Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Międzynarodowy sukces plastyczny Marysi

Dodał: red Data: 2017-05-11 13:47:01 (czytane: 1857)

W Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej został rozstrzygnięty V jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wesołego Alleluja”. Jego tematem były radosne Święta Wielkanocne i przeżycia z nimi związane, ujęte przez młodych twórców w formę kartki świątecznej.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Konkurs miał na celu pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, pielęgnowanie tradycji narodowych związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, zarówno w naszym kraju, jak i w innych państwach świata oraz wychowanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich i rodzinnych. Na konkurs wpłynęło 2 759 prac z 8 krajów: Białorusi, Holandii, Kanady, Litwy, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Polski.

kartak_swiateczna.jpg


Nasz kraj reprezentowało 221 szkół i placówek kulturalno – oświatowych z 15 województw. Nagrodzono 120 autorów kartek wielkanocnych, które wyróżniały się sposobem przedstawienia Świąt i ciekawą formą plastyczną. Przy wyborze prac komisja brała pod uwagę: zgodność z tematem oraz oryginalność jego interpretacji, przekaz wartości religijnych i rodzinnych, walory artystyczne, a także samodzielność wykonania. Uczennica klasy Ic Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, Marysia Strzałka, namalowała swoją kartkę czarnym mazakiem na wielobarwnym tle. Kartka ilustrowała zwyczaj święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, Wystawę utworzoną z wszystkich kartek świątecznych można było oglądać w budynku Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej.

/Teresa Bogdanowicz - Bordzań/

Tagi: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   marysia strzałka   konkurs plastyczny   oświata biłgoraj

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (597)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.165.53

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia