Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ministranci rywalizowali na hali OSiR

Dodał: red Data: 2013-10-26 14:11:56 (czytane: 8161)

Ponad 100 ministrantów z Dekanu Biłgoraj Południe rywalizowało w Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Rozgrywki były etapem do Mistrzostw Diecezjalnych Ministrantów w Piłce Halowej, które odbędą się pod koniec listopada w Tomaszowie Lubelskim.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUdział w Turnieju mogli wziąć aktualni ministranci i lektorzy, warunkiem dopuszczenia do rozgrywek było posiadanie legitymacja ministranckiej oraz legitymacji szkolnej ze zdjęciem. Rywalizowano w czterech kategoriach: klas  III – IV, klas V – VI , gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami Turnieju byli parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Lipinach, parafia św. Jerzego w Biłgoraju oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

turniej_ministrantow_bilgoraj.JPG
Blisko 30 ministrantów przyjechało tylko z parafii w Lipinach

-Poza formacją duchową, skupioną wokół przeżywania Mszy świętej i służbie ołtarza, ministranci i lektorzy kształtują swe charaktery i ciało w zajęciach sportowych, wycieczkach czy rajdach. Jedną z takich forma aktywności jest Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Obok sportowej rywalizacji i zdrowego stylu życia ministranci i lektorzy uczą się gry fair play oraz wzajemnie się poznają - podkreśla w rozmowie z bilgoraj.com.pl ks. Marcel Harkot z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lipinach Górnych jeden z organizatorów Turnieju.

Reklama.

Jak informuje ks. Krystian Malec biłgorajskie rozgrywki były etapem do Mistrzostw Diecezjalnych Ministrantów w Piłce Halowej, które odbędą się pod koniec listopada w Tomaszowie Lubelskim.

ministranci_bilgoraj_turniej_pilki_noznej_halowej.JPG
Były także wyróżnienia indywidualnych zawodników

Do dalszej rywalizacji awansowali ministranci z Biłgoraja - parafia św. Jerzego (kat. klasy III - IV), Starego Bidaczowa (klasy V - VI), Majdanu Starego (kat. gimnazja), Biłgoraja - parafia św. Jerzego (kat. szkoły ponadgimnazjalne). Przyznano także nagrody i wyróżnienia indywidualne. Organizatorzy Turnieju dziękowali za pomoc i udostępnienie hali dyrektorowi Michałowi Furlepie i pracownikom OSiR.

/ToF/

Zdjęć w galerii: 33

Tagi: ministranci   liturgiczna służba ołtarza   turniej piłki nożnej halowej   biłgoraj

Zobacz także

Podsumowania Roku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim (WYNIKI)

Dodane: 2019-06-14 14:44 - Komentarze  (18)  czytane (2016)

TAGI: podsumowanie sportu szkolnego, powiat biłgorajski, stowarzyszenie sportu szkolnego, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

-naspokojnie (2013-10-31 15:29:33)

*ten artykuł był o turnieju piłki nożnej ministrantów. niektórzy niestety nie potrafią już dostrzec dobra i ulegając cudownej propagandzie uznali Kościół za siedlisko pedofilii, nauczyli się z telewizji że czarni to bagno i zło. tu mamy jasno napisane, że są pozytywne inicjatywy, o taki sobie turniej np. ale nieee, lepiej narzekać na taaki zły Kościół. -.-

-... do naprawdeno (2013-10-30 21:32:13)

taca,koleda,gil,wesolowski i reszta czarnych to jeden wielki syf i bagno,powinno się religie ze szkol zlikwidować,a czarnych nierobów do roboty poslac!!pasibzuchy jeba..ne banda zbokow i degeneratów,opodatkowac nierobów,czs mocherow się konczy a wtedy biada wam zboki,biada!!!!!

-nonaprawdeno (2013-10-29 23:04:20)

Takim jak fhh i fyt powinno się zabronić korzystać z internetu, przynajmniej dopóki się nie nauczą czytać ze zrozumieniem. Bo gdzie tu masz o Wesołowiskim i gdzie tu masz o Gilu? Pewnie zaraz będzie o inkwizycji, krucjatach, faszystach, tacy i kolędzie. A tak przy okazji wielkie gratulacje dla wszystkich biorących udział w turnieju, brawo, tak trzymać.

-fhh (2013-10-29 21:47:26)

takim jak wesolowski czy gil powinno się ich do stodoly zagonić,jaja w imadlo,noz do reki i stodole podpalić...

-fyt (2013-10-29 21:42:40)

ponad 100 ministrantow...będą mili w czym wybierac czarni...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia