Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mistrzowie Polski z Aleksandrowa

Dodał: red Data: 2017-06-17 17:25:04 (czytane: 3849)

W dniach 8 - 11 czerwca 2017 roku odbył się Finał Centralny XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK. Gospodarzem imprezy były Ustrzyki Dolne w Bieszczadach. Województwo Lubelskie w kategorii wiekowej gimnazjum reprezentowała drużyna Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

SASS - usługi i materiały budowlane
www.sass-bilgoraj.pl,sass, usługi budowlane, materialy budowalne, kompleksowe usługi budowlane, roboty ziemne, odwodnienia terenu, transport samochodowy, usługi ślusarsko spawalnicze

ul. Zamojska 88. 23-400, BiłgorajGrupa ta jako reprezentant Lubelszczyzny została wytypowana w wyniku eliminacji powiatowych, a następnie wojewódzkich. Trójka młodych mieszkańców naszego powiatu nie dała szans rywalom z całej Polski i w klasyfikacji generalnej zajęła I miejsce. Warto dodać, że był to już szósty z kolei udział gimnazjalistów z Aleksandrowa w finale centralnym OMTTK; czterokrotnie zdobywali oni najwyższe podium, a raz ukończyli rywalizację na II miejscu. W 2012 roku w Świeradowie Zdroju (Województwo Dolnośląskie) I miejsce zajęła drużyna: Magda Harasiuk, Jakub Ksiądz, Błażej Maciocha. W 2014 roku rywalizacja odbyła się w Barlinku (Województwo Zachodniopomorskie), skąd z pucharem za II miejsce, a rok i dwa lata później z Supraśla (Województwo Podlaskie) i z Rybnika (Województwo Śląskie) z trofeum za I miejsce wróciła drużyna w składzie: Agnieszka Maciocha, Weronika Gura, Tomasz Maciocha.

szkola_w_aleksandrowie.jpg


Od 2012 roku jedynie w roku 2013 podopieczni Tadeusza Maciochy zajmującego się OMTTK-iem od 15 lat, choć uczestniczyli w finale, nie stanęli na podium. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy PTTK jest bez wątpienia najtrudniejszym, interdyscyplinarnym, wielotematycznym i najbardziej prestiżowym turniejem młodzieżowym PTTK, który nieprzerwanie od 1973 roku organizowany jest dla młodzieży szkolnej. W finale centralnym każdego roku bierze udział w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, obecnie: jeszcze gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) po 16 najlepszych drużyn – zwycięzców eliminacji wojewódzkich.

W trakcie turnieju uczestnicy muszą wykazać się nieprzeciętną wiedzą weryfikowaną w formie testu obejmującego zagadnienia z zakresu turystyki, krajoznawstwa, topografii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Drużyny rywalizują również w turystycznym marszu na orientację. Kolejną konkurencją jest turystyczne ABC. W jej ramach drużyny wykazują się umiejętnością  rozpoznawania atrakcji turystycznych województwa będącego gospodarzem rozgrywek finałowych, znajomością piosenek turystycznych, a także muszą zmierzyć się z grą azymutową i zaplanować wycieczkę kwalifikowaną. Muszą również perfekcyjnie przejechać rowerowy tor przeszkód oraz zaprezentować umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i korzystania z zawartości apteczki. Ostatnim elementem wpływającym na klasyfikację końcową jest ocena zdobytych odznak turystycznych PTTK.

Reklama.

Fakt, że od wielu lat w finale centralnym bierze udział drużyna z aleksandrowskiego gimnazjum, jest możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, nauczycieli i dyrekcji oraz współpracy z wieloma instytucjami, m.in. Oddziałem PTTK w Biłgoraju, Szkołą Podstawową nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Nadleśnictwem Józefów. Niewątpliwie przyczyn sukcesów należy dopatrywać się również w życzliwości i wsparciu ze strony władz samorządowych Gminy Aleksandrów z Wójtem Józefem Henrykiem Białym na czele.

/Tadeusz Maciocha, Adam Leszczyński/
Foto: Urszula Górniak
zwycięska drużyna od prawej: Jakub Tokarz, MArtyna Żarska, Katarzyna Michońska, Tadeusz Maciocha

Tagi: mistrzowie polski z aleksandrowa   gmina aleksandrów   ogólnopolski młodzieżowy turniej turystyczno - kra   pttk

Zobacz także

'Śladami tura'

Dodane: 2017-10-18 16:13 - Komentarze  (0)  czytane (494)

TAGI: rajd rowerowy, gmina turobin, śladami tura, turystyka rowerowa powiat biłgorajskiKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.227.189

Gratuluję (2017-06-18 07:33:42)

Ale jak już piszecie o takich osiągnięciach to piszcie o wszystkich zwycięzcach z powiatu bo wygląda to na autopromocję.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107, 23-400 Biłgoraj

Biuro Podróży Round Tour - bilety autokarowe, bilety lotnicze, bilety online, wycieczki, wczasy, kolonie

ul. Kościuszki 100, 23-400 Biłgoraj

Podróże

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

bilgoraj.com.pl poleca

Budowlanka druga, a Powiat trzeci w województwie

10 listopada br. w Chełmie odbyło się wojewódzkie podsumowanie...

Legenda pożegnała się z Ładą Biłgoraj

Kiedy był szkoleniowcem biało - niebieskich, zespół rozegrał...

Chrystusowe albo - albo (Mt 15, 1 - 13)

O co chodzi w przypowieści o "pannach mądrych i głupich", kim jest...

'Noś odblaski, bądź widoczny' - akcja posła Piotra Olszówki (FOTO)

6 listopada br. w Zespole Szkół w Soli, poseł Piotr Olszówka...

Biłgorajski PiS przygotowuje się do wyboru władz m. in. powiatowych

W Biłgorajskim PiS-ie trwają przygotowania do wyborów władz powiatowych,...

Konferencja prasowa posła Olszówki na temat wsparcia dla jednostek OSP

21 października po uroczystym oddaniu i poświęceni nowego wozu...

Ogłoszenia