Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mistrzowie królewskiej gry

Dodał: red Data: 2019-02-13 10:38:27 (czytane: 1297)

Prawie 70 uczniów z powiatu biłgorajskiego rywalizowało w czwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Józefowa. Zawody zdominowali reprezentanci gospodarzy z Józefowa i szachiści ze szkoły w Tereszpolu Kukiełkach, którzy podzielili się miejscami na podium po połowie.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajTurniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców. Spośród najmłodszych szachistów z klas I - III szkół podstawowych zwyciężył Kamil Wlaź z SP Józefów przed szkolnym kolegą Hubertem Słupskim i Jakubem Kimakiem z SP Tereszpol Kukiełki. W kategorii dziewcząt triumfowała Wiktoria Kwiatkowska także z SP Tereszpol Kukiełki, a kolejne miejsca na podium zajęły Gabriela Surmacz i Natalia Borowiec z SP Józefów.

Zawodnicy ze szkoły w Tereszpolu Kukiełkach okazali się bezkonkurencyjni w rywalizacji uczniów klas IV - VI. Wygrał Wojciech Hurkała, drugi był Dawid Kurzyński, a trzecie miejsce zajął Kamil Kręt. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Kinga Radymiak, na drugiej pozycji zawody ukończyła Kinga Hurkała z SP Tereszpol Kukiełki, a na trzeciej - Emilia Zawiślak z SP Józefów.

szachy_jozefow.jpg

Reprezentanci gospodarzy zdominowali turniej w najstarszej grupie zawodników z klas VII - VIII podstawówek i gimnazjalistów. Zwyciężył Kacper Mielniczek, drugie miejsce zajął Krzysztof Rychter, a trzecie - Karol Chyrzyński. Wszyscy uczą się w Gimnazjum w Józefowie. Z kolei całe podium w kategorii dziewcząt zajęły szachistki ze szkoły w Tereszpolu Kukiełka. Na pierwszym stopniu stanęła Wioletta Margula, na drugim - Joanna Bielak, a trzecia była Magdalena Kawka.

Najlepsi szachiści odebrali puchary i medale, a wszyscy szachiści, oprócz pamiątkowych dyplomów, wzięli udział w losowaniu upominków, ufundowanych przez reprezentujących organizatorów - dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie Edytę Nieśpiał i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Beatę Zaśko oraz Jerzego Strzałkę.

Reklama.

W towarzystwie dyrektorek - Edyty Nieśpiał i Beaty Zaśko turniej otworzył Zastępca Burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz, koordynatorką zmagań była Alicja Góra, a funkcję sędziego zawodów pełnił Artur Kimak.

/UM Józefów/

Tagi: szachy   królewska gra   józefów   turniej szachowy

Zobacz także

Podsumowania Roku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim (WYNIKI)

Dodane: 2019-06-14 14:44 - Komentarze  (18)  czytane (2038)

TAGI: podsumowanie sportu szkolnego, powiat biłgorajski, stowarzyszenie sportu szkolnego, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.84.130.252

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia