Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mistrzyni literatury dziecięcej w Powiecie Biłgorajskim

Dodał: red Data: 2018-04-09 17:14:55 (czytane: 1054)

Znana autorka książek dla dzieci, dziennikarka radiowa i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej Barbara Gawryluk gościła na Ziemi Biłgorajskiej. Autorka bestselerów dla najmłodszych rozmawiała z nimi o książkach, pomysłach na bohaterów i ich przygody. Odpowiadała także na pytania. Spotkała się także z bibliotekarzami i nauczycielami.barbara_gawryluk.JPG

Spotkania m. in. w Biłgoraju i Aleksandrowie odbyły się dzięki programowi Dyskusyjny Klub Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie. W ich organizację zaangażowali się także bibliotekarze oraz wychowawcy.

barbara_gawryluk_aleksandrow.JPG

Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa spotkanie z najmłodszymi czytelnikami, ich opiekunami i bibliotekarzami rozpoczęła od prezentacji książki „Mali bohaterowie”, opowiadającej o dzieciach, które wykazały się dużą odwagą i uratowały komuś życie. Autorka prezentowała także pozostałe swe książki, opowiadając o tym jak doszło do ich napisania, skąd czerpała pomysły i na czym polega zbieranie materiałów. Obok dzieci, głównymi bohaterami książek Barbary Gawryluk są są zwierzęta.

Reklama.

Podczas spotkań był także czas na pytania zadane przez publiczność, a na zakończenie autorka podpisywała czytelnikom swoje książki.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: barbara gawryluk   dyskusyjny klub książki   iblioteka dla dzieci biłgoraj   biblioteka w aleksandrowie

Zobacz także

Najważniejsze, to wiedzieć, co się chce w życiu robić. Warsztaty zawodowe w ZSZiO

Dodane: 2018-12-15 21:01 - Komentarze  (2)  czytane (299)

TAGI: warsztaty zawodowe, zszio biłgoraj, oświata biłgoraj, kształćenie zawodoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.201.102

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia