Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mistrzowie Polski z Aleksandrowa

Dodał: red Data: 2017-06-17 17:25:04 (czytane: 3961)

W dniach 8 - 11 czerwca 2017 roku odbył się Finał Centralny XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK. Gospodarzem imprezy były Ustrzyki Dolne w Bieszczadach. Województwo Lubelskie w kategorii wiekowej gimnazjum reprezentowała drużyna Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajGrupa ta jako reprezentant Lubelszczyzny została wytypowana w wyniku eliminacji powiatowych, a następnie wojewódzkich. Trójka młodych mieszkańców naszego powiatu nie dała szans rywalom z całej Polski i w klasyfikacji generalnej zajęła I miejsce. Warto dodać, że był to już szósty z kolei udział gimnazjalistów z Aleksandrowa w finale centralnym OMTTK; czterokrotnie zdobywali oni najwyższe podium, a raz ukończyli rywalizację na II miejscu. W 2012 roku w Świeradowie Zdroju (Województwo Dolnośląskie) I miejsce zajęła drużyna: Magda Harasiuk, Jakub Ksiądz, Błażej Maciocha. W 2014 roku rywalizacja odbyła się w Barlinku (Województwo Zachodniopomorskie), skąd z pucharem za II miejsce, a rok i dwa lata później z Supraśla (Województwo Podlaskie) i z Rybnika (Województwo Śląskie) z trofeum za I miejsce wróciła drużyna w składzie: Agnieszka Maciocha, Weronika Gura, Tomasz Maciocha.

szkola_w_aleksandrowie.jpg


Od 2012 roku jedynie w roku 2013 podopieczni Tadeusza Maciochy zajmującego się OMTTK-iem od 15 lat, choć uczestniczyli w finale, nie stanęli na podium. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy PTTK jest bez wątpienia najtrudniejszym, interdyscyplinarnym, wielotematycznym i najbardziej prestiżowym turniejem młodzieżowym PTTK, który nieprzerwanie od 1973 roku organizowany jest dla młodzieży szkolnej. W finale centralnym każdego roku bierze udział w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, obecnie: jeszcze gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) po 16 najlepszych drużyn – zwycięzców eliminacji wojewódzkich.

W trakcie turnieju uczestnicy muszą wykazać się nieprzeciętną wiedzą weryfikowaną w formie testu obejmującego zagadnienia z zakresu turystyki, krajoznawstwa, topografii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Drużyny rywalizują również w turystycznym marszu na orientację. Kolejną konkurencją jest turystyczne ABC. W jej ramach drużyny wykazują się umiejętnością  rozpoznawania atrakcji turystycznych województwa będącego gospodarzem rozgrywek finałowych, znajomością piosenek turystycznych, a także muszą zmierzyć się z grą azymutową i zaplanować wycieczkę kwalifikowaną. Muszą również perfekcyjnie przejechać rowerowy tor przeszkód oraz zaprezentować umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i korzystania z zawartości apteczki. Ostatnim elementem wpływającym na klasyfikację końcową jest ocena zdobytych odznak turystycznych PTTK.

Reklama.

Fakt, że od wielu lat w finale centralnym bierze udział drużyna z aleksandrowskiego gimnazjum, jest możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, nauczycieli i dyrekcji oraz współpracy z wieloma instytucjami, m.in. Oddziałem PTTK w Biłgoraju, Szkołą Podstawową nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Nadleśnictwem Józefów. Niewątpliwie przyczyn sukcesów należy dopatrywać się również w życzliwości i wsparciu ze strony władz samorządowych Gminy Aleksandrów z Wójtem Józefem Henrykiem Białym na czele.

/Tadeusz Maciocha, Adam Leszczyński/
Foto: Urszula Górniak
zwycięska drużyna od prawej: Jakub Tokarz, MArtyna Żarska, Katarzyna Michońska, Tadeusz Maciocha

Tagi: mistrzowie polski z aleksandrowa   gmina aleksandrów   ogólnopolski młodzieżowy turniej turystyczno - kra   pttk

Zobacz także

Indie - najlepsza opcja na wakacje

Dodane: 2018-01-19 14:50 - Komentarze  (0)  czytane (355)

TAGI: indie najlepsza opcja na wakacje, wycieczki, wakacje, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.16.95

Gratuluję (2017-06-18 07:33:42)

Ale jak już piszecie o takich osiągnięciach to piszcie o wszystkich zwycięzcach z powiatu bo wygląda to na autopromocję.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Trwa budowa drogi Aleksandrów - Szostaki

Decyzją Dyrektora Lasów Państwowych z dnia 9 czerwca 2017 roku o przyznano środki finansowe na realizację inwestycji budowy drogi między Aleksandrowem, a Szostakami, tj. Gminą Aleksandrów i Łukowa. Całkowita wartość zadania to ponad 4,2 mln zł, w tym udział Lasów Państwowych to 3,7 mln zł (roboty budowlane). więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka Zespołu Szkół Leśnych 2018 (FOTO, VIDEO)

20 stycznia br. uczniowie biłgorajskiego Zespołu Szkół Leśnych...

Ja Was wybrałem

Jezus słowem i czynem ukazuje, że bliskie już jest Królestwo...

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących...

Coś wreszcie rusza przy planach remontu skrzyżowania Nadstawna - Lubelska

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Nadstawnej i Lubelskiej, to "wielotomowa...

Mędrcy ze Wschodu w Biłgoraju (VIDEO, FOTO)

Już po raz czwarty ulicami Biłgoraja przeszedł Orszak Trzech...

N1 Park - propozycja na biznes lub lokatę kapitału

N1 Park to impuls do rozwoju. Inwestycja ta to również "wielki...

Ogłoszenia