Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Los Rejonu Energetycznego w Biłgoraju przesądzony

Dodał: red Data: 2012-03-29 15:51:08 (czytane: 3467)

Do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz do posłów, którzy interpelowali w tym temacie przyszły odpowiedzi od Ministra Skarbu i PGE Dystrybucja S.A. Są jednoznaczne: Rejon Energetyczny w Biłgoraju będzie skonsolidowany.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolZarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej S. A. poinformował, że wdrażany jest proces reorganizacji struktur poszczególnych oddziałów PGE Dystrybucja ma na celu przede wszystkim ograniczenie kosztów funkcjonowania, zwiększenie efektywności, optymalizację procesów oraz podniesienie jakości usług na rzecz obsługiwanych przez spółkę odbiorców energii elektrycznej. Stanowi on niezbędny element procesu standaryzacji i unifikacji umożliwiający dalszy rozwój grupy kapitałowej i sprostanie wymaganiom wspólnego europejskiego rynku. Grażyna Łojko - Wiceprezes Zarządu PGE Dystrybucja S. A. w piśmie skierowanym do Starosty Biłgorajskiego napisała wprost: -Na podstawie analizy należy stwierdzić, że większe rejony i Posterunki Energetyczne, kumulujące większe zasoby kadrowe i sprzętowe, mogą działać bardziej efektywniej, zachowując jednocześnie dotychczasowe standardy obsługi odbiorców. W związku z powyższym na obszarze działania PGE Dystrybucja S. A. wytypowane zostały jednostki organizacyjne (Rejony Energetyczne) podlegające konsolidacji. połączenie Rejonów Energetycznych nastąpi w okresie realizacji projektu, tj. od dnia 1 stycznia 2012 roku do końca grudnia roku 2013.

rejon_energetyczny_bilgoraj.JPG

Założenia programu o którym mówi Łojko, wg Ministra Skarbu przewidują konsolidację rozdrobnionych, mniej efektywnych jednostek terenowych w większe, oparte o jasno określone procesy i jasno określone role właściciela oraz usprawniony proces zarządzania. -Podejmowane działania są dokładnie zaplanowane i rozłożone w czasie tak, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie jednostek organizacyjnych Spółki, a także zapewnić wysoką jakość świadczonych usług – napisał w odpowiedzi na interpelację Zbigniewa Matuszczaka (SLD) Mikołaj Budzanowski - Minister Skarbu Państwa. Założenia programu przewidują więc konsolidację rozdrobnionych, zdaniem władz – mniej efektywnych jednostek terenowych w większe, oparte o jasno określone procesy i jasno określone role właściciela oraz usprawniony proces zarządzania.

-Wdrażany projekt „Konsolidacja rejonów energetycznych i posterunków energetycznych w latach 2011–2013” obejmuje konsolidację, a zatem spojenie i wzmocnienie funkcji struktur organizacyjnych, natomiast nie przewiduje likwidacji jednostek. W sposób oczywisty będzie następowała zmiana identyfikacji zewnętrznej skonsolidowanych struktur, nie będzie to jednak oznaczało likwidacji miejsc pracy, w szczególności dla pracowników posiadających uprawnienia przekraczające wymagania formalne dla poszczególnych stanowisk. Projekt nie przewiduje likwidacji rejonów energetycznych, a jedynie w niektórych przypadkach zmianę statusu na posterunek. Ogółem na terenie działania PGE Dystrybucja SA konsolidacji podlega 26 spośród 66 rejonów energetycznych, 75 spośród 218 posterunków energetycznych – dodaje Minister Budzanowski.

Reklama.

Co więc z pracownikami RE Biłgoraj? 

-Ile osób straci pracę w wyniku tej reorganizacji, czy pracownicy, którzy utracą pracę w wyniku likwidacji Rejonu, Posterunku, otrzymają inną propozycję pracy w PGE Dystrybucja S. A.? - pytał w zapytaniu poselskim Piotr Szeliga (SP). Nie będzie zwolnień uspokajają przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jak zapewniają pomysłodawcy, realokacja nieznacznej grupy pracowników ograniczona zostanie do niezbędnego minimum. Wszystkie działania, które będą związane z migracją pracowników nie będą miały wpływu na lokalne rynki pracy. Przewidywane są m. in. działania osłonowe, w tym wdrożony ma zostać szeroki program szkoleniowy adresowany do pracowników, którzy będą wymagali przekwalifikowania, zrekompensowane zostaną także koszty dojazdu do nowego miejsca świadczenia pracy. Podobne zapewnienia padają ze strony Zarządu PGE Dystrybucja: -Połączenie Rejonów Energetycznych nie będzie skutkowało zwolnieniami pracowników. Pracownicy Rejonu energetycznego Biłgoraj nadal będą pracownikami PGE Dystrybucja S.A. oddział Zamość i wykonywać będą swoje obowiązki – zapewnia Grażyna Łojko.

-Cały projekt, rozłożony na lata 2012–2013 (etap I), w swoich założeniach przewiduje poszanowanie dla nabytych praw pracowniczych i nie powinien powodować niepokojów społecznych. Osiągnięcie celów, w tym tworzenie nowych warunków pracy, odbywać się będzie na zasadach zawartych w umowach społecznych i porozumieniach z załogą. Jego realizacja nie będzie związana z koniecznością wypowiadania umów o pracę. W oddziałach spółki od 5 lat obowiązują porozumienia i umowy społeczne, w których pracodawcy zobowiązali się m. in. do szczególnej ochrony ciągłości stosunku pracy oraz niepogorszenia warunków pracy i płacy. Umowy społeczne obowiązują do 2016 r. Podkreślić należy, iż realizowany program łączenia struktur terenowych nie oznacza likwidacji rejonów energetycznych, a jedynie w niektórych przypadkach zmianę statusu na Posterunek – napisał w piśmie do którego dotarł Portal bilgoraj.com.pl Jan Bury podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu.

Jak zapewniają przedstawiciele Spółki, konsolidacja Rejonu Energetycznego w Biłgoraju w żaden sposób nie wpłynie na ograniczenie realizacji inwestycji w infrastrukturę elektroenergetyczną. Wytypowanie jednostek organizacyjnych Spółki podległych konsolidacji nastąpiło w taki sposób, aby jakość świadczonych usług oraz szybkość usuwania awarii pozostała co najmniej na tym samym poziomie. -Rejon Energetyczny w Biłgoraju nie zostanie zlikwidowany, a zmieni status na Posterunek Energetyczny. Pragniemy zaznaczyć, że służby techniczne zlokalizowane na terenie Rejonu Energetycznego Biłgoraj nadal będą wykonywać swoje obowiązki na poziomie nie gorszym niż dotychczas – dodaje Wiceprezes Łojko.


Zobacz także:

Rejon Energetyczny do likwidacji?


/bilgoraj.com.pl/

Zobacz także

Nabór wniosków Program Priorytetowy Moja Woda na lata 2020 - 2024

Dodane: 2020-07-02 14:00 - Komentarze  (1)  czytane (250)

TAGI: program moja woda, dotacje, susza, pzreciwdziałanie suszyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.173.48.53

-awesome seo (2014-07-04 10:30:28)

febqQD This is one awesome blog post.Thanks Again. Keep writing.

-cheap seo services (2014-06-18 01:14:57)

EG9Xbj I think this is a real great post.Really looking forward to read more. Keep writing.

-check it out (2014-04-20 15:40:49)

11iqub Enjoyed every bit of your blog article.Thanks Again. Really Great.

-seo for cheap (2014-04-01 16:33:45)

JnSaJq Very good blog.Really looking forward to read more.

-seo for cheap (2014-03-22 22:26:33)

QFYjfK A big thank you for your blog.Really thank you! Want more.

-stunning seo guys (2014-02-28 11:59:55)

Ht580F Muchos Gracias for your blog post.Really looking forward to read more. Really Cool.

-awesome things! (2014-01-31 21:08:41)

55Sk6F I really like and appreciate your blog.Really thank you! Really Cool.

-top seo guys (2013-10-25 14:47:12)

bRdSTf Very neat blog.Really thank you! Much obliged.

BEZSENSU (2012-03-30 23:16:58)

TOKARSKA NIEPOTRZEBNIE ZOSTAŁA POSŁEM. GDYBY BYŁA DALEJ POLITYCZNIE WOJEWODĄ POMAGAŁABY NAM I LUBELSZCZYŹNIE. TERAZ BĘDĄC POSŁEM NIC NIE ZROBI TYLKO GŁOSUJE W KOALICJI I CICHO MA SIEDZIEĆ.

Wyborca (2012-03-30 21:58:50)

,,Realokacja nieznacznej grupy pracowników" tak według Tuskowych bydlaków nazywa się wywalanie pracowników twarzą na bruk.Ale wybraliście sobie rząd. Nawet jak pozbawia was pracy to umie to ładnie powiedzieć.Realokacja. Ale społeczeństwo też zrobi wam realokację,już niedługo.

Mariola (2012-03-30 11:19:27)

A co napisała , załatwiła w tej sprawie poseł Tokarska?

tedi (2012-03-30 10:03:45)

Witam wszystkich zainteresowanych. Minister skarbu nie mieszka w "gorszej" części kraju i musi mówić o samych pozytywach i wspaniałych rzeczach które czekają odbiorcę energii po konsolidacji,bo za to mu dobrze płacą i nie ma zielonego pojęcia co nam szykuje. Prawda jest taka że planuje się energetykę poprowadzić tą samą drogą którą rząd poprowadził Telekomunikację Polską SA. Obecnie tworzone jest "centrum usług wspólnych"- patrz "błękitna linia" TPSA. Sami wiecie drodzy odbiorcy jak załatwia się

KENYS (2012-03-29 18:43:03)

Piękne słówko KONSOLIDACJA czy Ci wysoko uczeni tylko potrafią zmieniać na coś lepszego, co po pewnym czasie jest wielkim niewypałem . Zrobiono to z PKP i co dzisiaj natworzono Spółek które nawet nie wiedzą co mają robić. W taki sam sposób te uczone bydlaki postąpią z Energetyką.To wszystko zło powstaje w tej cholernie znienawidzonej Warszawce,ludzie opanujcie się i nie psujcie tego co jest dobre.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomóż swojej firmie, reklamuj się w bilgoraj.com.pl

Reklama w najpopularniejszym portalu w regionie pozwoli zwiększyć sprzedaż produktów, usług świadczonych przez Państwa firmę. Sprawdź...