Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Miejscy radni domagają się remontu powiatowych dróg w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2013-03-26 14:06:29 (czytane: 6221)

Radni Rady Miasta Biłgoraj nie przebierają w słowach opisując stan powiatowych dróg w mieście. Żądają od Burmistrza by ten naciskał na władze powiatowe w celu remontu m. in. ulic Nadstawnej, Długiej, Włosiankarskiej czy Jana Pawła II.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajZima odsłoniła fatalny stan dróg: szwajcarski ser; obraz jak po bombardowaniu; drogi jak po deszczu meteorytów; nie da się jeździć; piesi nie mogą przejść - to tylko niektóre określenia, jakich używali radni RM Biłgoraj by określić stan dróg powiatowych.

Gorącą dyskusję podczas sesji Rady Miasta Biłgoraj rozpoczęła radna Danuta Łosiewicz. Członkini Solidarnej Polski w swym wystąpieniu zwróciła uwagę na fatalny stan dróg w mieście. -Już nawet nie chodzi o to, że nie zawsze były odśnieżone na czas i tak jak trzeba. Prawdziwa tragedia rozpoczyna się właśnie teraz, kiedy po zimie drogi, i to głównie drogi powiatowe rozpadają się na naszych oczach. Nimi już nie da się jechać. Przykładem może być ul. Nadstawna, czy Długa. Panie Burmistrzu czas coś z tym zrobić, czas porozmawiać ze Starostą - apelowała.

dziury_w_jezdniach.jpg

Mocniejszy w ocenie drogowej rzeczywistości po zimie był radny Krzysztof Iwaniec. Radny Fundacji Biłgoraj XXI krytycznie odnosi się do przeznaczanych przez Powiat środków na drogi powiatowe w Biłgoraju: -Odkąd Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, wieczny Starosta (11 rok) inżynier drogownictwa i podległy mu Zarząd Dróg Powiatowych, negocjowali z inwestorami zainteresowanymi budową marketów w mieście wsparcie inwestycji drogowych, wg informacji ich szacunkowa wartość wyniosła około 1 mln zł od ronda do wiaduktu na Białej Ładzie i przy części ul. Komorowskiego. Starosta chwali się, że w 2011 - 2012 wydało miliony na drogi ale okazało się, że wykonali drogi w miejscowościach Księżpol, Obsza, Zagumnie i Korytków Duży za 9 mln zł. Jak to się ma w politycznej rzeczywistości Biłgoraja! 1 mln Biłgoraj + rondo wicestarosta Stanisław Schodziński - Biłgoraj - nowy PIS - nie mylić z PiS Jarosława Kaczyńskiego i 9 mln PSL - Starosta z powiatu!

Radny wylicza także, że łącznie w latach 2011- 2012 na zadania drogowe zaangażowano zewnętrzne środki w kwocie 10,456 mln zł, w tym: - budżet państwa 2,622 mln zł, - pomoc finansowa gmin wyniosła blisko 5 mln zł, środki unijne - 2,424 mln zł, z innych źródeł pozyskano 413 tys. zł. -Szacunek jest prosty! "Bo aby władza PSL w Biłgoraju miała trwać trzeba kasę w teren dać". Biłgoraj i drogi powiatowe w mieście są zaniedbywane! Ulice powiatowe w Biłgoraju wyglądają tak jakby spadał na nich deszcze meteorytów. Nie ma tłumaczenia Starosty, że drogi takie były robione ze złą podbudową za Stepanowa! Trzeba w końcu je remontować. Powstał piękny budynek dla Starostwa Powiatowego a okoliczne drogi powiatowe w Biłgoraju dziurawe jak nigdy dotąd - grzmi radny Krzysztof Iwaniec.

Reklama.

Radni zwracali także uwagę, że w nowym okresie programowania unijnych funduszy, tj. w latach 2014 - 2020 nie będzie już dotacji z UE na infrastrukturę drogową, w takiej formie i takiej wysokości jak to miało miejsce w poprzednich latach. Ich zdaniem nie trzeba być specjalistą by stwierdzić, że tragiczna jest ul. Włosiankarska - dojazd do komendy Policji, ul. Nadstawna, ul. Komorowskiego przy "baltonie", ul. Cegielniana czy Jana Pawła II. Paweł Kudzia zwrócił także uwagę na stan zapomnianej zdaje się przez wszystkich ulicy Łąkowej, której ostatniego poważnego remontu nie pamiętają najstarsi jej mieszkańcy. -Ta ulica łączy drogę wojewódzką z drogą powiatową, przejeżdżają nią mieszkańcy Biłgoraja do swych domów oraz pracownicy i interesanci PGK. Jest w tak fatalnym stanie, że nie wiem jak to opisać. Momentami trzeba odbudować chodnik bo Łąkową piesi nie przejdą - mówił radny Kudzia.

dziury_w_drodze.JPG

Burmistrz zaznaczył, że z władzami starostwa spotyka się systematycznie, głównym tematem rozmów jest właśnie infrastruktura drogowa. -Powiat także nie ma pieniędzy, jest jednak specjalny algorytm, który pozwala przeliczyć ile Starostwo Powiatowe jest w stanie przeznaczyć na inwestycje drogowe w Mieście. Mogę zapewnić, że przy naszym wsparciu wykonywane są inwestycje przekraczające znacznie ten algorytm - zapewniał Janusz Rosłan. Z informacji przedstawionej przez Burmistrza wynika, że w tym roku, gdy tylko będą sprzyjające warunki, ruszą prace przy remoncie fragmentu ul. Długiej, trwają prace przy ul. Cegielnianej, jest złożony wniosek na dofinansowanie przebudowy ul. Włosiankarskiej i Zielonej.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: infrastruktura drogowa   dziury w drogach   łatanie dziur   drogi

Zobacz takżeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

-biłgorajka (2013-04-03 20:20:05)

Niech pan szanowny burmistrz i szanowny starosta nie pieprzą o algorytmach tylko do roboty się biorą. Niestety jesteśmy w tyle za wszystkimi ,drogi mamy generalnie do d....,a te nowe czyli np. zamojska to mistrzostwa partactwa- wąskia, krzywe rondo, zasypane wjazdy do posesji, makabra. A reszta się sypie-najgorsze drogi to fakt droga do zagumnia-zacisza( notabene wójt swoją cześć zrobił), moniuszki od zalewu(tam już praktycznie nie ma drogi), łąkowa ,włosiankarska, nadstawna, długa, jana pawła, i wiele innych. Ja już mam serdecznie dość tego miasta i tej bylejakości,tego zakichanego burmistrza,rady, pokopanego starosty i jego rady! A jeszcze zobaczycie ,przyjdzie w ko0ńcu ta wiosna i okaże się ,ze Biłgoraj stał się jeszcze brzydszy ,bo wycieli wszystkie drzewa i jest wstrętna ,betonowa pustynią. Dziękujemy za to władzom!

-do krzyśka (2013-03-31 10:55:26)

z tego co pamiętam drogę w zagumniu to zrobiła gmina, a jak pacany nie wiedzą to niech się tam przejadą jak burmistrz dba o swoją (miejską ) cześć drogi zacisze - zagumnie, przy jej stanie to wasze nadstawne, włosiankarskie i długie to cymes!!!

-STOP (2013-03-29 17:32:20)

Więcej nie głosujemy na tych co nie spelnili obietnic wyborczych.Mamy nauczke.

-Anna (2013-03-29 10:00:36)

Czytam te komentarze - i cieszy mnie fakt, że mówicie o problemach dróg. Ale bardzo się smucę, że nikt z RADNYCH nie widzi potrzeby budowy ULICY PARTYZANTÓW. No tak tamtędy IWANIEC. ŁOSIEWICZ czy KUDZIA nie chodzą. Ale gdzie są radni: POZNIAK, Krawiec, FERENC, PISKORSKI, ŻBIKOWSKI,ROGOWSKA,DECHNIK, KORNIAK czy Przewodniczący RADY OSIEDLA ŁĄńSKI. Widać gołym okiem jak zabiegają o NASZE wspólne sprawy. MY musiny pamiętać ile NAM obiecali. Mam wątpliwości czy CI ludzie rozumieją nasze problemy. ONI wszyscy dbają tylko o stołki. Pozdrawiam.

-SONIA ZE STAROSTWA (2013-03-28 08:49:35)

GRATULACJE DLA IWAŃCA TAKICH LUDZI NAM TRZEBA CO POTRAFIĄ POWIEDZIEĆ PRAWDE O NASZEJ ZAKICHANEJ WŁADZY

SCHODZIŃSKI, TOKARSKI, PÓŹNIAK WAM JUZ DZIĘKUJEMY

-Jan (2013-03-27 19:09:39)

No właśnie panie burmistrzu, niech pan radnym wytłumaczy,że do budowy drogi nie potrzeba pieniędzy tylko algorytmu. A ten jak wiadomo jest ukryty w biurku u Tokarskiego. A Tokarski jak wszystkim wiadomo na algorytmach się nie zna. On raczej mógłby coś powiedzieć na temat robienia wyborców w bambuko niż o algorytmach dyskutować. Dodatkowo on jest teraz w szoku głębokim po wyroku Trybunału na temat reorganizacji sądów przeprowadzonych przez ministra Gowina. Bo PSL przegrał z kretesem tą batalie i wpływy w Sądach rejonowych utraci. A tak pani posłanka-żona naszego wielebnego starosty- tak się w zbieranie podpisów zaangażowała, żeby sądów bronić a szczególnie prezesów tychże sądów. Teraz to pani posłanka zamiast podpisów niech porzeczki zbiera, będzie pożytek większy. Bo my jej pamiętamy- i do następnych wyborów nie zapomnimy- jak to ona w trosce o nasze ,,dobro" wiek emerytalny nam przedłużyła do 67 lat.

-Mario (2013-03-27 12:15:51)

Jest sposób na dziury, ja przyjadę z obornikiem i załatam w Biłgo wszystkie dziury-BY ŻYŁO NAM SIĘ LEPIEJ

- (2013-03-27 12:12:46)

-biłgorajanin (2013-03-27 10:01:48)

Biłgoraj jest przykładem jak się robi FUSZERKI na drogach, a ponoć przy inwestycjach są najlepsi inspektorzy nadzoru jak zapewnia burmistrz Rosłan. Każda droga po modernizacji sypie się trzech, czterech latach. Jak się pojedzie do innego miasta to szlag człowieka trafia, bo tam potrafią. A u nas rządzą miernoty rodem z Tarnogrodu, dla których nie ma miejsca u siebie. Ul. Zamojska modernizowana obecnie zamiast poszerzyć to została jeszcze zwężona za rondem o rondzie już nie ma co pisać, wszyscy się śmieją będzie pomnikiem partactwa Rosłana. W Urzędzie Miejskim referat inwestycji obsadzony jest miernymi fachowcami, liczy się partyjne i rodzinne powiązania. Wszystkie ostatnie inwestycję, to zasługa ludzi w Warszawie z Biłgoraja, a zwłaszcza poseł Tokarskiej i Szeligi. Gdyby nie oni to Rosłan ze swoim pomocnikiem nic by nie załatwił. Taka jest rzeczywistość.

-welon (2013-03-26 23:39:23)

Jak spowodowaćby Starostwo remontowało drogi?? Należy zgłosić zły stan techniczny drogi do Nadzoru Budowlanego. Jeżeli jej stan zagraża bezpieczeństwu ludzi lub mienia ( a tak jest w wielu przypadkach) inspektor wyda decyzje nakazujaca wykonanie naprawy. I niech wyedy wieczny starosta mówi ze kaski nie ma.......

-welon (2013-03-26 23:39:01)

Jak spowodowaćby Starostwo remontowało drogi?? Należy zgłosić zły stan techniczny drogi do Nadzoru Budowlanego. Jeżeli jej stan zagraża bezpieczeństwu ludzi lub mienia ( a tak jest w wielu przypadkach) inspektor wyda decyzje nakazujaca wykonanie naprawy. I niech wyedy wieczny starosta mówi ze kaski nie ma.......

-Lolek (2013-03-26 21:30:51)

A młody plytkarz co dzien do pracy jeździ z domu z Kościuszki na Nadstawna, co miesiąc nowym samochodem i nie narzeka, a stary plytkarz nie wnosił w tej kwestii interpelacji. Za to co tydzień do starosty spaceruje i omawia tylko nie wiadomo co. Moze mi ktoś wyjaśni?

-ADAM (2013-03-26 19:27:08)

Mieszkam na Nadstawnej i te dziury nie są głębokie, chyba że jakiś d...l szybko piratuje. Trzeba cierpliwości, niech przyjdzie wiosna, nastąpi produkcja asfaltu to wtedy wszystko ruszy. Narazie mamy zimę, idą święta, kup kiełbasę i włącz telewizor. Jeśli chodzi o drogi to z roku na rok będzie jeszcze gorzej szykuje się CYPR w POLSCE

-odp. (2013-03-26 19:25:41)

3-go maja to miejska

-CYPR (2013-03-26 19:11:08)

JEST JEDEN SPOSÓB NA POPRAWĘ SYTUACJI DROGOWEJ NA TERENIE MIASTA. ODPOWIEDŹ: TO WOREK PIENIĘDZY PO KARTOFLACH

-jacek (2013-03-26 18:07:26)

witam jest sposób skąd pozyskać kaske na dziury niech oddadzą nagrody premie i trzynastki za takie rządzenie moim zdaniem to im się nie należy .Mówienie że niema kasy to ściema najlepiej Burmistrz zgania na Staroste Starosta na Wójta nie wiedzą czyja droga do remontu ul.Moniuszki jest najlepsza jak tam wójt jedzie do domu z pracy czy go serce nie boli . Oni sobie terenowe auta kupili albo służbowymi tłuką .BIŁGORAJU KOCHANY CO ONI Z CIEBIE ZROBILI pozdrawiam wszystkich

- (2013-03-26 17:47:44)

A jaki statut ma ulica 3-go Maja ?. Czy nie jest to przypadkiem zabytek , XXI wiek a jeździmy po dziurawej jak ser szwajcarski kostce brukowej. Może o potrzebne na remont tej ulicy pieniądze zwrócić się do wojewódzkiego konserwatora zabytków ?

-mac (2013-03-26 17:04:09)

jak kase wyrwaną gminom można nazywac środkami zewnętrznymi?!!!

-RECEPTA (2013-03-26 16:49:36)

ZORGANIZOWAĆ SESJĘ RADY MIASTA I JAK NAJSZYBCIEJ PRZEJĄĆ PO GŁOSOWANIU RADNYCH UCHWAŁĘ O PRZEJĘCIU ULIC POWIATOWYCH PRZEZ MIASTO I SPRAWA BY BYŁA ZAŁATWIONA I DZIUR BY NIE BYŁO, WSZYSTKO BY BYŁO NOWE. POWIAT MA DUŻO DRÓG PO ZA BIŁGORAJEM I TU TRZEBA DUŻO PIENIĘDZY NA MIASTO TRZEBA BY BYŁO 30 MILIONÓW. WSZYSTKIE ULICE POWINNY BYĆ MIEJSKIE I O TYM TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ POMYŚLEĆ.

- (2013-03-26 16:46:41)

...tylko życzyć takiemu niech ma dziury ale między zębami

- (2013-03-26 16:45:19)

Na stronie ALLELUJA życzy nam Tokarski i Puźniak hehe Mają humor

-malakser (2013-03-26 16:36:09)

A p. radna Ł. ma zniszczony wjazd do posesji i nie poprawiła tego. A to zniszczyły samochody ciężarowe wjeżdżające do posesji

- (2013-03-26 16:18:58)

Krzysiu do boju! Masz moje poparcie/ Znakomita wypowiedź

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia