Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Magdalena Marzec Lubelskim Bibliotekarzem Roku

Dodał: red Data: 2020-10-16 08:21:15 (czytane: 798)

Magdalena Marzec, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol otrzymała prestiżowy tytuł Lubelski Bibliotekarz Roku 2019. Uroczystość miała miejsce 15 października w Lublinie podczas X Lubelskiego Forum Bibliotekarzy.Reklama.

magdalena_marzec_tereszpol.jpgDotychczasowa praca Magdaleny Marzec została doceniona na forum województwa lubelskiego. W skład Okręgowej Kapituły Konkursu, która oceniała kandydatki wchodziły osoby znane i szanowane w środowisku bibliotekarzy. Byli nimi: dr Renata Malesa - Wydział Politologii i Dziennikarstwa Katedra Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej UMCS w Lublinie – przewodnicząca kapituły; Anna Biegalska – Zarząd Okręgu SBP w Lublinie; Artur Borzęcki - Zarząd Okręgu SBP w Lublinie; Marian Butkiewicz - Zarząd Okręgu SBP w Lublinie; Joanna Chapska - przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Lublinie; Anna Turkiewicz - przewodnicząca Zarządu Oddziału SBP w Chełmie; Paweł Kordybacha - Zarząd Okręgu SBP w Lublinie; Emilia Tranda-Andrusiuk - Zarząd Okręgu SBP w Lublinie; Małgorzata Zińczuk - Zarząd Okręgu SBP w Lublinie; Danuta Zwolińska - przewodnicząca Zarządu Oddziału SBP w Zamościu.

Czytaj także: Magdalena Marzec z Tereszpola Lubelskim Bibliotekarzem Roku 2019

Magdalena Marzec została doceniona za kreatywność, aktywność oraz nowatorskie pomysły mające na celu promowanie czytelnictwa. W uzasadnieniu Kapituły Konkursu czytamy: -Magdalena Marzec wykazuje ogromną dbałość o Bibliotekę, zależy jej na promowaniu wizerunku nowoczesnego bibliotekarza, poszukuję nieustannie nowych metod promowania czytelnictwa. Magdalena Marzec skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na działalność instytucji. Pozyskane fundusze pochodzą m.in. z programów MKiDN, środków fundacji czy firm. W 2019 r. Biblioteka zrealizowała 11 projektów na ponad 90 000 zł. W 2019 roku Magdalena Marzec była koordynatorem projektu realizowanego przez Urząd Gminy Tereszpol, dofinansowanego z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na kwotę ponad 120 tys. zł dotyczył bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Włącza się także w działania mające na celu ochronę lokalnego dziedzictwa. Pozyskała środki finansowe na upamiętnienie jedynego miejsca pamięci znajdującego się na terenie gminy - Wzgórza Polak. Stara się dostosowywać ofertę Biblioteki do potrzeb czytelników w każdym wieku. Raz w tygodniu prowadzi zajęcia „Z książką do przedszkolaka” w gminnych przedszkolach, czyta dzieciom bajki oraz inne utwory literatury dziecięcej oraz wypożycza książeczki do domu. Osobom niepełnosprawnym oraz seniorom oferuje usługę „Książka na telefon”. Jest zaangażowana w swoja pracę, chętnie podejmuje nowe wyzwania, doświadczeniem dzieli się z innymi. Jest osobą kreatywną, otwartą na ludzi, ceniącą pracę zespołową. Skutecznie współpracuje z władzami samorządowymi, instytucjami kultury oraz lokalnym środowiskiem, co ma pozytywny wpływa na funkcjonowanie i rozwój placówki.

magdalena_marzec_tereszpol_bibliotekarz_roku.jpg

Laureatce gratulacje składa również wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. -Składam wyrazy uznania dla wszystkich nominowanych do tytułu Lubelski Bibliotekarz Roku 2019. Gratuluję wspaniałych pomysłów, pasji i zaangażowania w promowaniu czytelnictwa. Cieszę się, że ogrom pracy jaki wykonała razem z całym zespołem został doceniony na forum województwa lubelskiego. To osiągnięcie przyczyniło się także do promocji naszej Gminy, za co serdecznie dziękuję. Życzę kolejnych tak wielkich sukcesów - mówi wójt.

Magdalena Marzec otrzymała również Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Gratulacje płynęły również od starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa oraz Marii Szeligi, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

Tagi: magdalena_marzec   biblioteka w tereszpolu   bibliotekarz roku   gmina tereszpol

Zobacz także

Międzynarodowy projekt niemiecko - polsko - ukraiński Open Call

Dodane: 2020-11-30 09:08 - Komentarze  (0)  czytane (102)

TAGI: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, projekt open coll, pojednanie polsko - niemieckie, oświata biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.39.7

(2020-10-16 10:32:12)

Wszystkiego dobrego.
Ogromne gratulacje.

(2020-10-16 08:58:59)

Gratulacje

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia