Strona startowa

Wiadomości - Sport

List otwarty do Burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana

Dodał: AN Data: 2008-03-02 21:37:48 (czytane: 1943)

Szanowny Panie Burmistrzu!
Jako sympatycy piłki nożnej z zadowoleniem przyjęliśmy informacje o planach gruntownej modernizacji biłgorajskiego stadionu. W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie masowo popadają w choroby z powodu braku aktywności fizycznej, inwestycja w infrastrukturę sportową oraz promocja sportu musi być jednym z priorytetowych zadań instytucji społecznych.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW Biłgoraju takie inwestycje są szczególnie potrzebne. Wszyscy dobrze wiemy, w jakim stanie znajduje się biłgorajska baza sportowa i jak daleko w tyle jesteśmy pod tym względem nawet za mniejszymi ośrodkami w regionie.

Niestety rozczarowanie i obawy bardzo szybko zastąpiły radość, która pojawiła się po informacji o planowanej inwestycji. Związane są one oczywiście z bardzo małą, niewystarczającą pojemnością trybun. Na niektóre mecze Łady w ubiegłym roku przychodziło po 2,5 tysiąca kibiców, a jeszcze w tym sezonie z pewnością ten rekord zostanie pobity. Już dziś szacuje się, że regionalne derby z Hetmanem zechce obejrzeć ok. 4 tysiące widzów. Zainteresowanie piłką w mieście wciąż rośnie, a organizacja przez nasz kraj Euro 2012 może ten wzrost przyśpieszyć. W przyszłości Łada bez wątpienia będzie rozgrywała atrakcyjniejsze mecze, na wyższym poziomie. Tylko gdzie? Na stadionie o pojemności 1880 miejsc? Jak można budować stadion z myślą o przyszłości, skoro już w planach jest on mniejszy od obecnego i dużo mniejszy niż aktualne zapotrzebowanie? Wydaje nam się, że decyzja dotycząca pojemności stadionu nie została w ogóle przemyślana, dlatego prosimy o zmiany w projekcie.

Trudno też dopatrzeć się przykładów nowobudowanych stadionów w miastach porównywalnych z Biłgorajem o tak niewielkiej pojemności trybun, mimo że nie wszędzie jest tak duże zainteresowanie meczami piłkarskimi. Co więcej nawet w wielokrotnie mniejszych miastach jak np. pobliski Tarnogród znajdują się niewiele mniejsze stadiony. Nazywając całą sytuację wprost, nowy stadion w Biłgoraju o pojemności 1880 miejsc siedzących może być jedynie obiektem drwin i żartów. Oczywiście korekty w planach oraz budowa większego stadionu to dodatkowe koszty, jednak prawdziwą stratą, marnowaniem pieniędzy i rozrzutnością byłaby budowa obiektu według obecnego projektu, który nie będzie spełniał swoich podstawowych funkcji.

Nowy stadion powinien posiadać przynajmniej 3 tysiące miejsc siedzących oraz możliwość rozbudowy w przyszłości. Kolejnym problemem obecnego projektu wydaje się funkcjonalność krytej trybuny, a w zasadzie jej brak. Patrząc na projekt trudno nie odnieść wrażenia, że dach nad trybuną jest zaprojektowany zbyt wysoko, a trybunie brakuje osłony z tyłu.
    
Optymalnym rozwiązaniem byłaby budowa bieżni wokół sąsiedniego boiska ze sztuczną murawą. Trybuna, która tam się znajdzie z pewnością będzie odpowiadać zapotrzebowaniu organizowanych na stadionie imprez lekkoatletycznych. Główną areną byłby natomiast typowo piłkarski stadion z trybunami tuż przy murawie boiska oraz możliwością budowy trybun za bramkami. Właśnie takie buduje się obecnie stadiony, poczynając od największych aglomeracji na świecie, a kończąc na kilkutysięcznych miejscowościach w Polsce. Lekkoatleci na tym nie ucierpią, natomiast miasto zyska piękny stadion, który będzie jego wizytówką, a przede wszystkim będzie funkcjonalny oraz przyjazny kibicom.

Prosimy jeszcze raz rozważyć ten problem i uwzględnić nasze uwagi w poprawionym projekcie stadionu. Jeśli miasta nie stać na budowę w najbliższych latach drugiego stadionu piłkarskiego, to zmiany są niezbędne. Stadion zbudowany według obecnych planów może być co najwyżej centrum treningowym.

Sportowe miasteczko>>

Z poważaniem
Kibice BKS „Łada” 

Zobacz także

Szkolenie dla dekarzy w ZSBiO

Dodane: 2019-12-10 15:14 - Komentarze  (0)  czytane (145)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.238.169

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Nowe konkursy dla organizacji pozarządowych na nowych formularzach ofert

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY (VIDEO)

Przed nami dwa święta podczas których pochylamy nasze głowy nad grobami naszych bliskich zmarłych....