Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

m2 Nieruchomości i 'Miasteczko' na sprzedaż

Dodał: red Data: 2016-03-21 08:03:14 (czytane: 6137)

Biuro m2 Nieruchomości istnieje już od trzech lat na biłgorajskim rynku. Powstało, aby świadczyć profesjonalne usługi związane z transakcjami kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajm2_logo.jpgOferuje:
- kompleksową obsługę na rynku nieruchomości na terenie całej Polski;
- pomoc w uzyskaniu korzystnych kredytów;
- obsługę prawno - administracyjną transakcji;
- współpracę z notariuszem i rzeczoznawcą;
- sprawdzanie i regulacja stanów prawnych nieruchomości;
- współpracę z projektantami i wykonawcami;

-Klient jest najważniejszy, nie szczędzimy czasu na rozmowę  w milej atmosferze przy filiżance kawy lub herbaty. Ważna dla nas jest Państwa satysfakcja z dokonanej transakcji - mówi właścicielka biura Jolanta Kuźmińska i dodaje: -Biuro m2 Nieruchomości znajduje się w Biłgoraju przy ulicy Berka Joselewicza 12, w bezpośrednim sąsiedztwie z Miasteczkiem na Szlaku Kultur Kresowych.

Biłgoraj na przełomie XIX i XX wieku był ciekawą mieszanką kulturową. Zamieszkiwała tu oprócz Polaków społeczności: żydowska, ormiańska i tatarska. Dziś ślady tych tradycji znajdą Państwo w powstającym Miasteczku na Szlaku Kultur Kresowych, którego zabudowa stylizowana jest na tradycyjnej architekturze regionalnej. W dolinie Białej Łady powstają domy mieszkalne z urokliwymi podcieniami pod którymi będą mieściły się restauracje, sklepy i galerie. Z 17 mieszkań 16 zostało sprzedanych.

miasteczko_zydowskie.JPG


Za pierzeją wschodnią rynku głównego powstaje ekskluzywna kamienica mieszkalna. Pierwszy budynek w Biłgoraju posiadający windę. Głównym inwestorem tego przedsięwzięcia jest Żagiel Dom Sp. z o. o z siedzibą w Lublinie. Budynek swoim wyglądem nawiązuje do istniejącej już zabudowy i tworzy z nią jednolitą kompozycję architektoniczną. Na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni ponad 2 500 m2 będzie mieściło się 48 mieszkań (sprzedano już 20 mieszkań). Na parterze zaś powstanie 15 lokali usługowych o łącznej powierzchni ok. 653 m2. Stylizowana bryła budynku, połączona z nowoczesnymi rozwiązaniami wewnątrz zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających (średnia cena metra kwadratowego mieszkania to koszt 3,5 tys. zł brutto).

Reklama.

Na terenie miasteczka planowana jest budowa garaży oraz miejsc parkingowych wraz ze stacją diagnostyczną. -Kupnem mieszkań zainteresowani są również mieszkańcy Biłgoraja, którzy obecnie przebywają poza jego granicami, w USA czy Kanadzie. Pragną powrócić tu na „stare lata” - dodaje Jolanta Kuźmińska.

Miasteczko powoli zaczyna tętnić życiem. -Nie chcemy skansenu, lecz miasteczko użytkowe, w którym w pięknym otoczeniu będzie można mieszkać, żyć i prowadzić działalność usługową. Chcę, aby stało się takim miasteczkiem jak Kazimierz nad Wisłą, by przyciągało turytów oraz by kwitło życie kulturalne - przyznaje Tadeusz Kuźmiński, pomysłodawca inwestycji. Powstała wierna kopia domu Issaca Bashevisa Singera, pisarza, noblisty, niegdyś mieszkańca Biłgoraja. Autentyczny dom Singera spłonął, ale udało się go odtworzyć na podstawie archiwalnego obrazu. Obecnie funkcjonuje w nim muzeum i m. in. otwarto w nim wystawę prac znanego amerykańskiego malarza, grafika i fotografa Alana Metnicka. Jego twórczość prezentowało m. in. Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Na chwile obecną jest już dostępna większa część rynku żydowskiego, którego atrakcją jest wybudowana synagoga z przeznaczeniem na cele muzealne. Biłgorajska synagoga jest wierną kopią synagogi w Wołpie (wieś pod Grodnem Białoruś), uważaną za jedną z najpiękniejszych drewnianych synagog. -Między rynkami stanie kilkanaście drewnianych domów i kamieniczek, wszystko nawiązujące w szczegółach do zachowanych zdjęć i rysunków dawnego Biłgoraja. Po zakończeniu prac budowlanych na rynku żydowskiego ruszą prace nad budową rynku polskiego - zaznacza Jolanta Kuźmińska. W jego sercu będzie usytuowany kościołek chrześcijański - muzeum, przeniesionym z Tworyczowa koło Szczebrzeszyna wraz z zagrodami sitarskim i karczmą. Zaś na sztucznej wyspie ma stanąć cerkiew z Rudki koło Przemyśla jako muzeum ikon.

W planach jest również meczet podobny do tego, jaki przed I wojną światową znajdował się w Biłgoraju przy ul. Dąbrowskiego, z którego korzystali Tatarzy Krymscy. -Całe miasteczko i architektoniczna jego otoczka wprowadzą nas w czasy, w których żyli nasi dziadowie i pradziadowie - uważa Jolanta Kuźmińska.

Biuro m2 Nieruchomości posiada w swojej ofercie także działki na sprzedaż - 10 działek (4 - 6 arów) przy ulicy Singera, równolegle do planu parku w stylu angielskim współfinansowanym ze środków unijnych. -Wszystko co jest potrzebne Państwu do wygodnego i komfortowego życia znajdziecie właśnie tu. Znajdź albo sprzedaj nieruchomość za pośrednictwem naszego biura - zapewnia właścicielka.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: m2 nieruchomości   jolanta kuźmińska   miasteczko na szlaku kultur   nieruchomości biłgoraj

Zobacz także

Google internetowe rewolucje

Dodane: 2019-03-14 14:10 - Komentarze  (2)  czytane (1162)

TAGI: google biłgoraj, internetwe rewolucje, wizytówka google, szkolenie googleBiura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Są władze Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora

-Dziś otrzymałem wiadomość, że spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Więc już może prowadzić działalność. Prezesem Spółki jest Katarzyna Kidaj, a pracownikiem - bo w tej chwili dwie osoby w spółce pracują - jest Ewelina Lemieszek. Te dwie Panie będą prowadziły tę działalność - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan. więcej»

Są władze Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora

-Dziś otrzymałem wiadomość, że spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Więc już może prowadzić działalność. Prezesem Spółki jest Katarzyna Kidaj, a pracownikiem - bo w tej chwili dwie osoby w spółce pracują - jest Ewelina Lemieszek. Te dwie Panie będą prowadziły tę działalność - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w najbliższą niedzielę 26 maja

W niedzielę lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

76. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Mieszkańcy Gminy Łukowa i Powiatu Biłgorajskiego uczcili ofiary...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia