Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Marsz nordic walking seniorów (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-05-07 18:33:21 (czytane: 2636)

7 maja br. Uniwersytety Trzeciego Wieku z całej Polski zorganizowały akcję pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch”, do której przyłączył się słuchacze Uniwersytet Trzeciego Wieku z Biłgoraja. Członkowie UTW przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Nordic Walking Studentów UTW 2016".

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWydarzenie jest zorganizowane przez Polską Federacja Nordic Walking, Akademia „Złotego Wieku” w Wejcherowie oraz Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Oprócz Polski do Marszu zaproszeni zostali również studenci z Austrii, Mołdawii, Białorusi, Litwy i Łotwy.

utw_bilgoraj__1_.JPG


Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju, Halina Wlaź, w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl wyjaśnia, jaki jest cel dzisiejszej akcji: „Celem takiego marszu jest promocja zdrowego stylu życia, promowanie ruchu fizycznego wśród seniorów, a oprócz tego integracja członków Uniwersytetu. Myślę, że to był doskonały wybór tego rodzaju sportu, gdyż on działa na wszystkie części ciała, a ponadto jest to spacer na świeżym powietrzu, który nie ma określonego tempa i żadnych wymogów”.

Reklama.

Biłgorajscy seniorzy nie są laikami w kwestii Nordic Walkingu: „My jako Uniwersytet Trzeciego Wieku jesteśmy dobrze przygotowani, bo mieliśmy specjalne zajęcia. Pan Iwański przybliżył nam całą technikę i większość z nas uczestniczyła w prowadzonym przez niego specjalnym kursie. Ogólnie rzecz biorąc są dwie teorie, gdyż jedni mówią, że najważniejsze jest to, że się wychodzi z domu, a inni mówią, że jak się idzie „z kijami” i nie zna się techniki to można sobie zrobić krzywdę. Dlatego odpowiednie przygotowanie teoretyczne również jest w tej kwestii niezbędne”.

utw_bilgoraj__2_.JPG


Uczestnicy Marszu przeszli w marszu ok. 5 km. Wyruszyli z placu przed Dworkiem Młodzieżowymi, skierowali swoje kroki wpierw do Miasteczka na Szlaku Kultur, następnie do Parku Nowakowskiego, później przeszli na ogródki działkowe i wrócili z powrotem do miejsca zbiórki.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 20

Tagi: nordic walking   utw biłgoraj   w zdrowym ciele zdrowy duch   seniorzy biłgoraj

Zobacz także

Zawody Wojewódzkie "Lekkoatletyka dla Każdego”

Dodane: 2019-10-18 19:40 - Komentarze  (0)  czytane (163)

TAGI: zawody lekkoatletyczne, lekkoatletyka dla każdego, biłgoraj, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.233.78

KENYS (2016-05-08 20:30:01)

Miło widzieć zapaleńców Seniorów. Marsz to zdrowie i miła rozrywka dla lubiących społeczne zaangażowanie. Na załączonych zdjęciach widać uśmiechy i radość na twarzach uczestników. Jestem zwolennikiem społecznego działania, dlatego gratuluję Wszystkim Tym co wzięli udział w tym marszu. Życzę dalszych trafnych pomysłów na czynne spędzanie wolnego czasu.

KENYS (2016-05-08 20:26:59)

Miło widzieć zapaleńców Seniorów. Marsz to zdrowie i miła rozrywka dla lubiących społeczne zaangażowanie. Na załączonych zdjęciach widać uśmiechy i radość na twarzach uczestników. Jestem zwolennikiem społecznego działania, dlatego gratuluję Wszystkim Tym co wzięli udział w tym marszu. Życzę dalszych trafnych pomysłów na czynne spędzanie wolnego czasu.

teraz lekarze orzecznicy z ZUS (2016-05-08 12:00:05)

zobaczą jak bardzo chorym są wypłacane renty i zaraz wezwą do weryfikacji

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Derby Łada 1945 Biłgoraj - Hetman Zamość. Goście wygrali 2:0 (FOTO)

Ponad tysiąc kibiców oglądało dzisiejszy mecz Łady 1945 Biłgoraj i Hetmana Zamość. Derbowe spotkanie odbyło się na stadionie przy ulicy Targowej. Mecz był kategorii podwyższonego ryzyka, stąd dodatkowe siły Policji. Ostatecznie jednak się okazało, że żaden z kibiców Hetmana na stadion nie wszedł. Kibicować swej drużynie chciało więcej osób niż biletów było dla klubu z Zamościa przewidziane. więcej»

Ogłoszenia