Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Marcel Surmacz szóstym kierowcą świata wśród juniorów

Dodał: red Data: 2019-12-05 10:45:03 (czytane: 5092)

Marcel Surmacz sezon 2019 może uznać za bardzo udany, o czym świadczą niżej opisane wyniki. Dobra passa Marcela trwa i oby trwała jak najdłużej. Marcel w tym roku brał udział w trzech międzynarodowych zawodach kartingowych, tj. w Mistrzostwach Europy Centralno - Wschodniej, Mistrzostwach Europy (Euro Trophy) oraz Mistrzostwach Świata (Grand Finals) w Sarno – Włochy.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZawody odbywały się na wielu torach Europy, m. in. Adria (Włochy), Genk (Belgia), Słomczyn (Polska), Kristianstad (Szwecja), Kecskemet (Węgry), Triniec (Czechy), Wackersdorf (Niemcy), Bruck (Austria) i Sarno (Włochy). Marcel Surmacz pomimo młodego wieku (14 lat) wywalczył tytuły Mistrza Polski Młodzików, Mistrza Polski, dwukrotnie Międzynarodowego Mistrza Węgier i pięciokrotnie Mistrza Europy Centralno – Wschodniej.

marcel_surmacz.JPG

W 2019 roku Marcel Surmacz odnotował wiele osiągnięć. W zawodach Central Estern Europe (CEE) – Mistrzostwa Europy Centralno – Wschodniej (260 zawodników z 26 państw) Marcel po pięciu seriach w kategorii Junior Rotax Max Challenge, w której startowało 53 zawodników, zajął I miejsce, zdobywając tytuł „Mistrza Europy Centralno – Wschodniej“ i tym samym jako najlepszy zawodnik tej kategorii otrzymał bilet na Grand Finals (Mistrzostwa Świata) Rotax Max Challenge, który w tym roku odbył się w Sarno (Włochy).

marcel_surmacz_1.JPG

W Mistrzostwach Europy (Euro Trophy), które składały się z trzech rund, zajął wysokie V miejsce wśród 43 zawodników z Europy i spoza Europy. Zawody odbywały się w Adrii (Włochy), Kristianstad w Szwecji i Wackersdorf w Niemczech. W zawodach Grand Finals Rotax Max Challenge (Mistrzostwa Świata) w Sarno wzięło udział 370 najlepszych zawodników z całego świata. Zawody trwały 7 dni. W czasie zawodów odbywały się treningi zapoznawcze, treningi oficjalne, wyścigi kwalifikacyjne, przedfinały i finały. W każdym z wyścigów jednocześnie startowało po 36 zawodników. Zawodnicy startowali na wylosowanych przez siebie gokartach, które wcześniej przygotował organizator zawodów. Marcel Surmacz po pięknej walce w treningach zajmował czołowe I i II miejsca. Niestety, w pierwszym biegu eliminacyjnym jeden z zawodników najechał na jego gokarta, w wyniku czego Marcel doznał silnego stłuczenia i złamania z przemieszczeniem palca prawej ręki. Z kontuzjowaną prawą ręką kontynuował ten i następne wyścigi. Mimo silnego bólu nie poddawał się i dzielnie walczył we wszystkich pozostałych wyścigach.

marcel_surmacz_2.JPG

W klasyfikacji generalnej Grand Finals Rotax Max Challenge w Sarno, w której startowało w jego kategorii 72 zawodników, zajął bardzo wysokie 6. miejsce i jest jedynym polskim zawodnikiem, który zajął tak wysokie miejsce w Mistrzostwach Świata w kategorii Junior. Gdyby nie pechowa kontuzja tuż przed punktowanymi wyścigami, końcowy wynik na pewno byłby jeszcze lepszy.

Marcel serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie Spółce ORLEN OIL, Przewodniczącemu Sejmiku Wojewódzkiego w Lublinie, Partnerowi Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie,  Staroście i Wicestaroście Biłgorajskiemu, Burmistrzowi Tarnogrodu, mieszkańcom Tarnogrodu i tym wszystkim, którzy trzymali za niego kciuki. Bardzo dziękuje również Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Marii Curie - Skłodowskiej w Tarnogrodzie za pomoc, zwolnienie z zajęć  szkolnych i umożliwienie wzięcia udziału w treningach i zawodach.

/Edward Surmacz/
Foto: Nadesłane

Reklama.

Zobacz także

Pierwsze strzeleckie zawody dynamiczne w Biszczy

Dodane: 2020-08-10 14:23 - Komentarze  (0)  czytane (256)

TAGI: zawody strzeleckie, gmina biszcza, strzelnica w biszczy, wsk technik zamośćKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.245.48

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Maraton MTB "Trzy Kamieniołomy" - Żelebsko 2020 (FOTO)

150 zawodników z całej Polski bierze udział w rozgrywanych w okolicach Żelebska, Ignatówki i Pulczynowa zawodach MTB. Szybkie szutry, gładkie odcinki asfaltowe i łagodne wzniesienia - tego nie ma, jest za to trasa wyciskająca siódme poty. To długie i mocne podjazdy oraz szybkie, kręte i wąskie zjazdy, a wszystko w otoczeniu Puszczy Solskiej. więcej»

Ogłoszenia