Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

List otwarty

Dodał: red Data: 2018-10-11 19:41:40 (czytane: 2792)

Czy lewicowa koalicja w Radzie Miasta Biłgoraja oraz Burmistrz Miasta Biłgoraj chcą powrotu komunizmu w Biłgoraju? Czy film "Kler" nawiązujący do języka SB i Jerzego Urbana musi być grany w kinie samorządowym?

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Ostatnie decyzje Rady Miasta w Biłgoraju z przewodniczącym Marianem Klechą oraz burmistrza Januszem Rosłana dążą do zachowania reliktów komunizmu w Biłgoraju. W tym celu nadano Józefowi Dechnikowi honorowe obywatelstwo Miasta Biłgoraj i przyjęto stanowisko w obronie pomnika Józefa Dechnika oraz ustawiono tablicę przy pomniku. Józef Dechnik był wysokiego szczebla działaczem Komunistycznej Partii Polski (KPP) i Polskiej Partii Robotniczej (PPR oraz PZPR). Urodzony w 1910 roku w Krzeszowie Górnym, w latach 1928 - 1932 Józef Dechnik współpracuje w Argentynie z Polsko - Ukraińskim Towarzystwem Robotniczym powiązanym z Komunistyczną Partią Argentyny. W 1932 roku po powrocie do Polski organizuje w gminie Krzeszów k/Biłgoraja komórkę KPP. Jest członkiem KPP w latach 1931 - 1939, później PPR i PZPR. Gdy 28 września 1939 roku do Biłgoraja wkroczyli Sowieci na mocy paktu Ribentrop - Mołotow, KPP w Biłgoraju tworzy Tymczasowy Komitet Rewolucyjny, który powołuje milicje ludową. Jest to V kolumna radziecka, zwana "Nową Targowicą". 3 października 1939 roku Sowieci opuszczają Biłgoraj, część członków TKR wyjeżdża z Sowietami, w tym wielu Żydów. Sterowana przez Stalina KPP, na jego polecenie zostaje rozwiązana. Utworzono PPR ze zbrojną przybudówką Gwardią Ludową. Jóżef Dechnik uczęszcza w tym czasie do Technikum Rolniczego w Żytomierzu, obecnie Ukraina. 24 lipca 1944 roku Lubelski Komitet PPR skierował Józefa Dechnika, w imieniu zdrajców z PKWN, do przejęcia władzy w Biłgoraju. W połowie sierpnia 1944 roku powstał Komitet Powiatowy PPR w Biłgoraju. Funkcje pierwszego sekretarza PPR oraz zastępcy Powiatowej Rady Narodowej objął Józef Dechnik. PPR tworzy Urząd Bezpieczeństwa (UB) w Biłgoraju, który miał za zadanie rozprawić się z żołnierzami AK i WiN. Ostatniego żołnierza ukrywającego się Biłgorajskie UB aresztuje w 1961 roku, był nim Józef Kiszka ps. "Dąb".

W czasie wojny Józef Dechnik przeorganizowuje w Powiecie Niżańskim grupy partyzanckie BCh w komórkę PPR. Następnie pełni wiele wysokich stanowisk partyjnych m. in. sekretarza KP PZPR, członka KC PZPR, członka egzekutywy KW PZPR w Lublinie, członka Rady Naczelnej ZBOWiD. Dechnik nigdy ze swojej działalności oficjalnie się nie wytłumaczył. Nie ma na ten temat żadnego oświadczenia. Według oficjalnego komunikatu KM PZPR Józef Dechnik miał wypadek podczas czyszczenia broni. W Biłgoraju stoi do dziś jedyny pomnik twórcy KPP w Polsce.

pomnik_jozefa_dechnika.JPG

Dzisiejsi postkomuniści podkreślają wielkie zasługi towarzysza Józefa Dechnika dla Biłgoraja, argumentując że bez niego w Biłgoraju by nie było żadnego zakładu pracy. Warto przypomnieć, że polscy komuniści na polecenie Sowietów wybudowali pod Krakowem Nową Hutę, koło Lublina m. Świdnik, a w Biłgoraju "Mewę". Była to celowa polityka napływu nowego proletariatu z innych rejonów w celu wymieszania rdzennej ludności, szczególnie w ośrodkach oporu społecznego przed komunizmem i obroną wiary. Podobnie dzieje się tez dziś w UE gdzie w ramach ideologii postmarksizmu sprawdza się miliony islamistów aby zniszczyć chrześcijan i stawia się pomnik Marksa.

Efektem polityki gospodarczej i społecznej prowadzonej przez służalczych polskich komunistów jest to, że po tym kilkudziesięcioletnim "rozwoju" Polska zbankrutowała, a jej mieszkańcy wyjeżdżają masowo za granicę gdzie nie było komunizmu. Jak komunizm budował i rozwijał gospodarkę można porównać NRD z RFN. Biłgorajska Lewica w tym roku przy pomniku towarzysza Józefa Dechnika postawiła dodatkowo tablicę z życiorysem zasług lewicowych. Inne działania biłgorajskiej lewicy to wspólne bieganie burmistrzów za byłym posłem Januszem Palikotem, nadając mu honorowe obywatelstwo Miasta, który w swojej partii antyklerykalnej wprowadzał w Polsce marksistowską ideologię gender promując dewiacje.

Lewica promuje też, za nasze pieniądze, ośmieszającego katolików i duchownych Singera, budując mu pomnik, nadając nazwę ulicy i organizując ceremonie i imprezy na jego cześć. Nawet Żydzi nie wybudowali mu pomnika za te zasługi, szczególnie za jego twórczość pornograficzną. To wszystko zamyka się w trójkąt neomarksizmu nowej lewicy: sodomia genderu, komunizm Stalina, antyklerykalizm Singera i Palikota. Na apele i podpisy setek mieszkańców Biłgoraja aby nie wyświetlać antykatolickiego filmu "Kler”", lewicowy samorząd jest głuchy lub zasłania się prawem. Nie było wątpliwości prawnych, co do honorowania Józefa Dechnika. Dlatego też przypominamy naszym włodarzom art. 13 obecnej Konstytucji RP i art. 256 Kodeksu Karnego, które mówią, że nazizm i komunizm to ideologie totalitarne i zakazuje się ich publicznego propagowania.

Jeśli władze lokalne gloryfikują funkcjonariuszy kultu Stalina, to jest to lekceważenie obowiązującego prawa, a często obrona własnych biografii. Oddawanie hołdu takim osobom jest wspieraniem struktur zła i podlega interwencji prokuratorskiej. Burmistrz Janusz Rosłan cytując artykuł konstytucji o wolności przemilcza ten, o ochronie wartości religijnych. Uczyńmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości wydarzeniem dumy naszych rodzinnych miejscowości i regionów oraz naszych lokalnych dokonań patriotycznych, a nie obroną zdrajców Polski i komunistycznego oraz urbanowego antyklerykalizmu.

Budując Polskę musimy przeciwdziałać szerzeniu się szkodliwych idei takich jak komunizm, nazizm, nihilizm. Wrogiem społeczeństwa jest też postawa antychrześcijańska, bo niszczy więź kulturową, nasze 1000-letnie dziedzictwo i wprowadza chaos w społeczeństwie.

Schodziński Stanisław - Prawica Biłgorajska
Bąk Stanisław - Prawica Biłgorajska+
Nizio Tadeusz
Żołnierczyk Jan - Prawica Biłgorajska
Lipinski Mirosław
Kręt Bogdan

Tagi: stanisław schodziński   pomnik józefa dechnika   film kler   biłgoraj

Zobacz także

Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu za wykonanie budżetu 2018 roku

Dodane: 2019-06-19 19:53 - Komentarze  (6)  czytane (511)

TAGI: sesja absolutoryjna, absoluorium, zarząd powiatu, sesja absolutoryjnaKomentarze (44)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.84.130.252

Jan Stanisław (2018-10-15 04:24:10)

Mam pytanie do podpisanych panów Czym zasłużyli się dla Biłgoraja? W czasach PRL miasteczko Biłgoraj rozwijało się i budowało a teraz co! Młodzi ludzie opuszczają go i wyjeżdzają do pracy za granicę a niedowartościowani starsi panowie piszą pisma!!!

(2018-10-13 23:21:35)

Gumba nie bredź o Gleniu, nikt cię do tego nie upoważnił. A przeciwnicy pomnika Dechnika, niech raczej sobie rozliczają swoich krewnych działaczy PZPR ( w archiwach jest wszystko).

q (2018-10-13 20:58:35)

Strzelić mu lekki makijaż, wymienić tabliczkę i małym kosztem mamy gotowy pomnik Kaczyńskiego.

Gumba (2018-10-13 20:40:41)

Gleń zezłomuje w końcu pomnik Dechnika i Karabiny sprzed UM.
Skończy też z piciem piwka obok Krzyża Wdzięczności.

Gumba (2018-10-13 20:38:02)

Gleń zezłomuje w końcu pomnik Dechnika i Karabiny sprzed UM.
Skończy też z piciem piwka obok Krzyża Wdzięczności.

wychowanek komunistycznej władzy (2018-10-13 18:58:45)

z komunistycznymi pieczątkami na świadectwach ukończonych komunistycznych szkół i uczelni

(2018-10-13 18:31:50)

biedaczyna chory z nienawiści, nieuleczalnie zły

do xy i ignorantów hist. (2018-10-13 16:00:03)

Pan Dechnik zaprowadzał w Polsce rządy bolszewików. Dzięki tym rządom, które pomógł wprowadzić jesteśmy jako Polska biednym krewnym państw Zach E. Te rządy wspólnie z NKWD zabijały polskich patriotów. A to, że zadbał trochę o Biłgoraj to sprawa drugorzędna wobec powyższego.

ciekawy (2018-10-13 15:59:17)

A ty puszczasz pachnące? Ciekawe...

(2018-10-13 10:20:09)

faszysta puszcza śmierdzące bąki, wstyd

(2018-10-13 10:17:32)

Na targu jedni udzie mówią, że będą głosować na Glenia a inni , że na Rosłana.

[przed wyborami (2018-10-12 17:22:49)

Kompromitacja Burmistrza i RM jak można bronić tego zdrajcy ojczyzny , mordercy niewinnych ludzi i złodzieja który pozbawił majątku wielu mieszkańców naszego miasta. Lipiński i KRĘT emeryt nie byli przeciw. teraz przed wyborami podpisuja się pod apelem socjalisty Schodzińskiego. WSTYD NIE MACIE ...

J (2018-10-12 15:40:08)

W tym całym liście jedyną prawdą, choć nie w 100%, jest podpis autorów. Nie uważam się za postkomunę, a za osobę trzeźwo oceniającą historię i dzień dzisiejszy i nie mam problemów z pomnikiem osoby zasłużonej dla miasta. Nie da się wymazać z historii Polski lat PRLu, ale w tamtym okresie też byli ludzie przyzwoici /nawet u władzy/ i zwykli aparatczycy. Osoba będąca na pomniku nie zabierała ludziom krów czy maszyn do szycia, a teraz jest "sumieniem" narodu. Wam się naprawdę mażą tamte czasy. Wszystko robicie, aby wróciły. To Wy chcecie powrotu cenzury i panowania jedynie słusznej idei lub partii. Wolność macie za nic! Ludzie sami podejmą decyzję o filmie i o tym, kto będzie rządził w mieście i powiecie.

nie jak zdejmą pomnik Dechnika (2018-10-12 13:38:51)

to postawią pomnik macierewicza ze skrzydłem w tyłku

ja (2018-10-12 12:52:23)

Na miejsce pomnika Dechnika dadzą pomnik Szeligi bo przecież jak wygra wybory będzie za darmo pracował lub najniższą Krajową.

😉 (2018-10-12 12:04:04)

Zapewne katopatole po zlikwidowaniu pomnika Dechnika zechcą nam pierdo...ąć kolejny monument z Kaczuchami ......Oby tylko nie dorwali się władzy w naszym niezadowolaju narzekaju

Andrzej (2018-10-12 11:40:31)

Ludzie Rosłana uważają nas mieszkająców za coś gorszego. Piszą o sobie jako o inteligencji. Bronią Rosłana jak Bronka Komorowskiego. Rosłana trzeba zmienić bo jest taki sam jak Bronek.

observer (2018-10-12 10:56:25)

Znowu wraca koszmar Schodzińskiego!

ja (2018-10-12 10:53:03)

Przynajmniej się podpisali - wiadomo na kogo nie głosować w najbliższych wyborach.

xy (2018-10-12 10:11:42)

Pan Dechnik z wioski Biłgoraj stworzył przemysłowe miasto a SS zniszczył szpital.Arion hołubione dziecko Stanisława dogorywa.Takie są fakty. To,że ktoś udaje świętoszka nie przekłada się na chwalebne czyny.

(2018-10-12 09:15:57)

z grochówką ostrożnie, zważywszy na bździny faryzeuszy, lepiej się nie przejadać

dzisiaj idziemy na premierę filmu "KLER" (2018-10-12 08:17:37)

szmoc jest z nami moherami

Klub Lewicy (2018-10-12 08:09:59)

Proponuję Pomnik Dla Plemienia Borowców Postawić przed Urzedem Miasta jak Idą pod Rękę z Rosłanem...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Jest mowy Zarząd biłgorajskiego Oddziału ZNP

17 czerwca 2019 roku w siedzibie biłgorajskiego Oddziału ZNP odbyło...

Ludowa muzyka, ginące zawody i puszczanie wianków, czyli Festiwal Sztuki Ludowej "Biłgorajska nuta"

W Dylach k/Biłgoraja odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztuki...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia