Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Logo Gminy Księżpol. Wygrał projekt przygotowany przez ucznia klasy ósmej (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-03-11 14:02:32 (czytane: 1548)

W Majdanie Starym w Gminie Księżpol, uroczystą galą podsumowano konkurs na logo Gminy. Wygrała propozycja przygotowana przez ucznia klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, Pawła Kyca. Jak zapewnia Wójt Jarosław Piskorski, logo używane będzie na oficjalnych dokumentach i materiałach promocyjnych.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajGłównym celem konkursu było opracowanie projektu graficznego, który będzie wykorzystywany w materiałach promocyjnych, informacyjnych i korespondencyjnych Gminy Księżpol. -Chodziło nam o pozyskanie takiego znaku graficznego, który mógłby promować naszą Gminę i jej walory oraz był z nią ściśle kojarzony, tak byśmy mogli budować własną markę - przyznaje Wójt Gminy Księżpol, Jarosław Piskorski. Konkurs podzielony by an kilka etapów, a jego oficjalne podsumowanie i rozstrzygnięcie odbyło się dziś w Majdanie Starym.

logo_gminy_ksiezpol.JPG

Zwyciężyła koncepcja przedstawiona przez ucznia szkoły z Majdanu Starego Pawła Kyca. -Zaproponowałem napis Księżpol, w którym pierwsza litera stylizowana jest na sosnę, symbol naszych lasów, a ostatnia na rzekę Tanew, jedną z najczystszych rzek w Polsce, ulubionej rzeki miłośników spływów kajakowych. To wszystko wpisane jest we wschodzące słońce. Chciałem w ten sposób przedstawić walory naszej gminy oraz to, że jak wschodzące słońce ona się rozwija - przyznaje autor zwycięskiej pracy.

logo_gminy_ksiezpol_1.JPG

Łącznie na konkurs do etapu finałowego zakwalifikowano 63 prace. Wyłonić laureata nie było więc łatwo. -W mojej ocenie, zwycięska praca łączy w sobie walory estetyczne i graficzne projektu, oryginalność pomysłu, łatwość kojarzenie i zapamiętywania oraz synkretyczne wyrażenie charaktery i walorów Gminy. Jest także czytelna i funkcjonalna w konwersji na różne media - podkreśla plastyk i nauczyciel Stanisława Konieczna.

Reklama.

Laureat otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł, ufundowaną przez PKO Bank Polski Oddział I w Biłgoraju. Pozostali laureaci i osoby wyróżnione za swe prace otrzymali gratyfikacje w wysokości 500 zł i nagrody rzeczowe.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 31

Tagi: gmina księżpol   logo gminy księżpol   powiat biłgorajski   majdan stary

Zobacz także

Płomień braterstwa (FOTO)

Dodane: 2019-08-15 14:16 - Komentarze  (2)  czytane (725)

TAGI: płomień braterstwa, harcerze, 13. drużyna starszoharcerska pochodni, biłgorajKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.81.28.94

(2019-03-13 09:41:20)

Kogo wybraliście na wójta?

WITOS (2019-03-12 14:17:37)

SIĘ W GROBIE PRZEWRACA - NIE MACIE TAM NIC DO ROBOTY?

(2019-03-12 12:45:25)

A czemu mieszkańcy nie głosowali nad wyborem logo? Możliwe, że wtedy mógłby wygrać ktoś inny. Jak słusznie ktoś zauważył, to nie może być przypadek, że to właśnie ten uczeń wygrał. Z tego co ludzie mówią konkurs na sprzątaczkę w urzędzie gminy również wygrała osoba spokrewniona. Dziwne jest też to, że wszelkiego rodzaju podobne komentarze nie są publikowane pod artykułem o logo w innym serwisie,

(2019-03-12 11:03:47)

Gdzieś już wcześniej widziałem w internecie logo niemal identyczne z jedną z wyróżnionych prac - "Bacówka" czy jakoś tak tam było. Plagiat? A w zwycięskiej pracy jest reklama MIEJSCOWOŚCI Księżpol a nie GMINY.

(2019-03-11 14:50:50)

Gratulacje, ładne logo, świadczy o talencie autora.
Szkoda, że przed laty nie ogłoszono konkursu na pomnik jubileuszowy w Biłgoraju, na pewno pojawiłyby się interesujące projekty plastyczne. Niestety tego nie uczyniono, tak więc stoi szpetny kawał betonu, i ani odrobiny artyzmu w tym nie ma.

Ciekawe (2019-03-11 14:23:20)

Na pewno to nie przypadek, że akurat ten uczeń wygrał ;-)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia