Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Mirosław Późniak wystąpił z PiS

Dodał: red Data: 2013-02-06 06:22:30 (czytane: 4835)

Szanowni Wyborcy, pragnę poinformować Państwa, iż z dniem 5 lutego 2013 r. złożyłem rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatowego PiS w Biłgoraju oraz z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość - napisał w oświadczeniu Mirosław Późniak przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajmiroslaw_pozniak.JPG

OŚWIADCZENIE

Szanowni Wyborcy,
pragnę poinformować Państwa, iż z dniem 5 lutego 2013 r. złożyłem rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatowego PiS w Biłgoraju oraz z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość.


Osobiście dla mnie była to bardzo trudna decyzja. W pracy społecznej zawsze kierowałem się uczciwością, szeroko pojętą empatią, obowiązkiem pomocy słabszym oraz pracą na rzecz dobra wspólnego. Jakość społecznie wykonywanej pracy rozumiałem jako dużą dyspozycyjność, obecność w życiu społeczności lokalnej niejednokrotnie kosztem najbliższych. Sprawowanie funkcji, którą przyszło mi pełnić to nie tylko przywilej, ale głównie odpowiedzialność, praca merytoryczna, organizacyjna, presja środowiskowa.

Moje wcześniejsze doświadczenia w działalności społecznej nie były związane z żadną partią polityczną. Wiem, że partie doskonale spełniające wszystkie oczekiwania nie istnieją. Prawo i Sprawiedliwość, do którego wstąpiłem stało się partią polityczną, której program jest najbliższy moim poglądom. Zawsze starałem się kreować pozytywny wizerunek partii. Byłem pełen pomysłów, nadziei i wiary w to, że w zgodnej ideowo i programowo grupie, będziemy mogli wiele dokonać na rzecz dobra wspólnego.

Po ponad rocznej działalności partyjnej wytrwała i systematyczna praca przyniosła sukces w wyborach do samorządu miasta i powiatu. W samorządzie powiatowym utworzyliśmy większościową koalicję PiS - PSL. W mieście utworzyliśmy największy sześcioosobowy Klub Radnych PiS. Był to nasz wspólny sukces. Dziękuję wszystkim, którzy konstruktywną i wytrwałą pracą wspierali moje działania w okresie pełnienia funkcji Przewodniczącego Zarządu Powiatowego PiS. Niestety po wyborach samorządowych w 2010 r. za sprawą słabości ludzkich charakterów, braku umiejętności akceptacji decyzji i woli wyborców przez niektórych działaczy Zarządu Powiatowego PiS nastąpiło brutalne zderzenie z rzeczywistością. Okazało się, że nawet najszlachetniejsze ideały mogą być wypaczone przez osobiste ambicje, które doprowadziły do poróżnienia i skłócenia działaczy środowiska prawicowego oraz rozbicia największego w Radzie Miasta Klubu Radnych PiS.

Reklama.

Głównie poprzez portale internetowe nastąpiła nieznana dotychczas medializacja i brutalizacja polityki lokalnej. Ślepa nienawiść, wylewana frustracja to działania haniebne i niedopuszczalne będące w jaskrawej sprzeczności z manifestowanymi oficjalnie wartościami chrześcijańsko - narodowymi większości autorów.

Z przykrością stwierdzam, że moje nadzieje na poprawę istniejącego stanu rzeczy po wyborze nowego Prezesa Zarządu Okręgowego PiS Pana Posła Sławomira Zawiślaka nie wpłynęły na zmianę sytuacji i integrację środowisk prawicowych w Powiecie Biłgorajskim. Inspirowana uchwała podjęta przez obecny Zarząd Powiatowy PiS „w sprawie rozwiązania przez PiS koalicji z PSL” to kuriozalna metoda działaczy partyjnych PiS zgłaszających aspiracje do przejęcia władzy.

Pragnę zauważyć, że jednym z głównych zarzutów funkcjonowania obecnej koalicji PiS - PSL w samorządzie powiatowym jest krytyka za decyzję dzierżawy szpitala w Biłgoraju. Niestety obecny Zarząd Powiatowy PiS nie liczy się ani z realiami ani z faktami. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że w dniu 14 września 2009 r. w poprzedniej kadencji samorządowej, Zarząd Okręgowy PiS wydał zgodę na dzierżawę szpitala i likwidację SP ZOZ w Biłgoraju. Wobec tych faktów obecne publiczne kontestowanie przez Posła Sławomira Zawiślaka wydanej wówczas decyzji Zarządu Okręgu jest polityczną hipokryzją. W związku z taką amnezją, decyzja Zarządu Okręgu PiS z dnia 4 lutego 2013 r. o wyjściu z koalicji i wycofaniu rekomendacji radnym prawicowym w samorządzie powiatowym jest cyniczną grą polityczną.

Moje spostrzeżenia i doświadczenia dają mi pełne przesłanki do własnej oceny. Sztywne i niespójne z realiami terenowymi „dyrektywy” Zarządu Okręgowego reprezentowanego przez Pana Posła Sławomira Zawiślaka, nie zawsze sprawdzają się w realiach samorządowych i w praktyce stanowią przeszkodę w rozwiązywaniu nabrzmiałych problemów mieszkańców. Bardzo żałuję, że założenia i ideały PiS, z którymi się utożsamiam tak bardzo w biłgorajskich realiach rozminęły się z rzeczywistością.

W związku z powyższym nie mogąc zaakceptować nieodpowiedzialnych i niejasnych działań obecnego Zarządu Powiatowego PiS w Biłgoraju oraz władz Zarządu Okręgu PiS Nr 7 w Chełmie podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość.

Z poważaniem
Mirosław Późniak

* Artykuł sponsorowany

Tagi: mirosław późniak   rada powiatu w biłgoraju   koalicja pis-psl   prawo i sprawiedliwość

Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Konsultacje dla maturzystów. Ostatni gwizdek, by ugruntować wiedzę

W szkołach średnich trwają konsultacje stacjonarne dla uczniów...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Biłgorajanin, Łukasz Łobejko dyrektorem Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dziś Łukasza Łobejko na stanowisko...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia