Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Ludzie Palikota na ulicach Biłgoraja

Dodał: red Data: 2011-05-12 17:29:25 (czytane: 7858)

Mimo problemów z jakimi ostatnimi czasy boryka się Janusz Palikot – chodzi o rejestrację drugiej partii politycznej – jego ludzie w terenie nie siedzą z założonymi rękami. Dziś w Biłgoraju, agitowali terenowi działacze z Powiatu Biłgorajskiego. -Gdy tylko zostanie zarejestrowana nowa partia przystąpimy do wyborów zarządu struktur powiatowych – zapewniają.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPrzypomnijmy: W październiku 2010 roku Janusz Palikot zarejestrował partię o nazwie Ruch Poparcia. Ugrupowaniu pochodzącego z Biłgoraja polityka, z powodu niedostarczenia sprawozdania finansowego do PKW, grozi wykreślenie z ewidencji partii. Dlatego były szef lubelskich struktur PO złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek o rejestrację swojej drugiej partii politycznej – jej nazwa to Ruch Palikota.

-Z powodu perturbacji związanych z rejestracją drugiego ugrupowania politycznego przez Janusza Palikota oraz wykreśleniem Ruchu Poparcia z rejestru odłożyliśmy wybór struktur powiatowych nowej partii. Mogłoby to stworzyć niepotrzebne kłopoty formalne przed wyborami – informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Dariusz Białas, jeden z twórców powiatowych struktur partii Palikota. -Gdy tylko zostanie zarejestrowana nowa partia przystąpimy do wyborów zarządu struktur powiatowych – dodaje. Władze Ruchu Palikota na terenie powiatu biłgorajskiego miały by się ukonstytuować jeszcze przed wakacjami. W tym okresie miałoby zostać także otwarte biuro poselskie.

ludzie_palikota__2_.JPG


Nieformalne spotkanie osób chcących tworzyć struktury powiatowe partii byłego właściciela Ambry i lubelskiego Polmosu odbyło się w kwietniu. Było na nim ponad dwadzieścia osób. -Niestety na spotkanie nie przyszedł nikt, kto był związany z Januszem Palikotem, gdy ten był jeszcze członkiem Platformy Obywatelskiej. Nikt także z tej grupy osób nie udzielił nam oficjalnego poparcia – przyznaje w rozmowie z nami Dariusz Buczek.

Jak podkreśla Artur Piskorski, dzisiejsza akcja – polegająca na rozdawaniu ulotek i spotkaniu z mieszkańcami Biłgoraja – miała na celu przede wszystkim obudzenie politycznej stagnacji miasta i przypomnienia programu partii Palikota: -Skrócony program partii zawarty jest w ulotkach, które rozdajemy dziś mieszkańcom Biłgoraja. W skrócie można powiedzieć że oscyluje on wokół czterech głównych tematów: gospodarki, naprawy polityki, walki z biurokracją oraz rozdziału państwa i kościoła.

Reklama.

Różne były relacje osób, do których terenowi działacze podchodzili z ulotkami. -Palikot to populista. Dużo mówi, a mało robi. Obiecywać tylko potrafi – mówiła spotkana w Parku Solidarności mieszkanka Biłgoraja. Podjecie akcji w targowy dzień okazało się strzałem w dziesiątkę, wtedy w Biłgoraju jest bardzo dużo osób z sąsiednich gmin. -Popieram postulaty Palikota – deklaruje mieszkaniec Frampola i dodaje: -Rządzący muszą przede wszystkim skupić się na rozwoju gospodarki. Jej rozwój na pewno zdynamizuje podatek liniowy. Staniemy się konkurencją dla krajów, które już takie fiskalne rozwiązania mają, to powinno przyciągnąć zagranicznych inwestorów i pozwolić rozwijać się lokalnym.

