespoły góralskie. Następnie uczestnicy udali się w pochodzie na pobliski cmentarz, by przy grobie Witosa odmówić  modlitwę, złożyć kwiaty i zapalić znicze.

spotkanie_z_prezydentem__1_.jpg

Uroczystość zakończyła konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej, podczas której wygłosił przemówienie Prezydent Andrzej Duda. Stwierdził, że nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie Wincenty Witos, jeden z sześciu wielkich Polaków, których nazywamy ojcami naszej niepodległości. Poseł Teresa Hałas mówiła o „witosowym dziedzictwie” i pochwaliła szkołę z Różańca za udział w uroczystościach. Wystąpili także Ryszard Zarudzki wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prof. Jan Szyszko były minister środowiska, dr Mariusz Szpytma wiceprezes IPN i prof. Włodzimierz Bernecki poseł na Sejm RP. Z nasz Region obecni byli senator Jerzy Chruścikowski z Zamościa i Tomasz Obszański z Tarnogrodu - przewodniczący Lubelskiej Rady Rolników NSZZ RI „Solidarność” (absolwent ZSCKR w Różańcu). Widoczna była też obecność Koła Radia Maryja z Tarnogrodu. 15-osobowej delegacji ZSCKR z Różańca przewodniczyli Marian Kucharczuk nauczyciel historii i WOS, opiekun koła i Marian Dołomisiewicz kierownik administracyjny.

Reklama.

Podczas konferencji zauważyłem w galerii nad prezydentem grupę osób z transparentem, mimo zakazu wnoszenia ich do wewnątrz. Wykazując obywatelską postawę poinformowałem oficerów BOR-u, a oni szybko i skutecznie usunęli intruzów, zapewniając bezpieczeństwo głowie państwa.

spotkanie_z_prezydentem__3_.jpg

Uwieńczeniem udziału uczniów ZSCKR było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą przed Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Była okazja do zrobienia zbiorowego zdjęcia z głową państwa i licznych selfi - do których Prezydent pozował z anielską cierpliwością. Łatwo nawiązywał kontakt z uczniami i pozyskiwał ich sympatię dzięki doświadczeniom z harcerstwa. Przed odjazdem podziękowałem Prezydentowi w imieniu grupy, za tak miłe przyjęcie i życzył szczęśliwego powrotu do domu oraz dalszej owocnej służby dla Polski i Polaków.

Wydarzenia w Wierzchosławicach pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

/Marian Kucharczuk - opiekun Koła Historycznego  ZSCKR w Różańcu/
Foto: ZSCKR w Różańcu

Tagi: zsckr w różańcu   urodziny witosa   marian kucharczuk   oświata biłgoraj

Zobacz także

1 września uczniowie wracają do szkół

Dodane: 2020-08-05 15:43 - Komentarze  (1)  czytane (242)

TAGI: nowy rok szkolny, covid-19, koronawirusa, nauczanie w czasie pandemiiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia