Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Miliony na powiatową oświatę

Dodał: red Data: 2018-02-04 15:13:52 (czytane: 1587)

Planowane wydatki Powiatu na 2018 rok wynoszą około 112 mln zł, z tego wydatki bieżące to ponad 85 mln zł, a wydatki inwestycyjne 26,3 mln zł. Największą grupę wydatków Powiatu stanowią wydatki na oświatę, łącznie to ponad 46 mln zł.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajReklama.

Władze Powiatu chcą przez najbliższe trzy lata wykorzystać środki z programu termomodernizacyjnego. -W roku 2018 chcemy w ramach tego programu wydatkować 11 mln zł - informuje Starosta Kazimierz Paterak. W ZSZiO w Biłgoraju w budynku dydaktycznym i sali gimnastycznej wykonane ma być docieplenie ścian i cokołów wraz z izolacją i dociepleniem ścian poniżej terenu, opaska odwodnieniowa wokół budynków, modernizacja wejść i zadaszeń do budynków, wymiana instalacji elektrycznej w budynku dydaktycznym wraz z wymianą oświetlenia na energooszczędne oraz zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na budynku dydaktycznym z salą gimnastyczną. W budynków warsztatów – docieplenie ścian, cokołów i wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z izolacją i dociepleniem ścian poniżej tereny, opaska odwadniająca, modernizacja wejść i zadaszeń budynku, wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynku warsztatów, wymiana źródła ciepła oraz wymiana przyłącza CO w budynku warsztatów zasilającego budynek dydaktyczny, instalacja fotowoltaiczna w budynku warsztatów szkolnych, wymiana instalacji elektrycznej w budynku warsztatów szkolnych wraz z wymianą oświetlenia na energooszczędne. Termomodernizacji również poddany zostanie budynek internatu - docieplenie ścian, opaski odwadniające, wymiana instalacji CO w budynku internatu, instalacja solarna do podgrzewania cieplej wody użytkowanej w budynku internatu, instalacja fotowoltaiczna w budynku, wymiana oświetlenia na energooszczędne, wykonanie systemu instalacji mechanicznej, nawiewno-wywiewnej oraz systemu klimatyzacji w kuchni.

oswiata_powiat_bilgorajski.JPG

-Ponadto w ramach tego programu będą prowadzone prace w budynku Zespołu Szkół Specjalnych, MDK oraz OIK w Biłgoraju. Mają być docieplone ściany, cokoły, wymiana drzwi wejściowych zewnętrznych wraz z izolacją i dociepleniem ścian, opaska odwodnieniowa wokół budynku, modernizacja wejść i zadaszeń do budynku, docieplenie poddasza i stropu na ostatniej kondygnacji, wymiana częściowa instalacji CO, instalacja solarna do podgrzewania ciepłej wody, instalacja fotowoltaiczna, wymiana oświetlenia na energooszczędne - dodaje Starosta Paterak.

W ramach realizacji programu „Wzrost potencjału edukacyjnego 3 szkół zawodowych” w 2018 roku zostanie wydatkowana kwota blisko 1,8 mln zł. Środki te przeznaczone zostaną na modernizację pracowni szkolnej oraz rozbudowę warsztatów Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Wykonane ma być wymiana pokrycia dachowego, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie posadzki i docieplenia, wykonanie instalacji elektrycznej, wykonanie wentylacji mechanicznej w pracowniach.

Realizując z kolei program „Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów - większe szanse zatrudnienia” dla 700 uczennic i uczniów przygotowane zostaną staże i praktyki zawodowe, będzie także podniesienie kompetencji zawodowych 8 nauczycieli i 3 nauczycielek. Znajda się również środki na Wyposażenie pracowni przedmiotów zawodowych w 5 ponadgimnazjalnych szkół zawodowych. -W 2018 roku chcemy się także starać o środki na wyremontowanie sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlanych i I LO im. ONZ. Chcemy z własnych środków wybudować łącznik w ZSZiO na ulicy Przemysłowej między budynkiem szkoły a budynkiem warsztatów - informuje Kazimierz Paterak.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: inwestycje w oświatę   powiat biłgorajski   kazimierz paterak   oświata biłgoraj

Zobacz także

Goście z Brazylii i Kolumbii z wizytą w ZSS w Tereszpolu - Zaorendzie

Dodane: 2019-01-23 17:37 - Komentarze  (0)  czytane (234)

TAGI: gmina tereszpol, zss w tereszpolu - zaorendzie, wymiana studentów, wolontariat studencki aiesecKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.75.144

Andrew (2018-02-04 16:28:01)

Czytając artykuł można stwierdzić jedna rzecz, którą szkołe wspiera Starostwo, czy to przypadek?!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia