Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-01-25 14:22:10 (czytane: 2269)

Mistrzostwa w Speedcubingu, czyli w układaniu Kostki Rubika na czas, w tym roku ponownie zagościły w Biłgoraju. Najlepsi zawodnicy z całego kraju oraz z Ukrainy, Białorusi i Litwy układają Kostkę Rubika w formacie klasycznym oraz w jej różnych wariantach.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPolish Speedcubing Tour to cykl zawodów składający się z 8 imprez w roku. Każda impreza jest dwudniowa, a zawodnicy walczą we wszystkich oficjalnych konkurencjach. -To są zawody ogólnopolskie, ale mogą w nich wziąć udział także zawodnicy z zagranicy. Dziś w Biłgoraju mamy zawodników z Ukrainy, Litwy czy Białorusi. Bierzemy udział w siedemnastu oficjalnych konkurencjach Światowej Federacji Speedcubing WCA. Każdy ustanowiony rekord świata, będzie od razu oficjalnym rekordem Guinnessa. Nad przebiegiem zawodów czuwa dwóch delegatów Federacji. takich delegatów w całej Polsce mamy wyznaczonych pięciu. Oni będą czuwali nad przestrzeganiem regulaminu i nad poprawnością wszystkich ułożeń. Oni także prześlą wyniki do federacji, tak by każdy uczestnik miał swój oficjalny wynik w zawodach. - mówi organizator wydarzenia, Piotr Tokarski.

W zawodach w Biłgoraju uczestniczą także aktualni mistrzowie Polski, Europy i Świata oraz rekordziści świata. Wśród nich jest Dominik Górny, aktualny Mistrz Polski, wicemistrz świata i rekordzista świata w układaniu Kostki Pyraminx. -Mój rekord to 0,91 sekundy. W szybkim ułożeniu Kostki Pyraminx jest około miliona kombinacji, ja je kilkoma ruchami sprowadzam do około 40 i następnie wybieram schemat, który pozwoli mi w danej sytuacji ułożyć ją jak najszybciej. Przepisem jest po prostu ćwiczenie i stałe podnoszenie swych sprawności. Ja sukcesy rangi Europejskiej i światowej zacząłem odnosić po około 2 latach jazdy na zawody - przyznaje.

kostka_rubika.JPG

Bez wątpienia układanie Kostki Rubika i jej wariantów rozwija nie tylko motorykę i zdolności manualne ale wpływa także na prace mózgu, zapamiętywanie i koncentrację. -Nie mam problemów z nauką, łączę pasję jaka jest Kostka Rubika ze szkoła i wyjazdami na zawody. Dzięki Kostce Rubika, nie mam problemów ze skupieniem uwagi, zapamiętywaniem nawet dużych partii materiałów czy myśleniem przestrzennym. Matematyka, a w szczególności bryły czy skomplikowane zadania nie są żadnym problemem. Z jednej strony to oczywiście systematyczna nauka, ale i zdolności jakie udało mi się zdobyć, dzięki ćwiczeniom z kostką - przyznaje z kolei Magdalena Pabisz z Jasła.

Zawodnicy obok klasycznej kostki 3 x 3 x 3, układają także kostki 4 x 4 x 4, 6 x 6 x 6 czy 7 x 7 x 7, Kostkę Rubika jedną ręką, najmniejsza ilością ruchów, z zamkniętymi oczami czy tez kostki Megaminx, Skewb, Square, Pyraminx czy tez wielu kostek z zamkniętymi oczami. Wydarzenie potrwa do niedzieli 26 stycznia.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Reklama.

Zdjęć w galerii: 115

Tagi: kostka rubika   mistrzostwa w układaniu kostki rubika   speedcubing   biłgoraj

Zobacz także

Promowali abstynencję i zdrowy styl życia piknikiem rodzinnym (FOTO)

Dodane: 2020-08-02 17:26 - Komentarze  (3)  czytane (563)

TAGI: piknik abstynencki, trzeźwo - zdrowo - na sportowo, zalew bojary, bst iskraKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia