Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mieszkańcy Biłgoraja uczestniczą w akcji 'Różaniec wokół granic'

Dodał: red Data: 2017-10-07 18:04:53 (czytane: 2844)

W sobotę 7 października br. w Kościele obchodzone jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To także dzień organizacji wydarzenia "Różaniec wokół granic". Uczestniczą w niej mieszkańcy naszego Miasta. Z Biłgoraja autokar z wiernymi do kościoła stacyjnego w Łukawcu wyjechał przed godziną 9:00.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWielka modlitwa różańcowa, w ramach wydarzenia "Różaniec do granic" zaplanowana została na 7 października 2017 roku, w Święto Matki Bożej Różańcowej - ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją, w I sobotę miesiąca - gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata, w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz w 100. rocznicę Objawień Fatimskich.

rozaniec_modlitwa_bilgoraj.JPG

Tego dnia wierni z całej Polski, udali się  na granice naszej Ojczyzny i modlili się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcieli okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa wszystkich do odmawiania różańca. W ten sposób wzdłuż granic Polski utworzony został "łańcuch modlitwy różańcowej". W każdym kościele stacyjnym usytuowanym blisko granicy RP, program wydarzenia przebiegał tak samo. O godzinie 10:30 były modlitwy i konferencja wprowadzająca, o godzinie 11:00 sparowana była Eucharystia, po której była adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie czas na posiłek i przejście lub przejazd na miejsce modlitwy różańcowej. Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski punktualnie godzinie 14:00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa.

Reklama.

Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli wyjechać do kościołów stacyjnych, m. in. przy kościele św. Jerzego w Biłgoraju zorganizowano publiczne odmawianie różańca na placu kościelnym. Z powodu załamania pogody i ulewnego deszczu, modlitwę przeniesiono do wnętrza świątyni.

rozaniec_do_granic.JPG

Modlono się i wypraszano wstawiennictwo Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i osób będących w trudnych życiowych sytuacjach.Zobacz także:

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach Biłgoraja (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: różaniec do granic   modlitwa różańcowa   biłgoraj   parafia św. jerzego w biłgoraju

Zobacz także

Biłgorajanie modlili się za duszę śp. Pawła Adamowicza (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2019-01-20 23:28 - Komentarze  (11)  czytane (1231)

TAGI: paweł adamowicz, harcerze biłgoraj, dorota woźniak, msza za pawła adamowiczaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.75.144

do j23 (2017-10-09 21:27:45)

Twój nick mówi już sporo, tak właśnie lewica tzw cywilizowanego zachodu widzi tą akcję, wy lewicowcy i komuniści jesteście tak zmanipulowani i zindoktrynowani że nie ma niestety, bardzo nad tym ubolewam, już dla Was ratunku...

do poniżej (2017-10-09 16:10:24)

Ty sobie różańcem gęby nie wycieraj, ćwoku jeden. Może i na ciebie przyjdzie taki czas, że sięgniesz po niego i szybko nauczysz się odmawiać wszystkie tajemnice różańca!!!

(2017-10-09 11:29:02)

Przekaz był prosty: Jak do nas przyjdziecie wy antychrysty to my was różańcem przez łeb.

j23 (2017-10-09 08:13:23)

A nie była to manifestacja przeciw uchodźcom? Przecież to był manifestacja przeciwko każdemu kto myśli inaczej niż zabobonny katolik.

j 64 (2017-10-08 17:31:09)

Wczoraj [7.10.2017] w całej Polsce odbyła się akcja „Różaniec do granic”, zorganizowana przez środowiska katolickie. Polegała na zgromadzeniu się wzdłuż granic Polski na wspólnej modlitwie za pomocą różańca, w której wzięło udział według różnych szacunków od 200 tysięcy do miliona wiernych Kościoła Katolickiego. Jej celem była prośba o pokój dla Polski i Świata.

Lewicowe media z Europy Zachodniej zawyły ze złości upatrując w akcji ukrytego wydźwięku antyislamskiego i antyimigranckiego.

Zachodnie media, na przykład brytyjske BBC akcję „Różaniec do granic” nazywają wydarzeniem „kontrowersyjnym”. Sugeruje się, że była to manifestacja przeciwko uchodźcom.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Interwencja posła Olszówki w sprawie stacji PKP w Biłgoraju

Poseł Piotr Olszówka napisał do ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Ireneusza Merchela prezes Zarządu PKP w sprawie...