Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mikołajkowy festyn sportowy dla Jagody w ZSBiO (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-12-07 16:55:33 (czytane: 4383)

Już po raz drugi, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zorganizował mikołajkowy festyn sportowy. Charytatywna impreza w dzieło pomocy włącza całą społeczność szkolną. W tym roku głównym celem było zebranie funduszy na rehabilitację Jagody Stasiewicz. Zebrano około 6 tys. zł.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW akcję włącza się również Szkolne Koło Caritas działające przy „Budowlance”, samorząd szkolny, nauczyciele wychowania fizycznego, dyrekcja i poszczególne klasy. Obok "zawodów sportowych na wesoło", był kiermasz ciast, sprzedaż "niepytajek", zbiórki do puszek oraz zbiórki środków w poszczególnych klasach.

dominika_budzynska.JPG

-Pieniądze na pomoc chorym dzieciom zbieramy na różny sposób, naprawdę wystarczy puścić wodze wyobraźni i zachęcić innych do działania. Bardzo wielu uczniów kupuje ciastka, czy "niepytajki" tylko dlatego by wspomóc leczenie i rehabilitację Jagody, to naprawdę buduje - zaznacza Dominika Budzyńska przewodnicząca samorządu uczniowskiego ZSBiO w Biłgoraju.

ireneusz_zarczuk.JPG


Jak podkreśla Ireneusz Zarczuk, uczniowie o mikołajkowy festyn sportowy dopytywali sami. Do sportowej rywalizacji klas na sportowo (gdzie przewidziane było wpisowe) włączyło się 10 klas. Uczniowie zbierali także pieniądze poszczególnych oddziałach klasowych oraz zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 70

Tagi: mikołajkowy festyn sportowy   jagoda stasiewicz   zsbio biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

Najważniejsze, to wiedzieć, co się chce w życiu robić. Warsztaty zawodowe w ZSZiO

Dodane: 2018-12-15 21:01 - Komentarze  (2)  czytane (298)

TAGI: warsztaty zawodowe, zszio biłgoraj, oświata biłgoraj, kształćenie zawodoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.201.102

(2017-12-08 08:09:11)

Mikołaj (2017-12-08 00:13:20)

Do j.64 - A może coś byś dorzucił dla dziecka zamiast popisywać się nie swoją wiedzą skopiowaną z netu

(2017-12-07 20:25:35)

super impreza, brawo

j 64 (2017-12-07 20:24:54)

W kalendarzu liturgicznym wspominamy go 6 grudnia. Podania o jego życiu podkreślają, iż był wymodlonym dzieckiem bardzo bogatych rodziców. Po ich śmierci – jako gorliwy kapłan, który nie tylko zgłębiał Słowo Boże, ale wprowadzał je w życie – majątek rozdawał ubogim i potrzebującym. Pomagał dyskretnie i nie oczekiwał wdzięczności. Wręcz się przed nią wzbraniał!

Jak podają legendy – mało komu udawało się go „złapać na gorącym uczynku”. To św. Mikołaj z Myry, biskup – na licznych wizerunkach przedstawiany z symbolami tego urzędu. Chyba nie ma drugiego świętego, którego postać byłaby od ponad 1700 lat tak bardzo obecna w naszej rzeczywistości. Ale czy to nadal ten sam Mikołaj? Święty? Biskup?

Pierwsze dary św. Mikołaja. Opowiadanie Zofii Kossak-Szczuckiej

Musiało być coś w tym biskupie – postaci niewątpliwie historycznej – że do swoich potrzeb naginają go różne czasy i ideologie. Bo każdy czas potrzebuje obdarowywania. Czy zawsze jednak towarzyszy mu tylko bezinteresowna miłość…?

Kiedyś przeżywaliśmy odwiedziny Dziadka Mroza, dziś – gdzie nie spojrzeć – pohukujące przerośnięte krasnale w czerwonych uniformach z przekrzywioną czapką z pomponem (wymyślone przez Haddona Sundbloma w 1931 r. na potrzeby reklamowe Coca-Coli), koniecznie kierujące zaprzęgiem reniferów, albo żeńskie odmiany tego stwora – zgrabne Śnieżynki.

Szał zaczyna się w połowie listopada, a kończy w styczniu. Tłumy przebierańców przewijają się przez ulice, dworce i sklepy. – Wiadomo – biznes – rzuca krótko ks. Jerzy Horzela z sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa. – Św. Mikołaj ma swoją uroczystość 6 grudnia. A rozciągnięcie tego wszystkiego na czas, kiedy nie ma jeszcze Adwentu, ma tylko jeden cel – jak najwięcej na tym zarobić. Niektóre przedsiębiorstwa produkują „mikołajowe” gadżety tylko po to, żeby w tym czasie zwiększyć sprzedaż.

j 64 (2017-12-07 20:02:15)

To nie jest ,,czapka sw . Milolaja ,,jest to sowiecki dziadek mroz Polacy brak wiedzy to jest nasz wrog

Łada zawsze w sercu mym (2017-12-07 19:41:42)

Zdradziłeś Ładę a teraz w Mikołaja czapce chodzisz ...czego się ośmieszasz

Darek (2017-12-07 19:21:05)

Zarczuk na burmistrza !!!!

kolega, dobry kolega (2017-12-07 19:00:53)

Bardzo dobry look Irek! Super pomysł ze zbiórką. W ubieglym roku sie udało w tym takźe, pogratulowac uczniom i katedrze wf-u. Roslan jest bardzo dobrym byrmistrzem a ty bardzo dobrym nauczycielem, niech każdy robi to co umie najlepiej

Marek (2017-12-07 18:17:42)

IREK nieeeeeee coś ty z siebie zrobił.
Rosłan się tylko teraz z Ciebie śmieje... mieliśmy Ciebie wystawiac na burmistrza a ty się ośmieszasz
Dlaczego???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia