Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Minister rolnictwa z wizytą w powiecie biłgorajskim (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-07-28 18:03:06 (czytane: 2376)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda gościł dziś w powiecie biłgorajskim. Szef resortu rolnictwa odwiedził Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu dla której organem prowadzącym jest prowadzone przez niego ministrostwo oraz gospodarstwa na terenie gminy Tarnogród i Księżpol. Spotkał się także z rolnikami.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPrzedpołudniem minister rolnictwa gościł w Wilkowie, gdzie po spotkaniu z rolnikami, przed budynkiem Urzędu Gminy odbyła się konferencja prasowa. Popołudniu szef resortu rolnictwa odwiedził powiat biłgorajski. Wizytę rozpoczął od Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu utworzona została ponad 60 lat temu. Misją szkoły jest efektywność i skuteczność nauczania oraz bezpieczeństwo i kształtowanie przyjaznego wewnętrznego klimatu. Uczniowie uzyskują umiejętności i kompetencje z zakresu własnego rozwoju i edukacji zawodowej, ukierunkowanej na zawody rolnicze i około rolnicze. -Obecnie kształcimy 164 osoby w szkołach dziennych i 56 osób w szkołach zaocznych. Kierunki to technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych a w kształceniu zaocznym kurs kwalifikacyjny rolnik - mówi dyrektor szkoły Zbigniew Wlaź.

minister_rolnictwa_wizyta__2_.JPG

-To jest jeden z podstawowych elementów kształcenia młodzieży czyli przyszłych rolników. Nasze ministerstwo w tej chwili jest organem prowadzącym 59 tego typu placówkom i maja powstać w tym roku kilka nowych. Jednym z naszych priorytetów jest to, by młodzież pozostała na wsi, by rozwijali gospodarstwa rolne. W ramach Polskiego Ładu chcemy wspierać szkoły rolnicze. To jest jedna z dróg inwestycji w polskie rolnictwo - przekonuje minister Grzegorz Puda.

minister_rolnictwa_wizyta__1_.JPG

Jak podkreśla świat się zmienia i wszyscy dążą do tego, by rolnictwo było ekologiczne i zrównoważone z jednej strony, a z drugiej strony przynosiło odpowiednie dochody, by było opłacalne. -Szkoły, taka jak ta w Różańcu, pokazują jak zarządzać gospodarstwem, jak stosować opryski czym są uprawy ekologiczne, jak uzyskać jak najlepsze plony. -Z dyrektorem rozmawialiśmy także o potrzebie placówki. Chcemy doprowadzić do pełnego finansowania. Chcemy by młodzież, która wychodzi z tej szkoły i innych naszych szkół resortowych była wizytówką naszego, polskiego rolnictwa. Dobrze wykształceni rolnicy to przyszłość naszej gospodarski, w to chcemy inwestować - podkreśla szef resortu rolnictwa.

minister_rolnictwa_wizyta__3_.JPG

Minister Puda odwiedził także gospodarstwa na terenie gminy Tarnogród i Księżpol. Spotkał się również z rolnikami. -Ja się bardzo cieszę, że minister rolnictwa odwiedził nasz powiat. Powiat biłgorajski i Lubelszczyzna w dużej mierze to tereny rolnicze. Dla wielu rodzin czy dla wielu gmin to podstawa utrzymania. Bardzo dobrze, że minister miał szansę zobaczyć jak wygląda rolnictwo w naszym regionie, co jest uprawiane i co hodują rolnicy, z jakimi borykają się problemami. To także dobra okazja by przybliżyć mieszkańcom wsi co niesie dla nich Polski Ład - zaznacza poseł Beata Strzałka.

minister_rolnictwa_wizyta__4_.JPG

W spotkaniu z ministrem Grzegorzem Pudą uczestniczyli także senator Jerzy Chróścikowski i poseł Teresa Pamuła. -Zarówno Podkarpacie jak i Lubelszczyzna to tereny rolnicze. Nas cieszy każde wsparcie jakie do tego sektora jest kierowane, bo ono podnosi jakość życia naszych mieszkańców. Chcemy by na wsi zostawali młodzi rolnicy ale także lekarze, nauczyciele czy przedsiębiorcy i tutaj pracowali i tą wieś rozwijali. Taki jest też jeden z celów Polskiego Ładu - przekonuje poseł Pamuła.

Reklama.

Ostatnim punktem wizyty ministra na Ziemi Biłgorajskiej było spotkanie z rolnikami w zakładzie przetwórstwa mięsnego Farmy Roztocza w Księżpolu.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 49

Tagi: minister rolnictwa   ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi   powiat biłgorajski   wizyta ministra rolnictwa

Komentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.177.171

(2021-08-03 08:00:23)

Rękawy minister zakasał - przyjechał na żniwa.

Szkoda że nikt nie wiedział o tych Vipach szybko by się ta wizyta skończyła. Wrócicie jeszcze po głosy to zobaczymy obłuda. (2021-08-01 11:02:50)

Ład mi tu wciskają k zobaczcie ceny Zborza paliwa mleka nawozu i ceny w sklepie jeszcze podwyżki im kaczor obiecał nie no zajebiscie .

zapytam pisiorów (2021-07-31 12:38:41)

Dlaczego ceny paliw wzrosły rok do roku o 30 % ???. Niedawno jechałem A4 ,ceny bliskie 6. Co się dzieje.? Przecież ropa nie kosztuje 120 dolarów za baryłkę jak było za Tuska, lecz ok. 75 obecnie. Nigdy na razem z rodziną na was nie zagłosuję. Mam nadzieję, że wylecicie w ,,kosmos,,

(2021-07-30 17:15:56)

czeeekam, kiedy to posłanka Strzałka z mównicy sejmowej upominać się będzie o inwestycje dla Biłgoraja. Do końca kadencji coraz mniej czasu.

(2021-07-30 08:16:41)

Przed posłanką postawili najwięcej kiełbasy.

(2021-07-29 11:09:42)

zapowiadajcie wizyty, a nie sprawozdania. Byłoby szereg pytań do panów z centrali!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział...

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego...

Gdzie jest telefon? Jak namierzyć urządzenie?

Z telefonów komórkowych korzystają dziś niemal wszyscy - rozwój...

Deratyzacja to ważna rzecz

Solidne odszczurzanie to konieczność. Szczególnie w dużych miastach...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu....

Ogłoszenia