Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Mieszkanie Poezji', w bibliotece ZSBiO

Dodał: red Data: 2018-05-25 11:23:08 (czytane: 1171)

W bibliotece ZSBiO w Biłgoraju zorganizowano spotkanie w ramach lubelskiego Festiwalu Miasto Poezji. W "Mieszkaniu Poezji", znalazło się miejsce na dyskusje o poezji ulicznej i poezji ulicy, czytaniu wierszy, rozmowach o poezji i fascynacjach nią, prezentację dorobku regionalnych poetów oraz warsztaty.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJak podkreśla nauczycielka i poetka, Iwona Startek do biblioteki ZSBiO w Biłgoraju zaproszeni zostali ci, którzy poezją się interesują, czytają ją i piszą, ale także ci, którzy chcą dopiero odkryć jej piękno. -Przyświecały nam dwa cele. Pierwszym było stworzenie miejsca, platformy do większego rozpropagowania poetów Biłgoraja i okolic. W naszym mieście wciąż za mało jest miejsc, gdzie na żywo można spotkać się z twórczością lokalnych poetów, nota bene uznanych w przestrzeni naszego kraju i poza jego granicami. To więc jest taka promocja. Drugim celem było upowszechnianie i propagowanie słowa poetyckiego jako dziedziny kultury i alternatywy dla kultury obrazkowej. Czytanie literatury, w tym poezji ma znaczący wpływ na człowieka, zmienia jego patrzenie na świat i uwrażliwia go - zaznacza.

mieszkanie_poezji_bilgoraj__1_.JPG

"Mieszkanie Poezji", było kilkugodzinnym wydarzeniem, podzielonym na bloki, tak by każdy mógł znaleźć interesujący go - a związany z poezją - temat. Obok spotkań z poetami, były rozmowy o poezji i recytacja wierszy, warsztaty pisania haiku prowadzone przez Halinę Olszewską i Iwonę Startek oraz blok pt. "Kto pisze, nie błądzi", podczas którego każdy mógł zaprezentować, to co pisze, bez oceny i krytyki licząc na wsparcie starszych koleżanek i kolegów po piórze.

mieszkanie_poezji_bilgoraj__2_.JPG

Koordynatorkami biłgorajskiego "Mieszkania Poezji", które odbyło się 24 maja br., były Iwona Startek i Dorota Szymanek.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: mieszkanie poezji   miasto poezji   iwona startek   biłgoraj

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (339)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.91.245.237

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia