Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Majówka ze świętym Janem Pawłem II w KLO (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-05-21 20:43:58 (czytane: 1174)

Patronem liceum katolickiego jest człowiek, który był wyjątkowy, a Jego życie do dziś jest wzorem pełnego poświęcenia się Bogu i ludziom. Jan Paweł II miał niezwykłą umiejętność pełnego skupienia modlitewnego, zanurzenia w Bogu, ale również cieszył się życiem i kontemplował piękno oraz różnorodność świata. Miał różne zainteresowania i talenty, które realizował na wielu płaszczyznach.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Zawsze był pełen radości, dostrzegał to, co wartościowe i godne . W tym roku obchodzimy 99. rocznicę urodzin naszego Patrona, co społeczność KLO uczciła kolejną już  Majówką z  Janem Pawłem II. Uczestnikom w ramach tego spotkania został zaproponowany konkurs recytatorski propagujący piękno słowa oraz zmagania sportowe, które są hołdem dla pasji Jana Pawła II w tej dziedzinie. W ramach Majówki odbył się również finał konkursu fotograficznego „Mój dom”. 20 maja 2019  do  katolickiego liceum przybyło kilkudziesięciu uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z terenu Powiatu Biłgorajskiego. Byli to młodzi recytatorzy oraz sportowcy i fotografowie.

Uczestnicy konkursu recytatorskiego zaprezentowali utwory Jana Pawła II. Jury w składzie Maria Oleszek, Ewa Byra oraz członkowie koła teatralnego w katolickim liceum po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznali 2 wyróżnienia, które otrzymali: Wojciech Kyc ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu - Kukiełkach oraz Weronika Skibińska z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju. III miejsce zostało przyznane Aleksandrze Wujec ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu - Kukiełkach, II zajęła Magdalena Sokołowska z Gimnazjum Nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, natomiast zwyciężczynią zmagań recytatorskich została Natalia Szkałuba ze Szkoły Podstawowej w Józefowie.

majowka_z_janem_pawlem_ii.JPG

Zmagania sportowe składające się z 5 konkurencji przygotowanych i nadzorowanych przez Panią Justynę Wachowicz zakończyły się następująco: III miejsce  ex aequo - przedstawiciele   Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju oraz Zespołu Szkół w Księżpolu, II miejsce -  zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Dereźni Solskiej, a zwycięzcami zmagań zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu Kukiełkach.

W tym roku podczas Majówki został rozstrzygnięty również konkurs fotograficzny „Mój dom”, propagujący piękno naszej małej ojczyzny. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: wyróżnieni - Mirela Dziduch i Zuzanna Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej oraz Jakub Grabias ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu.  III miejsce przyznano Paulinie Brodziak ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu, II Julii Bździuch z Gimnazjum w Aleksandrowie, natomiast I miejsce Hubertowi Palikotowi ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej.

Wręczenie nagród i podsumowanie Majówki z Janem Pawłem II odbyło się w auli franciszkańskiej, gdzie na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci wystąpienia zespołu Muode Koty, który rapuje, ewangelizuje i dzieli sie z młodzieżą swoją relacją z Jezusem.  Podsumowując wydarzenie Pani dyrektor Maria Oleszek pogratulowała zwycięzcom, podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu oraz wyraziła wdzięczność nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczestników zarówno konkursu recytatorskiego jak i zmagań sportowych oraz fotograficznych. Na koniec zaprosiła na kolejną Majówkę już za rok, która będzie wyjątkowa, bo w 2020 roku przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II.

/KLO/

Zdjęć w galerii: 18

Tagi: majówka z janem pawłem ii   biłgoraj   katolickie liceum ogólnokształcące   katolik biłgoraj

Zobacz także

"Sparta" ósma w kraju

Dodane: 2019-09-16 08:22 - Komentarze  (2)  czytane (585)

TAGI: zawody pływackie, rwks sparta biłgoraj, sport biłgoraj, pływanieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Derby Łada 1945 Biłgoraj - Hetman Zamość. Goście wygrali 2:0 (FOTO)

Ponad tysiąc kibiców oglądało dzisiejszy mecz Łady 1945 Biłgoraj i Hetmana Zamość. Derbowe spotkanie odbyło się na stadionie przy ulicy Targowej. Mecz był kategorii podwyższonego ryzyka, stąd dodatkowe siły Policji. Ostatecznie jednak się okazało, że żaden z kibiców Hetmana na stadion nie wszedł. Kibicować swej drużynie chciało więcej osób niż biletów było dla klubu z Zamościa przewidziane. więcej»

Ogłoszenia