Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Miłujcie, jak Ja Was umiłowałem

Dodał: red Data: 2019-05-18 21:37:24 (czytane: 1539)

Wszyscy ochrzczeni są wezwani, aby przekazywać Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu ukrzyżowanego Pana Jezusa Chrystusa z pokolenia na pokolenie. Pod wieloma względami wiara chrześcijańska udowodniła swoją żywotność i czerpała z niej siłę do życia i umierania.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według Świętego Jana (J 13, 31-33a. 34-35):
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.
Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

milujcie_sie.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Kościół jako wspólnota wierzących opiera się na fundamencie samego Jezusa Chrystusa. Chciał, aby słowo prawdy było przekazywane przez apostołów i ich następców - biskupów i kapłanów. Ale nie tylko przez nich, ale przez wszystkich wierzących. Wszyscy ochrzczeni są wezwani, aby przekazywać Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu ukrzyżowanego Pana Jezusa Chrystusa z pokolenia na pokolenie. Pod wieloma względami wiara chrześcijańska udowodniła swoją żywotność i czerpała z niej siłę do życia i umierania.

Kiedy wyznajemy, że jesteśmy wiernymi chrześcijanami to Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, czcimy jako prawdziwego Boga i Człowieka. Wielki Bóg nie bał się przyjąć ludzkiego ciała, aby nie tylko uczyć miłości, ale dać jej wzór.

Zwróćmy uwagę na szczególne tło słów Pana. Jezus dodaje do swego przykazania niezbędne wyjaśnienie i usprawiedliwienie, aby okazywać sobie wzajemną miłość. Brzmi to: „tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie”. Tak więc motywem i miarą miłości bliźniego powinna być miłość samego Odkupiciela. W ten sposób każde czysto naturalne myślenie zostaje przekroczone. Człowiek najpierw myśli o własnej korzyści i jest gotowy tylko w pewnych ramach, aby być bliźnim. Kiedy sytuacja staje się trudna, a popieranie innych ludzi przynosi namacalne straty, wielu z nich wyskakuje z pociągu pomocy ludzkości. Nagle zostawiają bliźniego w spokoju i już się nim nie przejmują.

Ale jaki rodzaj miłości Jezus ma na myśli, gdy prosi swoich uczniów i razem z nimi każdego wierzącego – „miłujcie się nawzajem”? Dodaje: „tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie”. Przez swoje życie i śmierć pokazuje nam, czym powinna być ta miłość, do której nas zaprasza. Powinniśmy być przygotowani, by wykorzystać nasze życie dla naszych bliźnich i, jeśli to konieczne, nawet oddać życie dla innych. Nikt nie ma większej miłości niż ten, który oddaje życie za przyjaciół. I tego właśnie Jezus uczynił dla nas, gdy umarł na krzyżu.

Poprzez komunię z Jezusem Chrystusem uczestniczymy w Królestwie Bożym. W Nim królestwo niebieskie już do nas przyszło, mimo że ostateczne spełnienie w chwale jest nadal poza naszym zasięgiem. Bóg stał się człowiekiem w Jezusie Chrystusie, Który głosił Dobrą Nowinę o miłości Boga i pozostawił swoim uczniom przykazaniom miłości: „Daję wam nowe przykazanie: Miłujcie się wzajemnie! Tak jak was umiłowałem, tak i wzajemnie się miłujcie”. Po śmierci na krzyżu zmartwychwstał trzeciego dnia i wstąpił do nieba czterdzieści dni później. Stamtąd od Ojca posłał Ducha Świętego, Który wzmacnia tych, którzy wierzą w Niego wierzą i ożywia ich swoją mocą.

Wspólnota jest miejscem, gdzie uczymy się miłości. Pierwszymi miejscami są nasze rodziny, w których jedni są dla drugich i gdzie czyni się własne życie darem miłości dla innych. Wiemy, że nie zawsze jest to łatwe. Miłość potrzebuje praktyki; to coś więcej niż uczucie, które przychodzi i odchodzi. Miłość ma związek z lojalnością, poświęceniem i darem dla drugiego. Moc takiej miłości jest nam dana, gdy łączymy się z Jezusem Chrystusem, Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym.
Warto dziś także sobie przypomnieć, że każdego razu, kiedy uczestniczymy w Komunii Świętej jesteśmy wzmocnieni i otrzymujemy moc miłości, która oddaje się za innych. Niech Maryja, Matka Najświętsza, pokaż nam, jak słuchamy Słowa Pańskiego i żyjmy według Jego przykazania miłości.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   biłgoraj

Zobacz także

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Dodane: 2020-05-27 16:59 - Komentarze  (0)  czytane (2059)

TAGI: i komunia święta, koronawirus, biłgoraj, kościół katolickiKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

do poniżej (2019-05-20 17:22:24)

Pedofilem nie jestem, a zatem mogę rzucać kamieniami do woli...

mnjklo (2019-05-20 14:59:38)

kocha, ale nie plemię żmijowe a pedalstwo zboczenia itp są dla niego obrzydliwością

XxX (2019-05-19 23:04:56)

Pan Jezus kocha każdego człowieka, dlatego też mówi: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień. A Ty kimże jesteś, że sądzisz drugiego?

podatnik (2019-05-19 10:48:45)

Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny (2 Kor 12, 10),

podatnik (2019-05-19 10:45:23)

Dlatego nie mogli uwierzyć, że znów powiedział Izajasz:
Zaślepił ich oczy
i twardymi uczynił ich serca,
żeby nie widzieli oczami
oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się,
ażebym ich uzdrowił.

Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić. Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym (J 12,47n).

(2019-05-19 07:18:08)

O tak! Miłujcie również pedofilii w koloratkach!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Suma odpustowa z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Noc Muzeów w Biłgoraju, czyli moc atrakcji w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dziś w całej Polsce "Noc Muzeów". W tegorocznej edycji imprezy udział bierze ponad 260 instytucje, w tym Muzeum Ziemi Biłgorajskiej...