Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Młodzież debatowała nad handlem w niedzielę (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-06-07 12:54:48 (czytane: 1781)

Według zasad debaty oksfordzkiej, dyskutowano dziś w Biłgoraju, nad tezą "Handel w niedzielę powinien być zakazany". Organizatorem debaty było I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ. Debacie młodych ludzi przysłuchiwali się ich koleżanki i koledzy, a dobór argumentów, ich siłę i przekaz oceniała "loża ekspertów".

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajDebaty oksfordzkie jako miejsce i możliwość budowania rzeczowej i spokojnej debaty publicznej ma w Biłgoraju już swoją tradycję. Co roku organizowane są powiatowe mistrzostwa debat oksfordzkich pn. "Liderzy przyszłości", podczas których młodzież dyskutuje nad ważnymi dla społeczeństwa tematami.

debata_oksfordzka_bilgoraj.JPG

-Młodzi ludzie pokazali, że debata oksfordzka to świetne narzędzie edukacyjne. To przede wszystkim sztuka dyskusji na merytoryczne argumenty, sztuka pięknego posługiwania się słowem, szlifowanie warsztatu wystąpień publicznych, uczenie precyzowania swoich myśli, słuchania. to podnoszenie kultury i poziomu debat społecznych - podkreśla marszałek debaty, Gabriela Figura.

debata_oksfordzka_bilgoraj_1.JPG

Młodzież sama musiała się do dyskusji i wymiany argumentów przygotować. Musiała więc zapoznać się z tematem, zgłębić go i poszukać argentów by tezę bronić lub ją negować. -My byłyśmy w drużynie propozycji - zaznacza Aleksandra Rybak - i naszym zadaniem było wykazanie, że handel w niedzielę powinien być zakazany. Musieliśmy znaleźć argumenty ekonomiczne, ale i społeczne by tezę tę obronić. Dużo rzeczy znalazłyśmy w Internecie, przeprowadziliśmy także ankietę wśród uczniów naszej szkoły, i konsultowałyśmy się z wieloma osobami, a naszą pracę koordynowali nauczyciele. Na pewno przekonaliśmy się że łatwo się mówi, ale bardzo trudno debatuje.

Reklama.

Przypomnijmy, że debata oksfordzka to rodzaj debaty, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej, a jej zadaniem jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek. Ten typ debaty pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 27

Tagi: debata oksfordzka   handel w niedzielę   i lo im. onz w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Zdalne wakacje z józefowską biblioteką

Dodane: 2020-07-14 14:27 - Komentarze  (0)  czytane (36)

TAGI: gmina józefów, miejska biblioteka publiczna w józefowie, wakcje on-line, lato z bibliotekąKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.230

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia