Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Miejsca Pamięci - i miejsca niezapomniane

Dodał: red Data: 2018-10-15 12:49:09 (czytane: 1477)

Inicjatywa seniorów w ramach projektu „Senior ważny codziennie!”. Kto jak nie seniorzy najlepiej wiedzą, dlaczego należy pielęgnować pamięć ważnych dla historii osób i miejsc? Dlatego z inicjatywy grupy uczestników projektu „Senior ważny codziennie!” została przygotowana inicjatywa pt. Miejsca Pamięci.W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju Natalia Czacharowska - pracownik Biblioteki - przygotowała dla grupy seniorów informacje o lokalnych Miejscach Pamięci. Inicjatywa wpisuje się w tegoroczne obchody 440-lecia przyznania Biłgorajowi praw miejskich. Herb naszego miasta to "Łabędzi Gród”. Wiele jest powodów, by zwiedzić i poznać Biłgoraj. Miasto słynie od wieków sitami. Miasteczko na szlaku kultur – zrekonstruowane. Karabin – pomnik wdzięczności przy Urzędzie Miasta. Ronda – są znamieniem naszych czasów, zbudowano ich 12.  Autodrom – tutaj przyjeżdżał na zawody Kubica (w Biłgoraju były pierwsze jego szlify). Biłgorajskie koniki (których już nie ma). Zalew – obecnie zmieniony. Zielone biłgorajskie piwo – wznowione. Piróg biłgorajski – każda gospodyni ma swój przepis. Zapiekanki – od 1984 roku są naszą lokalna potrawą. Łada Biłgoraj - od 1945 roku klub sportowy, czy pomniki przy ul. Kościuszki poświęcony generałowi Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu dla upamiętnienia jego pobytu w Biłgoraju, Ignacemu Krasickiemu, Pomnik Piasta czy pomnik upamiętniający Bohaterów Powstania Listopadowego ufundowany w 1916 roki.

seniorzy_projekt_bilgoraj_1.JPG

Seniorzy wyjechali także poza Biłgoraj, do Kozłówki. Przed zwiedzaniem pałacu był czas na spacer po pięknym parku. Następnie udali się do Nadleśnictwa Lubartów. Tam na spotkanie wyszedł Nadleśniczy i zaproszono wszystkich do budynku Nadleśnictwa. Były prelekcję na temat pracy w lesie „O podstawowych obowiązkach leśników”.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Senior ważny codziennie!” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

/red./

Reklama.

Tagi: seniorzy   miejsca pamięci   biłgoraj   senior ważny codziennie

Zobacz także

Na straży porządku i bezpieczeństwa. Nowa wystawa czasowa w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju (FOTO)

Dodane: 2019-07-16 20:55 - Komentarze  (0)  czytane (109)

TAGI: muzeum ziemi biłgorajskiej w bigoraju, wystawa na 100-lecie policji, policja w ii rzeczypospolitej, dorota skakujKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.148.165

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Święto Policji (FOTO)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło...

Zawody powiatowe OSP (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej...

Rowerowa pielgrzymka dotarła na Jasną Górę (FOTO)

Zakończyła się VIII Biłgorajska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną...

Wicepremier Jacek Sasin gościł dziś w Biłgoraju. Były rozmowy o szpitalu i drogach (FOTO)

Ze Starostą Biłgorajskim Andrzejem Szarlipem i etatowym członkiem...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia