Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Międzynarodowy projekt niemiecko - polsko - ukraiński Open Call

Dodał: red Data: 2020-11-30 09:08:51 (czytane: 848)

27 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, uczestniczyli w inauguracji wystawy „Bygone Near”, która jest efektem projektu „Open Call”. Szkoła jest jednym z ośmiu uczestników tego projektu. Każdy kraj zaprezentował dokumentację fotograficzno - historyczną, zebraną w ciągu kilku miesięcy pracy nad projektem.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajReklama.

Spotkanie odbyło się oczywiście on-line. Uczennice: Agnieszka Popko, Olivia Dudzic i Maja Zastawny uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w lipcu 2020 pod kreatywnym kierownictwem artysty i fotografa Jakoba Ganslmeiera. Ich zadaniem było badanie historii rodzinnego miasta i okolic, wykorzystując fotografię jako narzędzie refleksyjne.

szkola_podstawoa_nr_5_bilgoraj.jpgWszystkie miejsca odwiedzone w ramach tego projektu zostały poważnie dotknięte przez II wojnę światową, która dokonała krytycznych zmian w miastach i wsiach i spowodowała wykorzenienie całych populacji. Przedstawione tu migracje przymusowe to fragment przeszłości, ale wymiana między tymi trzema krajami trwa, a jej skutki są dalekosiężne, ale często ukryte. Fotografia jako język nie jest w stanie ukazać okrucieństw wojny, ale pozwala zająć najwyższe pozycje w stosunku do nich, pozwala nam czuć i zwracać uwagę.

„Bygone Near” jest rozbudowaną platformą internetową oferującą nie tylko ostateczne wyniki projektu, ale dodatkowo daje wgląd w procesy partycypacyjne, które doprowadziły do ​​powstania zdjęć, w tym pytania uczniów i ich pisemne refleksje na ten temat. Koordynatorami projektu po stronie "piątki" są nauczyciele Ewa Spustek i Alina Typko.

Projekt jest finansowany z „Programu Partnerstwa Wschodniego” Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Niemczech. Link ze spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=bEd82jGbwrc (prezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 znajduje się w czasie 39:56 - 43:30 min.)

/red./

Tagi: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   projekt open coll   pojednanie polsko - niemieckie   oświata biłgoraj

Zobacz także

Dzień Ofiar Holokaustu w Biłgoraju

Dodane: 2021-01-27 19:50 - Komentarze  (0)  czytane (462)

TAGI: biłgoraj, dzień ofiar holokaustu, żydzi, ściana pamięciKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.40.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia