Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Miejski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-04-05 20:51:25 (czytane: 1520)

Na obiektach Autodromu, odbył się dziś miejski Miejski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przeprowadził go Uczniowski Klub Sportowy Moto - Kard "Energetyk", Komenda powiatowa Policji i Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.Mimo ważkiego tematu jakim jest bezpieczny udział młodych ludzi w ruchu drogowym, dużego odzewu ze strony biłgorajskich szkół niestety nie było. W grupie I, obejmujących uczniów do 12 roku życia, zgłosiła się tylko Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. W grupie II, obejmującej młodzież po 12 roku życia swe drużyny wystawiły Gimnazjum Nr 1 im. św. Jadwigi, Szkoła Podstawowa Nr 3, 4 i 5 oraz Powiatowe Gimnazjum.

brd_turniej_miejski.JPG
Drużyna z SP Nr 3

-Wszyscy musimy sobie zdać sprawę, że ci młodzi ludzi są aktywnymi uczestnikami ruchu drogowego, w drodze do szkoły, na rowerze  czy pieszo przemierzają nasze drogi. Od ich wiedzy i naszej zapobiegliwości zależeć może ich zdrowie i życie. Musimy stawiać na wszechstronną edukację młodego pokolenia, to inwestycja w bezpieczeństwo nasz wszystkich - mówił prezes UKS Moto - Kard "Energetyk", Edward Surmacz.

brd_turniej_miejski__2_.JPG
Drużyna Gimnazjum Nr 1

Turniej otworzyli Wiceburmistrz Jarosław Bondyra, Komendant Powiatowy Policji podinspektor Marek Jamroz i dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Jerzy Buczko. Wszyscy oni podkreślali, by wiedze teoretyczna i umiejętności zdobyte podczas przygotowania do Turnieju i podczas rywalizacji uczestnicy wykorzystywali w życiu codziennym. -Promujcie bezpieczeństwo w ruchu drogowym wśród przyjaciół i rówieśników oraz rodziny. Wszyscy jesteśmy - oczywiście w różnym stopniu - odpowiedzialni za to co dzieje się na naszych drogach - podkreślał Jarosław Bondyra.

Reklama.

Do rywalizacji powiatowej Turnieju bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rywalizowała drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz reprezentanci Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi w Biłgoraju. Dla najlepszych drużyn przygotowano puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji indywidualnej okazali się Fryderyk Wujec (SP Nr 3) i Marcin Żmijan (Gimnazjum Nr 1).

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: turniej brd   bezpieczeństwo w ruchu drogowym   biłgoraj   autodrom

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia