Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Leszek Skiba, wiceminister finansów gościł w Biłgoraju (AUDIO)

Dodał: red Data: 2019-08-30 20:17:55 (czytane: 2964)

Podsekretarz Stanu, Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych Leszek Skiba gościł dziś w Biłgoraju. Wiceminister spotkał się z mieszkańcami Miasta, odwiedziła także Urząd Skarbowy. W rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl mówi zaś o kondycji finansów publicznych, przyszłorocznym budżecie, 13. emeryturze, biłgorajskim szpitalu i kwestii likwidacji drogowych zaniedbań na Lubelszczyźnie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolLeszek Skiba pochodzi z Zamojszczyzny, tu się urodził i wychował. W zbliżających się wyborach parlamentarnych startuje z 10 miejsca w okręgu wyborczym Nr 7, obejmującym m. in. Powiat Biłgorajski. W Biłgoraju wiceminister spotkał się z mieszkańcami, rozmawiał o rządowych programach wsparcia oraz planach finansowych rządu na najbliższą przyszłość. -Obecnie zajmuje się makroekonomią i wieloma innymi sprawami w ministerstwie finansów. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że budżet na 2020 rok jest bardzo dobrym budżetem. Po pierwsze jest to budżet zrównoważony, czyli nie mamy deficytu. Po drugie jego wydatki zabezpieczają wszystkie zadania cele społeczne jakie widzimy na horyzoncie w tym "piątkę PiS", waloryzację emerytur, obniżkę podatków i inwestycje drogowe - mówi wiceminister. Rząd zakłada także w przyszłym roku wzrost gospodarczy na poziomie 3,7. Za tym ma iść wzrost wynagrodzeń, w tym także w sferze publicznej (wzrost o 6% w budżetówce) wraz z utrzymaniem programów modernizacyjnych w "mundurówce" i Krajowej Administracji Skarbowej.

leszek_skiba.JPG

Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych przekonuje także, iż nie ma zagrożenia dla 13. emerytury, świadczenie ma być wypłacane w kolejnych latach i nie nadwyrężą ono nadmiernie budżetu państwa. Jak podkreśla, możliwe jest jej sfinansowanie z oszczędności, które co roku pozostają w budżecie, w kwocie około 10 mln zł. Wiceminister podkreślał także, że w kolejnych latach w sposób szczególny skupić się należy na Lubelszczyźnie i na wyrównaniu szans w stosunku do innych części Polski. Tutaj główny nacisk kładziony powinien być na kwestie drogownictwa i komunikacji kolejowej, w tym skomunikowanie Zamojszczyzny z centrum Polski oraz kwestie służby zdrowia.

leszek_skiba_1.JPG

-W Biłgoraju spotkałem się z przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych panią Anną Wojda, która przedstawiła mi ona najważniejsze problemy związane z funkcjonowaniem szpitala, który jest na granicy przetrwania. Obiecałem, że zrobię wszystko by przyśpieszyć działania związane z ratunkiem dla placówki i wsparciem dla pielęgniarek i personelu szpitala. Trzeba szukać rozwiązań jak wesprzeć samorząd lokalny by szpital mógł nadal funkcjonować. Osobiście uważam, że szpital powinien być szpitalem państwowym zarządzanym przez Starostwo Powiatowe. Poleciłem się także w przypadku rozmów z NFZ i ministerstwem zdrowia. Chodzi o to, by sprawa biłgorajskiego szpitala otrzymało wsparcie rządowe. Rozmawiałem już o tym z wicepremierem Jackiem Sasinem, który się tym także interesuje i obiecał pomoc. Mamy różne opcje na stole, teraz trzeba podjęć mądre rozwiązania, które okażą się najlepsze dla pracowników szpitala, a przede wszystkim mieszkańców Powiatu - podkreśla Leszek Skiba.

Posłuchaj całej rozmowy z wiceministrem:

 /bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: leszek skiba   wiceminister finansów   wybory parlamentarne   okręg nr 7

Komentarze (17)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.226.13

K. (2019-09-02 07:13:42)

Dobrze że chce zająć się szpitalem. Tak samo uważam że szpital powinien być państwowy a nie jakieś dzierżawy i prywatne spółki. Popatrzcie jak wygląda dziś szpital w Leżajsku i Lubaczowie. Zostaliśmy daleko z tyłu. Taki minister na pewno dużo może zrobić żeby było lepiej w Biłgoraju.

s (2019-09-01 16:44:52)

Z MF? To chyba i za biłgorajski "przyjazny klientom" US odpowiada? To ja na niego nie zagłosuję. Przez 4 lata nie miał czasu zrobić porządku z biłgorajskim US? Niech się zainteresuje dlaczego większość firm działających na miejscu ma siedziby w innych miastach.

(2019-09-01 11:39:13)

Pis oddał szpital w dzierżawę. Niech to tera naprawi.

(2019-08-31 22:24:19)

PiS zrobił dużo dobrego dla ludzi. Wyciągnęli z biedy dzieci. Powinni dalej rządzić.

Ola (2019-08-31 17:28:23)

Premier Sasin i Pan minister Skiba to znakomici kandydaci.

Biłgoraj (2019-08-31 16:59:38)

Macie racje, lepiej zagłosować na inteligentnego człowieka obcego. Posłuchałem wypowiedzi ministra i ma mój głos. Do sejmu trzeba wybierać ludzi mądrych i wykształconych a nie sklepowe.

mrbnh (2019-08-31 14:32:03)

Niech się przejedzie po Bilgorajskich budowach gdzie 80% ludzi robi na czarno i tyrają po 10 godzin to chyba nie jest zgodne z prawem , gdzie są kontrole na tych blokach ?

(2019-08-31 12:45:18)

Po wyborach wszyscy będą nas mieli daleko w ........ .

Silk (2019-08-31 12:35:04)

Poczytałem o tym ministrze i już mam na kogo głosować. Bardzo mądry człowiek.

felo (2019-08-31 11:37:25)

Miejscowa dzieciarnia na czele z ich kolegą z Lublina nic nie zrobią, ustawiają zawodowo jedynie drugi szereg PSL-u i Platformy. Trzeba prosić i wybierać ludzi kompetentnych z administracji rządowej żeby pomogli rozwiązać palące problemy.

Alina (2019-08-31 09:23:38)

W obecnej kadencji nasi posłowie pochodzący z naszego powiatu nic dobrego dla naszej społeczności nie zdziałali. Trudno oprzeć się wrażeniu, że idąc do sejmu myśleli tylko o osobistych korzyściach. Może trzeba zagłosować na takich ludzi, którzy nawet jeżeli nie są miejscowi to mają osobiste duże osiągnięcia i prze to znaczą w polityce więcej. Lokalne władze PiS nie chciały przedstawić nam miejscowego kandydata dobrze przygotowanego do wypełniania mandatu posła - trzeba więc głosować na niemiejscowych, ale merytorycznych. Mój głos dostanie Pan Skiba.

(2019-08-31 05:33:50)

Nic tak nie przekonuje wyborców jak pieniądz na życie.

(2019-08-31 05:33:25)

Nic tak nie przekonuje wyborców jak pieniądz na życie.

i o to chodzi (2019-08-30 23:15:09)

brawo takich ludzi nam z okręgu trzeba, jeśli będą dbać o nasz region to jesteśmy do przodu!

Jan (2019-08-30 22:36:07)

Może wreszcie zrobią porządek w szpitalu. U nas od tych lokalnych do tej pory były tylko obiecanki. Oby im udało się.

TAAK (2019-08-30 22:30:42)

A jakie macie opcje? Konkretnie? Jak zamierzacie zgodnie z prawem rozwiązać umowę dzierżawy ze spółką Arion ?
Co w tym temacie ma do powiedzenia Beata Strzałka, która w poprzedniej kadencji jako radna powiatowa podnosiła na sesjach Rady powiatu sprawę funkcjonowania szpitala, teraz kandyduje do Sejmu i cisza?

(2019-08-30 22:08:52)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgorajanin, Łukasz Łobejko dyrektorem Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dziś Łukasza Łobejko na stanowisko...

Konsultacje dla uczniów klas VIII oraz zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas I - III

Od dziś uruchomiane zostały stacjonarne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze...

Radość w pożegnaniu

Zastanówmy się razem, dlaczego to dobrze, że Jezus wstąpił do nieba!...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia