Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Miesiąc Eko - Świra

Dodał: red Data: 2019-10-30 09:45:32 (czytane: 604)

Młodzież z Wolontariatu SIM PCK działającego przy Oddziale Rejonowym PCK w Biłgoraju organizuje proekologiczny projekt lokalny Miesiąc Eko - Świra. Przez cały listopad w mediach społecznościowych wrzucane będą eko - wyzwania, które każdy będzie mógł realizować, utrwalać zdjęciem oraz wrzucać na swoich profilach Fcebooka i Instagrama pod #miesiącekoświra.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Challenge, które będą odnosić się bezpośrednio do problemów związanych w ochroną środowiska, marnowaniem żywności, zmian codziennych nawyków czy m. in. konieczności segregacji odpadów. Wyzwania, które zaproponujemy mają charakter symboliczny, ponieważ mają nakreślić najważniejsze ekologiczne problemy współczesnego świata. Dla osób, którym temat nie jest obcy i potraktują go serio, przewidziane są liczne nagrody o łącznej wartości przewyższającej 1 450 zł. Za dobre eko - uczynki można zgarnąć zestawy kosmetyków ekologicznych, bawełniane torby, kubki termiczne i wiele innych - jest więc o co walczyć!

Drugim ważnym elementem projektu Miesiąc Eko - Świra jest sprzątanie lasu Krasne za Autodromem. W organizacji i logistyce grupę SIM PCK Biłgoraj wsparli lokalni działacze, czyli grupa pozytywnych młodych osób z Biłgoraj Eko - Challenge. Dzięki wspólnej inicjatywie każdy, kto lubi spacery po lesie oraz nie znosi widoku porozrzucanych śmieci, może włączyć się do akcji sprzątania lasu Krasne. Wystarczy pojawić się 9 listopada o godzinie 9:00 pod bramą biłgorajskiego Autodromu. Organizatorzy dla każdego, kto wesprze akcję sprzątania przewidują rozdanie: rękawiczek, worków na śmieci oraz małego poczęstunku.

miesiac_eko_swirow.jpg

Ostatniego listopada zostanie zorganizowana mini gala dla wszystkich sympatyków projektu oraz osób, które wsparły Miesiąc Eko - Świra. Młodzież z PCK w Biłgoraju rozda wówczas nagrody dla osób, które wypełnią najwięcej ekologicznych wyzwań.

Cele akcji:
- edukacja mieszkańców Biłgoraja i okolic na temat zmian klimatycznych i zagrożeń dla środowiska;
- próba zintegrowania osób, które interesują się ekologią;
- zasianie ziarna nawyków dobrych dla planety;
- budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń spowodowanych marnowaniem żywności;

Grupa docelowa to głównie ludzie młodzi, ponieważ temat ekologii jest im bliższy, jednak spróbujemy również powalczyć ze starszymi i niereformowalnymi osobami.

Program lokalny organizowany jest jako jeden z elementów projektu „Aktywni na 100 lat”, który realizowany jest  przez  Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania Młodzież solidarna w działaniu, programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 - 2020 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

/Agata Krawczykiewicz/

Tagi: pck   miesiąc eko - świrów   ekologia   aktywni na 100 lat

Zobacz także

Senioralna akcja w Bukowej

Dodane: 2019-11-18 14:05 - Komentarze  (1)  czytane (164)

TAGI: stowarzyszenie dąb w ciosmach, w seniorach siła, projekt dla seniorów, seniorzyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.210.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Krew polała się w Majdanie Starym. W tym roku zebrano już ponad 100 litrów

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy parafii św. Apostołów...

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dziś w Nadrzeczu koło Biłgoraja odbyło się podsumowanie ligi...

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura...

Ogłoszenia