Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Matka, która wszystko zrozumie

Dodał: red Data: 2018-12-31 18:02:27 (czytane: 1120)

Dla każdej kobiety bycie matką jest czymś wyjątkowym. Kształtuje jej charakter i nadaje jej szczególną godność. Staje się jej powołaniem życia dla konkretnej osoby w jej małości, bezbronności i potrzebie. Dziecko polega całkowicie na matce - pisze w komentarzu do Ewangelii na Nowy Rok, ks. Sławomir Korona.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 2,16-21):
Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu.
A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali.
Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.
A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.
Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

matka_boza.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Nowy 2019 rok rozpoczyna się od Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, oznacza to, że ma Ona szczególne znaczenie dla życia wierzących. Co zatem oznacza czcić Najświętszą Maryję Pannę jako prawdziwą Błogosławioną Matkę? Oddajemy Jej cześć, gdyż mocą Ducha Świętego poczęła Jezusa, odwiecznego Syna Bożego i w pozostając Dziewicą zrodziła Odkupiciela świata. Określa to, że Bóg idzie z nami wszystkimi drogami. On sam wkroczył w nasz czas, stając się jednym z nas. Bez TAK Maryi Panny Bóg nie mógłby dotrzeć do nas jako prawdziwa istota ludzka. Maryja mówi w imieniu wszystkich ludzi, że pozwala na wcielenie Boga. Maryja jako przedstawiciel całej ludzkości, uczyniła dla Boga mieszkanie. Więc mógł być poczęty jako człowiek w Jej łonie i narodzony z Niej w świętym narodzeniu z Dziewicy.

Czy narodziny każdego dziecka nie są cudem? Kobieta, która staje się matką, jest szczęśliwa i nie jest już zaskoczona wspaniałymi rzeczami, które jej się przydarzyły. Tym bardziej narodziny z Maryi Odkupiciela było czymś cudownym i świętym. Bóg nie zranił w ten sposób dziewictwa Maryi, lecz je uświęcił i udoskonalił. On, twórca życia, przyniósł Matce swego Syna zbawienie w obfitości.

Dla każdej kobiety bycie matką jest czymś wyjątkowym. Kształtuje jej charakter i nadaje jej szczególną godność. Staje się jej powołaniem życia dla konkretnej osoby w jej małości, bezbronności i potrzebie. Dziecko polega całkowicie na matce w ciągu dziewięciu miesięcy przed narodzeniem. Nawet potem potrzebna jest macierzyńska opieka, a przede wszystkim macierzyńska miłość i akceptacja. Ojcowie wezwani są do wspierania matek i do wzięcia odpowiedzialności za nienarodzone i narodzone dzieci. Tak więc Józef z Nazaretu był wierny swojej żonie, Maryi. Spędził całe życie dla dobra Matki i Dziecka.

Być Matką Boga jest jedyne w swoim rodzaju. Nie tylko jest to powołanie, ale zarówno zadanie, jak i wybór, który Bóg od wieków przewidział wobec Maryi. Nie została przy tym pominięta wolność Maryi, ale włączona w Boży plan zbawienia człowieka. On wiedział z góry, że odpowiedź Maryi będzie brzmiała – TAK – wobec wcielenia Syna Bożego, stąd wybrał Ją. Maryja wobec Anioła jawi się jako reprezentantka całej ludzkości i odpowiedziała Gabrielowi – «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!». Chociaż godność tego Macierzyństwa jest wyjątkowa i nadzwyczaj wielka, Maryja mówi w pokorze TAK. Ona chce być „służebnicą Pańską”, przygotowując w ten sposób drogę Jezusowi, Który rozumie swoje posłannictwo jako „Sługa Boży” zgodnie z proroctwem Izajasza, i wprowadzając Go w ludzkie życie.

Kościół mocno trwa w wierze, że przez matczyną posługę Maryi Bóg stał się człowiekiem. On zaakceptował ludzkość w drugiej Osobie Boskiej, bez porzucenia swej Boskości. Druga Osoba Boska jest zatem zarazem prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem. W Maryi olśniewa nas początek naszego zbawienia, gdyż z Niej wyszło Słońce Sprawiedliwości - Chrystus Pan!

Bóg stał się człowiekiem z Maryi Dziewicy, abyśmy stali się dziećmi Bożymi. W tej wolności dzieci Bożych oczekujemy wiecznego dziedzictwa, który chce obdarzyć Boga wszystkimi, którzy prawdziwie Go kochają i służą Mu jak Maryja. Niech zatem Ona, Matka Boża pokazuje nam drogę, zaprasza nas duchowo do żłóbka, gdzie znajdujemy Dzieciątko Jezus i otrzymujemy zbawienie i miłosierdzie nie tylko dzisiaj, ale także we wszystkie dni Nowego Roku.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: nowy rok   uroczystości świętej bożej rodzicielki   komentarz doewangelii   ks. sławomir koroa

Zobacz także

Ugościć Jezusa

Dodane: 2019-07-21 07:35 - Komentarze  (0)  czytane (340)

TAGI: ugościć jezusa, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolickiKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.99.123

Marzena (2019-01-01 20:55:24)

Tylko Ci którzy przyjęli Jezusa Chrystusa są dziećmi Bożymi (J 1.12 ), I nie ma w nikim innego zbawienia, albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. (Dz. 4 12)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

By Sylwester był bezpieczny

Sylwester i Nowy Rok to jak co roku czas szampańskiej zabawy. Aby to świętowanie przebiegło w miłej atmosferze, musimy także pamiętać...