Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Misterium Męki Pańskiej (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2019-04-17 22:56:58 (czytane: 2964)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich dni ziemskiego życia Jezusa Chrystusa. W dwugodzinnym pasyjnym spektaklu widzowie mieli okazję zobaczyć fragmenty nauczania, Ostatnią Wieczerzę, modlitwę w Ogrójcu, sąd przed Piłatem, biczowanie i ukrzyżowania. Wszystko zakończyło się sceną Zmartwychwstania.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWydarzenie, w którym udział wzięło blisko 100 aktorów amatorów przygotował Domowy Kościół Ruchu Światło - Życie, parafia św. Jerzego, rekonstruktorzy z Lublina oraz osoby prywatne z Biłgoraja. Wydarzenie wsparły samorządy Powiatu, Miasta i Gminy Biłgoraj oraz biłgorajskie firmy. -Misterium zainicjował ks. Leszek Boryło, który był wikariuszem w parafii św. Jerzego w Biłgoraju. Cieszymy się, że ta inicjatywa jest kontynuowana. Wiele osób ma już stałe role w biłgorajskiej Pasji, część aktorów się zmienia. Wiele osób godzin z próbami osobiste i zawodowe obowiązki, angażuje się. To także współczesna forma ewangelizacji. Działa to w dwie strony zarówno jest to duże wydarzenie dla samych artystów, jak i dla widzów. Wszyscy mamy okazję wejść w te wydarzenia, przeżyć, odkryć jak bardzo konkretne było cierpienie Chrystusa. To przeżycie kulturalne ale przede wszystkim religijne - zauważa ks. Sebastian Koper.

misterium_meki_panskiej.JPG

Jak przyznaje Andrzej Dechnik, reżyser Misterium, wydarzenie jest okazją by dać świadectwo wiary. -Tak naprawdę to my nie przedstawiamy, a wspominamy wydarzenia sprzed 2 000 lat, to czego Jezus dokonał dla naszego zbawienia. Największa wartością jest zbudowanie wspólnoty między aktorami a widzami, tak by przenieść jak najwierniej i z jak największym przesłaniem duchowym ewangeliczny zapis Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Chcemy swa postawą pokazać, że nie można wstydzić się wiary, tylko trzeba się w niej umacniać i nią dzielić - dodaje. Misterium rozpoczęło się od przybliżenia najważniejszych przesłań Chrystusowego nauczania, cudów, których dokonał i niezadowolenia z jego działalności żydowskich kapłanów. Przedstawiona została Ostatnia Wieczerza, modlitwa w Ogrójcu, pojmanie i sąd przed Piłatem oraz Męka aż po ukrzyżowanie. -Głównym naszym celem jest oddanie czci Jezusowi Chrystusowi, który oddał za nas życie. jest to dla nas specyficzny rodzaj rekolekcji. To doskonałe wprowadzenie do obchodów Świąt Wielkiej Nocy, do Triduum Paschalnego - zauważa Wojciech Gleń, odtwórca Chrystusa.

Reklama.

Biłgorajskie Misterium nie kończy się jednak na krzyżu. Ostatnim akordem jest Zmartwychwstanie. -Krzyż, bez Zmartwychwstania byłby nie do uniesienia - zauważa ks. Stanisław Budzyński, proboszcz parafii św. Jerzego. Przypomina, że Męka Pańska bez Zmartwychwstania nie miała by sensu. W jak przekonuje Zmartwychwstanie jest ostatnim akordem Męki Pańskiej czy mówiąc inaczej wstępem do nowego rozdziału obecności Jezusa wśród nas. -To jest wyjaśnienie, dopełnienie tego wszystkiego co Chrystus dokonał od skazania na śmierć, aż po ukrzyżowanie - dodaje ks. proboszcz.

-Misterium nam daje możliwość poznania bliżej ostatnich dni nasze Pana. Możemy się na chwilę zatrzymać, nie tylko usłyszeć o Męce Pańskiej ale także zobaczyć to na własne oczy. W każdym z nas nieustannie trwa walka między tym co Boże, a tym co z tego świata. od nas samych zależy, czy wybierzemy Boga, czy też odrzucimy Jego miłość. Mamy nadzieję, że nasze Misterium poruszy serca widzów i przybliży ich do Boga. Gdy tylko stanie się tak z jednym ludzkim sercem, warto podejmować trud - przyznaje odtwórca roli Poncjusza Piłata, Grzegorz Pluta.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 331

Tagi: misterium męki pańskiej   biłgoraj   pasja   ukrzyżowanie

Zobacz także

Serce w Bogu

Dodane: 2020-02-15 22:47 - Komentarze  (0)  czytane (454)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgorajKomentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.118.253

(2019-04-22 10:51:56)

dziękuję i Szczęść Boże

Piotrze (2019-04-21 08:32:58)

Niech Pan Bóg da ci spokój ducha i ukojenie w żalu.

(2019-04-20 01:01:22)

Ja też jestem rozczarowany Gleniem. Głosowałem na niego i bardzo tego żałuje. Bardzo mizerny z niego radny. Szkoda było głosować.

(2019-04-19 18:49:11)

Popierający KacpRa ( pewnie to ten , który odpadł z kretesem wraz ze swoją grupką) wciąż cierpi, że blisko połowa wyborców głosowała na p. Glenia, bardzo porządnego człowieka, pod każdym względem, czego nie można powiedzieć o takich, którzy gustują w skokach w bok itp. ekscesach.

(2019-04-19 14:06:17)

może to Ty masz zawiść. KaspeR ma racje! Przecież kandydat Gleń był promowany przez ludzi karierowiczów jakim był Schodz iński co sprzeniewieżył się PiS czy PrUźniak jak i Książ-ek płyta

(2019-04-19 09:12:35)

Chorego z zawiści , nienawiści niejakiego KacpeRa należy skierować na badania psychiatryczne, wtedy okaże się czy chory na głowę , a może tylko podły.

Łubu dubu (2019-04-18 15:53:48)

Zmieńcie mi plan ! Proszę.

Marek (2019-04-18 12:59:30)

Kasper ma zdecydowanie rację. Co do Glenia głosowałem z rodziną ale okazało się to błedem. Przepraszam

Co za typ... (2019-04-18 09:12:20)

KaspeR lecz się .... tyle w temacie ...

A Misterium jak zawsze wzruszające i pięknie przedstawione ...

Ojoj (2019-04-18 08:41:14)

Tylko współczuć takiego parafianina. Czy nie jesteś przypadkiem opętany?

KaspeR (2019-04-18 08:16:40)

Gratulacje dla organizatorów! Obserwatorzy i przeciwnicy W.Glenia byli wśród tłumów!! Szkoda, że Wojtek jako radny jak i PiS prezentują się bez nadziei. Zostali ograni politycznie i sprzedali się władzy!!!
Mieszkamy w kraju konserwatywnym i wartości takie jak tradycja, rodzina, religia, naród, własność prywatna są na pierwszym miejscu. Wszelkie próby zmiany tego spotykają się z dużą niechęcią, bo ludzie są przyzwyczajeni do swego i tak im dobrze. Biłgoraj przyzwyczaił się do J. Rosłana. W. Gleń jako radny jest bardzo słaby! Ale to wysłannik byłych i starych działaczy co sprzedali się prawicy! W Radzie jeden jest mądrzejszy, a drugi głupszy i tego nie da się ukryć. Panuje hierarchizacja, szacunkiem darzy się autorytety jakim jest J. "zwycięsca" Rosłan. TYLKO DLACZEGO GLEŃ TAKI SŁABY!!! Ważna jest religia. Własność prywatna to rzecz święta i nikt nie ma prawa wyciągać po nią rękę, państwowa władza jest ograniczona do minimum, bo ludzie sami wiedzą, czego chcą i tak wybierają jak im zleca tv Biłgorajska z BCK, która jest pod władzą Burmistrza. TV TO POTĘGA - ten zwycięża kto ma MEDIA PANIE GLEŃ!!! W kraju lewicowym wszyscy ludzie są równi. Ten z wykształceniem wyższym, czy podstawowym, stary, czy młody. Oni wszyscy są równi. Tak samo każdy z nich ma szanse na dobre zatrudnienie w Biłgoraju ponieważ od lat jest zatrudnianie począwszy od szkół do urzędników rodziny lewicy. PiS w tym zakresie jest słabiutki PANIE Gleń! Widząc obecne wybory do Rad Osiedli Pis pokazał, że nie zależy im na kontakcie z ludzmi po wyborach!!! Okazaliście beznadziejność w sp. mieszkańców. Etykieta PiS dla niektórych radnych okazała się "tylko dla nich zwycięstwem"
Jest to - oczywiście - bardzo ogólny zarys, który ma na celu ukazanie zasadniczych różnic między konserwatystami a lewicą. Wielu spraw nie poruszyłem. Nie ma ludzi, czy partii o poglądach czysto prawicowych. Każdy z nas jest tylko człowiekiem, który ma różnorodne zapatrywania. Ciężko zgodzić się z częścią poglądów prawicowych, a resztę wyznawać na siłę, bo chce się być prawicowcem. Stąd wiele szczegółowych podziałów, o których była mowa na początku, czyli skrajna lewica-prawica, centroprawica itd. Jednak z drugiej strony można spokojnie określić, do których poglądów nam bliżej. Szkota Panie Wojtku, że za plecami co Pana popychali do polityki byli ludzie ""co tylko wieżą , że są prawicą"" MARNIE TO WYGLĄDA. Wesołych Świąt - Wielkanocnych. Dużo Jajka i Święconki przy rodzinnym stole . Życzy Parafianin z Św. Jerzego. Szczęść Wam Boże ...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Osiągnięcia w konkursie plastycznym

Rozstrzygnięty został XXIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój świat” pt. „Nieskończoność wyobraźni” zorganizowany...