Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mieszkańcy Osiedla Bagienna spotkali się z władzami Miasta Biłgoraj

Dodał: red Data: 2018-04-10 19:07:03 (czytane: 786)

10 kwietnia br. odbyło się kolejne ze spotkań mieszańców Biłgoraja z władzami Miasta, w ranach spotkań sprawozdawczych Rad Osiedli. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj obecni byli mieszkańcy Osiedla Bagienna.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Jak informował podczas spotkania Przewodniczący Rady Osiedla Bagienna Krzysztof Pecka, w 2017 roku, Rada Osiedla kwestie dotyczące bieżących spraw oraz inwestycji przekazywała do władz Miasta. -Na terenie Osiedla na bieżące prośby wykonywane były naprawy oświetlenia ulicznego, koszenie trwa na poboczach dróg oraz usuwanie zakrzaczeń. Na terenie naszego Osiedla wykonano łącznik ulicy Bagiennej z obwodnicą północną, a w bieżącym roku zrealizowany będzie montaż instalacji solarnych oraz pieców na biomasę - wymieniał Pecka.

osiedle_bagienna__1_.JPG

Przewodniczący przypomniał także, iż na wniosek mieszkańców Osiedla zgłoszone zostały do realizacji budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Nadrzeczna i Zachodnia, wykonanie chodnika przy ul. Bagiennej, remont chodnika pomiędzy ulicami Bagienna i Targową oraz remont placu zabaw. Z uwagi na brak środków w budżecie Miasta, żadne z tych zadań nie zostało wykonane. Kwestią pilna jest także wykonanie placu zabaw w Osiedlu.

Sprawozdanie ze swej pracy jako radnego przedstawił zebranym radny Bogdan Kręt. W swym wystąpieniu odniósł się także do konieczności wykonania kanalizacji części ulic w Osiedlu. -Zgodnie z wieloletnim planem rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu PGK, opracowany przez Spółkę, kwestia kanalizacji w ulicach Nadrzeczna i Zachodnia planowane jest na rok 2019 - poinformował.

osiedle_bagienna__2_.JPG

Mieszkańcy podkreślali, że wykonanie łącznika ulicy Bagiennej z obwodnicą północną, spowodowało zwiększenie ruchu w Osiedlu. -Chodnik w ulicy Bagiennej jest konieczny, my musimy uciekać przed samochodami, dzieci chodzą do szkoły, my do pracy i sklepów. Tam jest bardzo niebezpiecznie. Kto nie wierzy, niech przejdzie się ulicami naszego Osiedla, wówczas zobaczy ile trzeba zrobić - mówiła jedna z mieszkanek. Sytuację próbował uspokoić Mirosław Kita, dostał jednak pytanie: -Pan wie, gdzie my mieszkamy, Pan wie, że my nie jesteśmy przyłączeni do Miasta, by dojechać do naszych domów musimy jechać przez Gromadę. Chodzi o "ulice" miejskiej Kresową i Nadrzeczną. Nie odpowiedział. Do dyskusji włączyli się także wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosław Bondyra i Przewodniczący Komisji Finansów Rady Miasta Biłgoraj Jan Skrok. Przekonywali, że Miasto w pierwszej kolejności chciało realizować inwestycje współfinansowane ze środków unijnych i zewnętrznych. W wymogi stawiane jednak przez instytucje udzielające wsparcia, ulice w Osiedlu się nie wpisywały.

Mieszkańcy dopytywali także o terminy konkretne realizacji kanalizacji sanitarnych i burzowych. Przedstawiciele władz Miasta nie umieli odpowiedzieć na pytania mieszkańców, podkreślając, że Spółka kieruje się własnymi planami, które zakłada. Burmistrz Michał Dec zaproponował, że w najbliższym czasie zorganizowane zostanie spotkanie z Prezesem biłgorajskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Mieszkańcy apelowali do radnych i władz Miasta o pomoc w rozmowach ze Spółką i zrozumienie ich sytuacji. Apelowali także o traktowanie ich ulic tak jak tratuje się pozostałe ulice w kwestii nie tylko nakładów inwestycyjnych ale także m. in. odśnieżania. -Niestety, to są blaski i cienie mieszkania na peryferiach Miasta - dodał Burmistrz Dec.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla bagienna   spotkanie sprawozdawcze   osiedla biłgoraj   spotkanie rad osiedlowych

Zobacz także

'Porozumienie' partia Jarosława Gowina w Biłgoraju

Dodane: 2018-07-19 12:54 - Komentarze  (1)  czytane (106)

TAGI: biłgoraj, polityka, partia porozumienie, jedność ziemibiłorajskiejKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.40.41

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Ostatni dunajnik łukowski i jego uczniowie

Gminny Ośrodek Kultury realizuje projekt ministerialny „Ostatni...

Cult Style 2018 (VIDEO)

W miniony weekend na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Zawody modeli pływających nad Zalewem Bojary (FOTO)

Kilkudziesięciu zawodników z całego Województwa Lubelskiego,...

Rodzinny piknik u św. Jana Pawła II (FOTO)

Integracja rodzin, wspólnoty parafialnej i społeczności Biłgoraja...

Ogłoszenia