- Obecnie rządzą nami księża i Żydzi. Rozdział państwa od kościoła jest konieczny – twierdzi z kolei pan Józef Marczak. Nie zgadza się z nim mieszkanka Biszczy: -Każdy kto się orientuje w polityce wie kto rządzi Polską. Wiara katolicka od wieków obecna była w życiu społecznym naszego Narodu i wątpię by jej usunięcie z przestrzeni publicznej zaowocowało nagłym wzrostem gospodarczym. Podejrzewam, że Janusz Palikot nie ma dobrego programu politycznego, który mógłby zaprezentować wyborcom, stąd podejmuje tematy kontrowersyjne.

/bilgoraj.com.pl/

Zobacz także

SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. Podsumowanie dnia

Dodane: 2020-07-06 17:30 - Komentarze  (0)  czytane (2655)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.109.152

-smashing top seo (2013-10-24 06:33:27)

UVXLoz Say, you got a nice article.Really looking forward to read more. Will read on...

-J PA (2011-05-16 20:17:59)

Poszkodowani przez Palikota na Facebooku
Poszkodowani przez Palikota na Facebooku (foto. win.ru)
Pod hasłem „Stop. Oddaj kasę” zawiązała się na portalu Facebook grupa ludzi poszkodowanych przez Janusza Palikota oraz jego Ruch Poparcia.

Organizatorzy akcji, zachęcają wszystkie osoby,

-apanaże (2011-05-16 19:59:35)

uposażenia urzędników,inwigilacja podatkowa i radosna twórczość fiskusa(vide Kluska,JTT,etc.)kreatywna księgowość(OFE),oto KOLOROWA STREFA ,panie urzędniku

- (2011-05-16 08:52:39)

"Są dwa sposoby na odnoszenie sukcesu w życiu, albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych" ( Jean de Lu Bruje're ). I trzeci sposób, zarobić i się nie narobić, i migać się od podatków. Mistrzowie szarej strefy mają na to patent od wielu lat.

-nie ma zosi woźnicowej (2011-05-16 00:39:21)

W okręgu nr 7 - obejmującym Chełm, Zamość i Białą Podlaską - listę otwiera poseł Żmijan. Na drugim miejscu jest poseł Mariusz Grad. Trzecie miejsce na liście zajmuje przedsiębiorca z Krasnegostawu Halina Mazurkiewicz, a czwarte radna rady miejskiej w Zamościu Elżbieta Kucharska. Na piątym miejscu je

-rpp (2011-05-16 00:09:59)

Niech na czole sobie katolicy wypalą KRZYŻ i będą go mieli zawsze przy sobie. Można będzie wtedy powiedzieć, że ciemnota w Polsce się wypala..

-do-Rada dla "myślącego" - masz chłopie problemy z mózgownic (2011-05-15 23:02:38)

zawszę będziesz błaznem, bo nigdy nie zrozumiesz co ktoś ma do powiedzenia..."Życie jest po to, by mogło ciągle grozić śmiercią." pisał Sartre, ale podobno teraz lewicowcem jest Rosłan i jego ekipa, trzymajcie mnie.......

-Przeczytaj w internecie (2011-05-15 20:41:22)

dr Rath - kartel farmaceutyczny 1/4 napisy PL

-mieszkanka (2011-05-15 20:25:01)

A co Was to interesuje, że ktoś należy do jakiegoś kościoła. Według konstytucji Państwa Polskiego wiara jest prywatną sprawą każdego obywatela. Jak chcecie ujawniać wiarę zapraszam do Iranu lub Arabii Saudyjskiej.
Pozdrawiam mieszkaniec

-aaa (2011-05-15 19:05:45)

a Białas to już nie jest w BPS -ie ?

-B52 (2011-05-15 18:59:25)

Dlaczego działania Palikota wszyscy łączą z Kościołem? Jego program jest szeroki i dotyczy innych dziedzin życia. Chyba tym mniej zorientowanym w życiu społecznym najłatwiej grać na emocjach. Osobiście nie zgadzam się z wieloma jego postulatami, ale sposób finansowania partii politycznych i związków

-Panowie odważni od Palikota - oto co planuje wasz wódz - czy wy też wystąpicie ? (2011-05-15 17:49:19)

W przyszłym tygodniu (16-22 maja) Ruch Poparcia Palikota rozpoczyna akcję Tydzień Apostazji, czyli występowania z Kościoła i porzucania wiary katolickiej. Termin nie jest przypadkowy, bo dokładnie 17 maja 1989 roku, czyli 22 lata temu, uchwalone zostały dwie ważne dla relacji Kościół-państwo ustawy.

- (2011-05-15 13:58:28)

Rada dla "myślącego" - masz chłopie problemy z mózgownicą, lecz się. Musisz wiedzieć, że bezpodstawne posądzanie kogokolwiek z imienia i nazwiska o lewe interesy grozi procesem karnym. Nie warto wszystkich wrzucać do jednego szamba, a zabawa w oczernianie może cię drogo kosztować.

-xyz (2011-05-15 13:58:27)

Wiesz jaki znaki mi potrzebny?
Gdy nie mającemu rąk,ręce odrosną!!!
Później mogą nawet opadać po przeczytaniu moich komentarzy.

-Do xyz (2011-05-15 13:43:29)

Wiecie co jak się czyta komentarze niektórych z was to po prostu ręce opadają.

Jakiego znaku byście chcieli aby uwierzyć ?

Poczytajcie Pismo Św. co mówi na temat znaków i cudów.

"Plemię złe i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza" (Mt 12,39)

-XYZ (2011-05-15 13:22:57)

Zielona wyspa tonie
Zielona wyspa tonie (foto. wolnapolska.pl)
Podwyżka stóp procentowych do poziomu 4,25 proc oznacza z jednej strony rosnące obawy NBP przed dalszym wzrostem inflacji i gwałtownym osłabieniem złotego. Widać też, że Rada Polityki Pieniężnej nie wierzy w skuteczność działań inflacy

-xyz (2011-05-15 11:31:35)

Nie wiem czego administratorzy się boją,ale nie można komentować artykułu:"Dziękczynienie za beatyfikację".
A do "myślącego":wiedziałem,że istnieją ludzie łagodnie mówiąc"inteligentni inaczej",okazuje się że do tego typu można też zaliczyć "myślących inaczej".

-CUD (2011-05-15 11:26:02)

Cud Jana Pawła II (foto. )
Ponad 250 tys. osób przybyłych w piątek do Fatimy na uroczystości dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II mogło zobaczyć niecodzienne zjawisko: słońce otoczone różnokolorową obręczą. Wielu pielgrzymów interpretowało ten fenomen jako cud Jana Pawła II.

Zjawisko zaobse

- (2011-05-15 11:25:31)

CUD

-myślący (2011-05-15 10:19:30)

Gdy widzę w SLD Rosłana, Korniaka do tego obślizgłego bigosu biłgorajskiego wrzucić jeszcze "kulturalnie" tylko Marylkę to wystarczy, aby podsumować, że Sojusz Lewicy Demokratycznej to lewa partia, lewa uczciwość, lewe interesy, lewa moralność, lewe sumienie, lewy patriotyzm, lewa sprawiedliwość, l

-ja (2011-05-15 06:58:20)

Czy może mi ktoś wyjaśnić czy wysyłanie rachunków z pogróżkami że w razie nie zapłacenia w terminie zostanie się wciągniętym na krajową listę dłużników jest legalne? zaznaczam że to nie upomnienie ale rachunek który termin płatności ma za dwa tygodnie. Pozdrowienia dla Tarnogrodzkiego zakładu komuna

-antySLD (2011-05-14 16:38:45)

piją od lewicy do prawicy, ale ta lewica nie zalegalizowała trawki więc pluję na sld, po i innych, może wreszcie z Palikotem się najaram. Zdrowia !!

- (2011-05-14 16:30:05)

nie obrzucajmy się błotem tylko dyskutujmy o programach a w tym wypadku Ruchowi Palikota nie ma nic do zarzucenia, oczywiście rozumiem ludzi, którzy negują sld, po czy czy pis - oni wszyscy już byli, może czas na zmiany...

-mieszkaniec (2011-05-14 16:25:11)

super sprawa....

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...