Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Minister zdrowia gościł w Biłgoraju. Spotkał się z władzami Powiatu. Rozmawiano o sytuacji szpitala

Dodał: red Data: 2019-10-08 20:02:11 (czytane: 2423)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odwiedził dziś Biłgoraj. Spotkał się z mieszkańcami Miasta, odwiedził Medyczne Studium Zawodowe. Punktem kulminacyjnym z punktu wiedzenia mieszkańców Powiatu były rozmowy ze Starostą Biłgorajskim i członkami Zarządu Powiatu odnośnie sytuacji biłgorajskiego szpitala.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolBiłgorajski szpital, w 2010 roku, na okres 25 lat został wydzierżawiony lubelskiej Spółce Arion, która miała prowadzić świadczenie usług medycznych. W grudniu 2017 roku do sądu złożono wniosek o upadłości Spółki Arion, a władze powiatu podjęły uchwałę w sprawie powołania SP ZOZ. Do chwili obecnej wyrok o upadłości spółki się nie uprawomocnił, a majątkiem szpitala zarządza syndyk. -Sytuacja jest bardzo skomplikowana - przyznaje minister Szumowski i zaznacza, że w chwili obecnej ciężko mu wskazać, czy są w obecnym systemie prawnym rozwiązania pozwalające tę sytuację rozwiązać.

minister_zdrowia__2_.JPG

-To co ja mogę ze swojej strony zaofiarować, to jest pomoc przede wszystkim w ministerstwie i ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia oraz przeanalizowania możliwych scenariuszy. Z mojej strony - jako ministra najważniejsze zdrowia najważniejsze jest, to by szpital w Biłgoraju funkcjonował i dawał pacjentom bezpieczeństwo zabezpieczenia medycznego i ofertę i diagnostyki i terapii. W tej chwili jest duży problem. Prowadzone są sprawy i przez prokuraturę i w sądach. Musimy te wszystkie kwestie z samorządem przeanalizować i wybrać najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców Powiatu Biłgorajskiego. Na rozmowy do ministerstwa już władze powiatowe zaprosiłem, na tym spotkaniu będą także prawnicy. Umówieni jesteśmy iż to spotkanie odbędzie się jeszcze w tym roku - poinformował po wyjściu ze spotkania minister Szumowski.

minister_zdrowia__1_.JPG

Jak podkreślała Beata Strzałka, podczas kilkudziesięciu minutowych rozmów przedstawiono ministrowi sytuację prawną i medyczną związaną z biłgorajską placówką oraz proponowane przez samorząd Powiatu Biłgorajskiego rozwiązania. -Jest kilka poważnych propozycji, które zostały wyłożone na stół i do których pan minister się odniósł. On także wskazał drogi, które także należałoby rozważyć - mówiła Beata Strzałka.

minister_zdrowia__3_.JPG

-Bardzo się cieszę, że spotkanie doszło do skutku a jego przebieg spełnił nasze oczekiwania. Zastanawialiśmy się nad tym w jaki sposób mamy się ustosunkować do perspektywy przejęcia szpitala. Dziś po tych rozmowach mamy niejako pewność co do niektórych rozwiązań, z których możemy skorzystać. Nasz cel to publiczna służba zdrowia, wysokiej jakości świadczonych usług, która będzie realną odpowiedzią na potrzeby naszych mieszkańców - pacjentów oraz pracowników placówki. Jednak ze względu na sprawy sądowe, że obecnie majątkiem spółki zarządza syndyk nie wszystkie kroki mogą być podjęte w trybie natychmiastowym - podkreśla Beata Strzałka.

Reklama.

W spotkaniu uczestniczyli - obok Starosty Biłgorajskiego - także członkowie Zarządu Powiatu Beata Strzałka, Tomasz Rogala, Andrzej Łagożny, Jan Małysza i Marian Kurzyna - przewodniczący Rady Powiatu.

dabrowska_banaszek_1.JPG

Uczestniczył w nich także były także lekarz medycyny związana ze służba zdrowia na Lubelszczyźnie, Anna Dąbrowska - Banaszek oraz radny rady Miasta Biłgoraj Mirosław Lipiński.

minister_zdrowia__4_.JPG

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: minister zdrowia   szpital w biłgoraju   łukasz szumowski   zarząd powiatu biłgorajskiego

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.45.196

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jechali na „podwójnym gazie”

Do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a nawet zakaz prowadzenia pojazdów grozi dwóm mieszkańcom Powiatu Biłgorajskiego, którzy...